مرکل نمایه

صدراعظم آلمان ضمن اعلام کند بودن پیشرفت مذاکرات میان اتحادیه اروپا و بریتانیا، هشدار داد برلین و بروکسل باید برای احتمال عدم توافق نهایی آمادگی داشته باشند.

به گزارش مشرق، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز چهارشنبه گفت، مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا تا کنون پیشرفت اندکی داشته است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مرکل در جلسه پارلمان آلمان گفت، مذاکرات انجام شده درخصوص روابط میان لندن و بروکسل پس از ترک اتحادیه اروپا توسط بریتانیا (برگزیت)، پیشرفت اندکی داشته است.

بیشتر بخوانید:

مرکل: کرونا بزرگترین چالش تاریخ اروپا است

وی افزود: «با بریتانیایی‌ها بر سر تسریع گفت‌وگوها به توافق رسیده ‌این تا بتوانیم در پاییز به توافقی که باید تا پایان سال به تصویب برسد دست پیدا کنیم».

صدراعظم آلمان با این حال هشدار داد، آلمان و اتحادیه اروپا «باید برای این احتمال که توافقی حاصل نشود، آمادگی داشته باشند».

بریتانیا در تاریخ ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج شده و تا یک سال در وضعیت حالت گذار قرار خواهد داشت تا بر سر روابط پسابرگزیت با بروکسل به توافق برسد.

پیش‌تر سران بروکسل از بریتانیا درخواست کرده بودند این مدت زمان یک ساله را به دلیل شیوع ویروس کرونا تمدید کند اما لندن آن را رد کند. در نهایت طرفین به توافق رسیدند به‌جای تمدید مدت حالت گذار، مذاکرات را به‌صورت فشرده‌تر برگزار کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس