کد خبر 1091190
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
پنتاگون به دنبال نیرو‌های وفادار به ترامپ

یک مجله آمریکایی به نقل از منابعی که نامی از آنها ذکر نشده، گفته کاخ سفید قصد دارد با نیروهایی که در پنتاگون به اندازه کافی به رئیس‌جمهور آمریکا وفادار نیستند، مصاحبه‌ای انجام دهد.

به گزارش مشرق، مجله آمریکایی «فارین پالیسی» به نقل از منابعی که نامی از آنها ذکر نشده، گفته هفته آینده کارکنان کاخ سفید با افرادی که توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پنتاگون گماشته شده‌اند، مصاحبه‌ خواهد کرد. 

مجله فارین پالسی بر اساس یکی از ایمیل‌هایی که از کاخ سفید مشاهده کرده گفته واشنگتن این مصاحبه‌ها را فرصتی برای این نیروها می‌داند تا در مورد شغل و علایق خود در سال ۲۰۲۱ و سال‌های بعد بحث کنند. 

«جاناتان راث هافمن»، سخنگوی ارشد پنتاگون، به مجله فارین پالیسی گفته که این جلسات را وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تشکیل داده تا نیروهای گماشته شده از سوی رئیس‌جمهور بتوانند در مورد فرصت‌های دور دوم فعالیت خود در این وزارتخانه و در دولت ترامپ به بحث بپردازند. 

بیشتر بخوانید:

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از این منابع گفته مقامات ارشد پنتاگون از جمله «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در این مصاحبه شرکت نخواهند کرد. 

اسپوتنیک به نقل از این مجله آمریکایی نوشته احتمالاً این مصاحبه‌ها به منظور یافتن و عزل مقاماتی از پنتاگون در نظر گرفته شده‌ که به دونالد ترامپ «به اندازه کافی وفادار» نیستند. 

فارین پالسی به نقل از یکی از این منابع ناشناس نوشته: «به نظر من، این فرض درست است - یا با ترامپ همسو باشید یا اخراجید.»   

«اریک ادلمن»، رئیس امور سیاسی سابق پنتاگون، با تکرار این اظهارات به مجله فارین پالسی گفته که در طول ۳۰ سال فعالیت وی در دولت (آمریکا)، او از چیزی شبیه به این اقدام بی‌خبر بوده است. 

«جیم تاونسند» یکی از مقامات پیشین پنتاگون نیز گفته: «منصفانه است که بخواهیم یک ارزیابی را از این نیروها و فعالیت‌های کنونی داشته باشیم. اما هیچ وقت از فردی در مورد انجام تست تشخیص [جهت‌گیری] سیاسی بین دو دوره [ریاست جمهوری] نشنیده‌ام.» 

وی در ادامه با «عجیب» دانستن این اقدام گفت: «آنچه که کارکنان کاخ سفید به دنبال آن هستند، افرادی نیستند که برای شغل مناسب باشند و تخصص درستی داشته باشند، بلکه صرفنظر از اینکه برای شغل مناسب باشند، آنها [به دنبال] وفاداران کامل [به ترامپ] هستند.»   

مصاحبه از این نیروهای پنتاگون در حالی انجام می‌شود که اخیراً مقاماتی از این وزارتخانه استعفا داده‌اند که به عنوان وفاداران به ترامپ شناخته نشده بودند. 

در میان این افراد «کاثرین ویلبارگر»، معاون وزیر دفاع آمریکا برای امور امنیت بین‌المللی است که قرار است روز چهارم جولای (امروز) استعفای او اجرایی شود.

پنج منبع آگاه به پایگاه «پولیتیکو» اعلام کرده بودند که استعفای «کاثرین ویلبارگر» بعد از آن صورت گرفت که کاخ سفید نامزدی وی برای تصدی یک سمت ارشد دائمی را رد کرد. گفته می‌شود کاخ سفید نگران بود که ویلبارگر به اندازه کافی به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا وفادار نبوده است. 

این خبر چند روز بعد از آن اعلام شده که کاخ سفید ابتدا ویلبارگر نامزد تصدی سمت مسئول اطلاعات نظامی در پنتاگون کرد اما بعد او را کنار گذاشت و گزینه دیگری را معرفی کرد.

ترامپ مکرراً اعضای کابینه‌اش که نظراتی مخالف با او داشته‌اند اخراج کرده است. «جیمز متیس»، وزیر دفاع سابق آمریکا چند ماه پیش بعد از جدال‌های مکرر با ترامپ وادار به استعفا شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha