قوه قضاییه نمایه

نظرسنجی یک مرکز افکارسنجی وابسته به جهاد دانشگاهی نشان می‌دهد از نگاه اکثریت مردم، عملکرد قوه قضائیه در یک سال اخیر بهتر شده است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

در نظرسنجی ایسپا از شهروندان در شهرهای مختلف پرسیده عملکرد قوه قضائیه در یک‌سال اخیر را نسبت به قبل از آن چگونه ارزیابی می‌کنید؟ ۵۳/۱‌ درصد معتقدند عملکرد قوه قضائیه در یک سال اخیر بهتر شده است. ۱۰/۹ درصد گفته‌اند بدتر شده و ۱۵/۶ درصد هم نیز گفته‌اند فرقی نکرده است. ۱۹/۹ درصد در این خصوص اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

۶۴/۹ درصد مردان معتقدند عملکرد قوه قضائیه در یک‌سال اخیر بهتر شده است. این میزان برای زنان ۴۱/۸‌درصد  است. افراد ۳۰ تا ۴۹ سال (۵۷/۱‌درصد) و افراد بالای ۵۰ سال (۵۵/۲‌درصد) بیش از جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال (۴۴/۲‌درصد) معتقدند عملکرد قوه قضائیه بهتر شده است.

با افزایش سطح تحصیلات، ارزیابی از عملکرد قوه قضائیه بهتر می‌شود. زنان و افراد زیر  دیپلم در این زمینه بیشتر از سایرین اظهار بی‌اطلاعی کردند.

از مجموع افرادی که از نام رئیس فعلی قوه قضائیه اطلاع داشتند، ۷۳/۵‌ گفته‌اند عملکرد این قوه در یک‌سال اخیر بهتر شده است؛ در حالی که این میزان بین افرادی که اطلاعی از نام ایشان نداشتند ۲۴/۲‌ است.

نظرسنجی با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال در کل کشور و اندازه نمونه ۱۵۸۲، در تاریخ ۱۹ تا ۲۶ خرداد ۹۹ به شیوه مصاحبه تلفنی اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  3 1
  مردم ایران اونقد هم حزبی نیستند هرکسی کارکنه در دل مردم جای خواهد داشت
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  2 3
  جالب اینجاست که 10 درصد گفتن بدتر شده!!!! یحتمل از طایفه ی طبری ها و فریدون ها بودن!! :))))))))
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  32 0
  وضعیت رسیدگی در دادگاههای تجدیدنظرتسریع نشده ومتاسفانه بسیارطولانیست،گوش شنوایی هم نیست !ساده ترین پرونده ها مدتهای مدیدی میخسپند!!!
 • ناصرزمانی IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  1 1
  آقاصددرصدبهترشده است. آنهایی که نظرمنفی دارندیاکلا"بی اطلاع هستند ویا طرفدارطبریها که قدرت «حق دیگران خوردن» ازآنها گرفته شده. زنده با رهبری، زنده باد رئیسی.
 • از شهرستان سراب IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
  2 0
  پرونده من دوساله دادگاهه برای من فرقی نکرد بدترم شد چون بخاطر عدم توانایی در پرداخت 800 هزار تومان حق داوری پروندم رد شد 2 میلیون هم قبلا خرج کرده بودم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس