تجدید چاپ - انتشارات راه یار

«دختر تبریز» دیگر کتاب این ناشر است که در روزهای گذشته، چاپ چهارم آن منتشر شده است.

به گزارش مشرق، انتشارات «راه یار» به‌رغم شیوع و گسترش بیماری کرونا و شرایط سخت کار برای ناشران در این دوران، با استقبال مخاطبان، 5 عنوان از کتاب‌هایش را در روزهای اخیر به چاپ‌های مجدد رسانده است.

چاپ بیستم کتاب «تو شهید نمی‌شوی» روایت‌هایی از حیات جاودانه شهید مدافع حرم، شهید محمودرضا بیضایی که همچنان با استقبال مخاطبان همراه است، توسط انتشارات «راه یار» روانه بازار نشر شده است.

این کتاب روایت‌های احمدرضا بیضایی، برادر شهید از فراز و فرودهای یک زندگی بابرکت، کودکی و نوجوانی، مسجد و مدرسه تا دانشگاه و پادگان، تبریز تا تهران و از تهران تا شام است. همچنین کتاب «در مکتب مصطفی» به قلم جمال یزدانی که جستاری علمی درباره سیره تربیتی شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده، به‌ عنوان الگوی تربیت نیروی انسانی در تشکل‌های مردمی است، به چاپ هفتم رسیده است.

شهید صدرزاده سال ۹۲ برای مقابله با گروه‌های تروریستی تکفیری به سوریه می‌رود و بعد از مدتی، فرماندهی گردان عمار از لشکر فاطمیون در سوریه را بر عهده می‌گیرد. صدرزاده آبان سال ۱۳۹۴ در شهر حلب به شهادت رسید. «در مکتب مصطفی» را می‌توان جزو اولین آثار مکتوب در حوزه شهدای مدافع حرم دانست که با نگاه تربیتی و علمی سراغ این شهدا رفته است.

بر اساس این گزارش، «دختر تبریز» دیگر کتاب این ناشر است که در روزهای گذشته، چاپ چهارم آن منتشر شده است. این کتاب خاطرات شفاهی خانم «صدیقه صارمی» رزمنده، امدادگر، مربی نهضت سوادآموزی و مربی پرورشی فعال تبریزی است که با تدوین «هدی مهدیزاد» فراز و فرود زندگی او را قبل و بعد از انقلاب اسلامی روایت می‌کند.

دیگر عنوان تجدید چاپ شده انتشارات «راه یار»، کتاب «مربای گل‌محمدی» است که چاپ سوم آن با طرح جلدی جدید راهی بازار نشر شده است. این کتاب با روایتی شیرین، خاطرات شفاهی مربیان باسابقه پرورشی در دهه‌ 60 آذربایجان شرقی را به قلم روح‌الله رشیدی، بیان کرده است تا برای فعالان تربیتی و فعالیت‌های امروز آموزش ‌و پرورش و تحقق سند تحول بنیادین آن، افق‌های جدیدی بگشاید.

همچنین چاپ دوم کتاب «ساده رنگ» که خاطرات فرهنگی و هنری «مجید دلدوزی» - از گرافیست‌های انقلابی - از سال‌های مبارزه دهه 60 را به قلم غلامرضا قلی‌زاده روایت می‌کند، به همت انتشارات «راه یار» منتشر شده است. دلدوزی زندگی پرفرازونشیبی داشته و از سال‌های سربازی در ارتش شاهنشاهی تا نهضت سوادآموزی و آموزش‌ و پرورش و از فعالیت فرهنگی و هنری در سپاه تا همکاری در فعالیت‌های فرهنگی حزب‌الله لبنان، همواره کار کرده و بی‌آنکه دانشکده هنر ببیند، کوشیده و به‌ عنوان یک گرافیست فعال و خلاق، بالیده و به امروز رسیده است.

تصویری که در این اثر از زندگی مجید دلدوزی ارائه می‌شود، علاوه‌ بر اینکه گویای حیات فکری و هنری یک هنرمند است، انعکاس‌دهنده بخش مهمی از تاریخ هنر انقلاب نیز است. همچنین کتاب «نان سال‌های جنگ» که حدود 2 ماه پیش به عنوان اولین اثر از مجموعه تاریخ شفاهی پشتیبانی جنگ انتشارات «راه یار» منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان در آستانه چاپ دوم خود قرار گرفته است. این کتاب، خاطرات زنان روستای «صدخرو»ی شهرستان سبزوار در پشتیبانی جنگ و تأمین احتیاجات رزمندگان را به قلم محمود شم‌آبادی روایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس