سید عباس موسوی نمایه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: وقتی موشکی توسط سپاه رونمایی و آزمایش می‌شود حس خوبی می‌دهد و پشتوانه ماست.

به گزارش مشرق، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در برنامه بدون تعارف حضور یافت.

موسوی گفت که متولد هشتم خرداد ۱۳۵۰ در محمودآباد مازندارن است و پدرش کشاورز بوده و در سال ۱۳۹۱ به رحمت خدا رفته است.

وی درباره دوران کودکی‌اش عنوان کرد: دوران کودکی تازه مدرسه رفته بودم که انقلاب شد، نوجوانی در بسیج و مسجد و .... بودم، در ۱۳ سالگی خواستم به جبهه بروم که فهمیدند سنم کم است و اجازه نمی‌دادند. در آن زمان مد شده بود دست در شناسنامه ببریم و سن را تغییر دهیم، البته بلد نبودم، از صفحه اول شناسنامه کپی می‌گرفتند و بعد تاریخ تولد را تغییر می‌دادند، ولی من در اصل شناسنامه دست بردم. بالاخره بعد از یک هفته وارد جبهه غرب در مریوان شدم.

موسوی همچنین گفت که فضای خانواده و دوستان به گونه‌ای بوده که اکثرا اهل جبهه بودند و افزود: دو تا از پسر دایی‌هایم و دو تا از دامادهای ما شهید ‌شده‌اند.

سید عباس موسوی که دارای فوق لیسانس حقوق بین‌الملل است، عنوان کرد که کسی سفارش او را نکرده که سخنگو شود.

*یک زمان در جبهه نفت آلوده به آب خوردیم/بچه‌های وزارت خارجه بچه‌های نظام و انقلابند

سخنگوی وزارت خارجه درباره اینکه گفته می‌شود وزارت خارجه‌ای‌ها همه قهوه می‌خورند، گفت: همین مایی که الان قهوه می‌خوریم، یک زمان در جبهه آب آلوده به نفت یا در واقع نفت آلوده به آب خوردیم. آن موقع آن گونه می‌طلبید. ما همان بچه‌ها هستیم. به جایش نفت خوردیم و از وطن دفاع کردیم و الان قهوه و نسکافه می‌خوریم و با همان روحیه از منافع ملی دفاع می‌کنیم.

وی افزود: برخلاف دوستانی که از ما انتقاد می‌کنند که وزارت‌ خارجه‌ای‌ها دور شدند و خوش نشین هستند و از ما انتظارات عجیب و غریب دارند، به آنها عرض کنم بچه‌های ما بچه‌های نظام و انقلاب هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: به جای خودش ادبیات انقلابی داریم و در ادبیات بنده و دکتر ظریف شاهد هستید.

موسوی درباره اتخاذ مواضع انقلابی خاطرنشان کرد: نمی‌شود گاهی اجازه دهیم طرف مقابل که دورو و دروغگو است، هر چیزی را بگوید و با هر ادبیاتی ما را مخاطب قرار دهد و نمی‌شود آنجا سکوت کرده و اصول دیپلماتیک را رعایت کنیم. تا جایی که امکان داشته باشد اصول و چارچوب را رعایت می‌کنیم، ولی یک جاهایی باید بفهمند شوخی نداریم و اگر پایش برسد در ادبیات بدتر از آنها می‌توانیم مقابله کنیم.

*برایان هوک بی جا کرده است

این دیپلمات ارشد ایرانی در واکنش به اظهارات برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه ایران دو راه بیشتر ندارد مذاکره یا فروپاشی اقتصادی بیان کرد: بی جا کرده است. من جوابشان را در توئیتی دادم که شما دو راه بیشتر ندارید که یا شکست بخورید یا در مقابل ملت ایران زانو بزنید و بالاخره هم زانو خواهند زد و این را از روی اعتقاد زدم.

موسوی درباره اینکه آیا موضوعی بوده که نتوانید درباره آن موضع بگیرید؟ گفت:‌ بله شده است. برخی وقت‌ها بوده که بخواهم حرف‌هایی که مقامات آمریکایی عنوان می‌کنند را در جا پاسخ بدهم.

وی همچنین گفت: حضرت آقا از یک موضع بنده درباره مذاکره تعریف کردند.

*ساحت سیاست خارجی اصلا جناح بردار نیست

 سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که دیپلمات یا انقلابی؟ گفت: هر دو، اینها را نمی‌شود از هم تفکیک کرد.دیپلمات اگر یادش باشد ریشه‌اش چه بوده و نماینده کدام کشور است و یادش بیاید چه خون‌هایی به پای انقلاب ریخته شده، قطعا نمی‌تواند غیرانقلابی باشد. انقلابی بودن هم به معنی بی ملاحظه‌گی نیست.

دانلود

موسوی عنوان کرد: گاهی اوقات خودم را با سخنگویان سایر کشورها مقایسه می‌کنم کار راحتی دارند. یک دولتی هستند موضع مشخصی دارند کشور سکون و ایستا و همه چی روی روال است. دغدغه‌ای ندارند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: دشمن زیاد داریم. ساحت سیاست خارجی ساحت منافع ملی و امنیت ملی است و اصلا جناح بردار و حزب بردار نیست.

*موشک‌های سپاه پشتوانه ماست

وی همچنین گفت: وقتی بچه‌های سپاه موشکی را رونمایی می‌کنند و موشکی آزمایش می‌شود، حس خوبی دارد و پشتوانه ماست. گدایی می‌کردیم یک موشک از یک کشور بگیریم، ولی الان خودکفا هستیم و حتی می‌توانیم صادر کنیم و انتقام بگیریم، داعش را هدف قرار بدهیم و قاتلان سردار سلیمانی را بزنیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین عنوان کرد که تلخ‌ترین روز کاری‌اش، شهادت سپهبد قاسم سلیمانی بوده است و افزود: حیف شد.

*در یکی از کشورهای مهم همسایه سفیر می‌شوم

موسوی درباره سفیر شدنش نیز گفت: به احتمال قوی در یکی از کشورهای مهم همسایه سفیر خواهم شد و فعلا هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه گفت که خیلی زود ازدواج کرده و حاصل آن دو فرزند دختر است.

وی درباره حقوقش گفت: ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان می‌گیرم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین درباره تاثیر سخنانش بر نرخ ارز گفت: سعی می‌کنم چیزی نگویم که روی نرخ ارز تاثیر بگذارد.

وی در پایان عنوان کرد: پرچم مقدس ایران در همه جلسات سخنگویی و دیگر جلسات با من است و یادم هست که نماینده این ملت هستم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 4
 • اصلاح طلب IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  14 0
  به روحانی بگو وضعیت دلار رو سامان بده تا از این بیشتر غرق نشدیم
 • کارشناس IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  17 1
  جیش بوس لالا. پشتوانه یک مملکت ملت ان مملکت هستند نه سلاح
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   0 8
   23:43 پوشکتو قبل از خواب عوض کن! ملت بدون ابزار دفاعی مناسب و به روز کاری از دستشون در مقابل حملهٔ دشمن برنمیاد، این دوتا لازم و ملزوم هم هستند!!!
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  1 9
  ظریف انقلابی؟!! :))))))))) این تو جنگ کشورش رو ول کرد رفت اونم کجا!! خودمونی بگم، ما رو خر فرض کردی؟!
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  3 4
  شما بچه های انفعالید نه انقلاب
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 4
  داریم به همسایگان و دشمنان کوچک آموزش می دهیم که موشک برای جنگیدن کافی است . حتی روش ساخت موشک را هم داریم‌ نشت می دهیم. باید جنگنده بسازیم.
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 4
  باز اینا مظلوم شدنو بیکار. اخی بمیرن براتون.سفارشو رانت بهیچوجه.فقط یه عده معدود انگشت شمار سن خودشونو اضافه کردنو جبهه رفتن.خدایا بدادشون برس.الانم باسیلی صورت سرخ میکنن. دراینکه مردمو ............ فرضکردن همشون
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 2
  اصلاح طلبان دیگه ازین ببعد تایه مدتی انقلابی جلوه میکنن. بالاخره باده دیگه ازهرطرف که وزید عقل حکم میکنه که بادش بدی.ارزوماهم اینه که ازته قلب گفته باشی .ولی اگه اینطوری بود علی برکت ......... یقینا شامل حالت نمیشد.البته هرحق نباید گفت .گرچه جز حق نشاید گفت. ماهم یه جور کم عقلیم
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  1 3
  جوک باحالی بود: بچه های وزارت خارجه بچه های انقلاب و نظامند!! خخخخخخخخ
 • سکووت IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  2 3
  سلام ..بر تو ک بوی نفس میدی بوی نفس بوی خداوند است سلام بر تو ک ب انسان شوق زندگی میدهی خداوند ب تو اجر دنیا و آخرت رو بده ..ای کاش آنهایی ک ب این مملکت ضربه زدند ذره ای از رگ غیرت تو در بدنشان داشتند یک ذره ...از خداوند برایتان هر چ در دلتان آرزو داریدخواهانم تشکر مرد تشکر و خداوند پشتو پناهت یاااااحق
 • سردار سلیمانی IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  2 4
  درود بر شما
 • کرم علی IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  1 1
  شما به عنوان یک دیپلمات اصلا نمیدونی چطور از شهروندهای ایرانی در خارج از کشور حمایت و دفاع کنی......شما خودت هم توش موندی..... دولت امریکا ایرانیهایی رو که نزدبک به سنین بازنشستگی میرسند مریض کرده و کم کم از گود خارج میکنند.....از طریق دکتر و دوا......
 • DE ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  مهم پشتوانه مردمیست ، نه موشک و بمب ..
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   0 3
   04:03 مهم هردو هستند، اگر فکر کردین میتونین جلوی خرید و تولید سلاح رو تو مملکت بگیرین تا ارباباتون هلو بیا برو تو گلو بریزن مملکتو فتح کنن کور خوندین!!!
 • جوجه تیغی بدنساز GB ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  ولی من خیلی دوست دارم این یه بار دیگه بغض کنه. رقابت شدیدی داره با محمود صادقی و جهیزیه دخترم در گرفتن اسکار بغض.
 • ش. AE ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 3
  تنها تعصب انقلاب و راه شهدا در وجود سپاهیان ما هست اکثر این عزیزان دلتنگ یاران و دوستان از دست رفته شان هستند چون در راه رفاقت با شهدا عهد بسته آمد
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  4 0
  14 میلیون حقوق ما فقط نگاه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بازنشسته تامین اجتماعی با 30 سال کار 1/600 حقوق 4 نفره
 • ملک محمدی IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  1 5
  تمام خادمین نظام چه در وزارت خانه ها و چه در نیروهای مسلح همگی برادر وبچه های نظام هستن و از هم جدا شدنی نیستن،،چشم دشمنان ایران کور باد
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  1 1
  متاسفم شماهایی که با منکوب کردن اتکال به قدرت نظامی پهلوی رو کوبیدید امروز همه چیزتون شده موشک!
 • حسين DE ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  0 0
  بچه هاى وزارت خارجه تو و عباس و جواد هستيد ،كدام يك از شما در حد و اندازه اى هستيد كه بتوانيد انقلاب را فقط تعريف كنيد؟،با قاطعيت ميگم هيچ كدام .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس