کنث مک‌کنزی

فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا مدعی شد که کشورش در سوریه منافع بلندمدت ندارد.

به گزارش مشرق، «کنث مک‌کنزی»، فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا در مصاحبه‌ای با یک رسانه لبنانی بار دیگر تأکید کرد که کشورش دنبال جنگ با ایران نیست.

بیشتر بخوانید:

در دیدار فرمانده سنتکام با الکاظمی چه گذشت؟

مک‌کنزی که با شبکه «ال‌بی‌سی‌آی» صحبت می‌کرد گفت: «کارزار فشار حداکثری علیه ایران در عرصه‌های اقتصادی و دیپلماتیک است و اساساً هیچ جنبه نظامی ندارد.»فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در ادامه تأکید کرد که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد ایالات متحده آمریکا، منافع درازمدت در سوریه ندارد. مک‌کنزی گفت: «ما منافع بلندمدت در سوریه نداریم، اما این مسئله در نهایت یک مسئله سیاسی است و نه نظامی.»

مک‌کنزی یک ماه پیش هم تأکید کرده بود که کارزار فشارحداکثری علیه ایران مولفه‌ای نظامی ندارد. او در آن اظهارات روز ۲۱ خرداد مدعی شده بود که ارتش آمریکا صرفاً به دنبال «ایجاد بازدارندگی» علیه ایران است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا  وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از ۲ سال از این وعده می‌گذرد او در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل به خصوص در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس