سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت: ما در شرایط تحریم و مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد کردند، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را شکست دادیم؛ امروز که آنان دچار مشکلات اساسی هستند و می‌توانیم آنها را با شکست های سری

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ( عجل الله ) با تقدیر از تلاشهای مجاهدانه جامعه پزشکی کشور در در عرصه مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت: این اقدامات ایثارگرانه تراز جدیدی برای مجاهدان عرصه سلامت ایجاد کرد که موجب سرافرازی بی سابقه برای کشور و نظام اسلامی ما در عرصه تلاشی جهانی گردید.

وی افزود: در شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران تصور می کردند که ما در برابر این بیماری و ویروس منحوس کرونا زانو خواهیم زد، مجاهدت و تلاش های پزشکان ،پرستاران و کارکنان جامعه سلامت در اوج ایثار و از جان گذشتگی، سیمایی درخشان و کارنامه ای زرین برای ایران اسلامی رقم زد.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: تحریم تسلیحاتی اثری در قدرت دفاعی ما ندارد

فرمانده کل سپاه با اشاره به ناکارآمدی نظام سلامت بسیاری از کشورهای اروپایی و به ظاهر پیشرفته در عرصه مقابله با کرونا، یادآور شد: کشورهایی که مدعی پیشرفت و پیشگامی در عرصه‌های علم و فناوری و پزشکی بودند در شرایط کرونا با فروپاشی نظام سلامت و ناکارآمدی در عرصه های پزشکی مواجه شدند؛ در حالی که مجاهدان سلامت در کشور ما فراتر از تعهد پزشکی خود عمل کردند و توفیقات ارزشمندی از این طریق برای ما حاصل شد.

سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)  در عرصه مقابله با ویروس کرونا همه استعدادهای مادی و معنوی خود را پای کار آورد اظهار کرد: این دانشگاه طی ماههای اخیر در جهادی مقدس نمرات بسیار مطلوب و بالایی را در عرصه خدمت رسانی توام با عزت و کرامت به ثبت رساند.

وی با بیان این که تحول از ذهن ها و  باورها آغاز می‌شود گفت: در طول تاریخ هرگز فاتحان قله های کوچک تحسین نشده‌اند، بلکه همواره فاتحان قلل مرتفع شایسته تحسین و تکریم بوده و هستند؛ ما در حال ساخت بنای معظم تمدن نوین اسلامی هستیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما جامعه آرزوهای کوچک نیستیم اظهار کرد: ما میخواهیم حرف ها، الگو های جدید را در زمانی که تمدنهای برگرفته از مکاتب لیبرالی نتوانستند مدل‌های موفقی  برای سعادت بشر بیافرینند؛ ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه ماجرای کرونا اثبات کرد که ترکیب علم و ایمان سعادت را رقم میزند، تصریح کرد: ایمان اگر به ظلم آغشته نشود امنیت آفرین و سعادت بخش است و از دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به عنوان کانون ترکیب علم، ایمان، گذشت، فداکاری و عاطفه انتظار داریم تربیت کننده ذهن های خلاق و تعقیب کننده آرمان های بلند برای تزریق روح حیات در جامعه باشد.

فرمانده کل سپاه افزود: ما می‌خواهیم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله دانشگاهی پیشرو با تفکرات و اندیشه های نوین، با اعضای هیئت علمی اندیشمند، زیرساخت پیشرفته و دانشجویانی در تراز انقلاب و جایگاهی برای تولد و نه تولید علم باشد و به حمدالله تاکنون با مدیریت دکتر جلالی در این مسیر گام برداشته و به یاری خداوند متعال این مسیر تداوم خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه راهی جز قوی شدن نداریم، اظهار کرد: ما باید شاهد مثالی روشن برای جهان و نمونه و الگوی مجسم برای آنان باشیم و این مهم تحقق یافتنی است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز به دانش های نوین و بسیاری از فناوری های روز دنیا رسیده‌ایم گفت: ما می‌خواهیم دانشگاهی هم تراز و هم شأن با انقلاب اسلامی بسازیم و این مسیری توقف ناپذیر برای ساخت جامعه ای قدرتمند است.

وی با بیان اینکه فضای جهانی امروز فضای عملیات روانی علیه ما است ،به توفیقات ارزنده نظام اسلامی ایران برابر حجم عظیم عملیات روانی دشمن اشاره و تصریح کرد: ما در شرایط تحریم و مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد کردند، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را شکست دادیم؛ امروز که آنان دچار مشکلات اساسی هستند و می‌توانیم آنها را با شکست های سریالی بیشتری مواجه کنیم.

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنانش از دکتر جلالی به عنوان مجاهدی فرهیخته و دانشمندی متواضع نام برد و اظهار کرد: این برادر متعهد تمام همت و تلاش خود را در تعالی و ارتقای جایگاه دانشگاه گذاشت و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به دستاوردهای ارزشمندی دست یافت.

فرمانده کل سپاه در پایان در توصیف ویژگی‌های فرمانده جدید دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله نیز گفت : دکتر ابوالقاسمی از یادگاران دوران دفاع مقدس و اساتید خلاق و متعهد است که در دوران کرونا نیز مبدع روش جدید پلاسما درمانی در دنیا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  10 22
  این آمریکاییها وبعضی ازخائنین داخلی،به اصطلاح خودشون میخواهند ایران را بکشند به سمت ...که نهایتا زیر نظر وبازیچه خودشون هست
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
   0 12
   إِنَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ[رعد11] همانا خداوند حال قومی را تغییر نمی دهد تا آنکه آنان حال خود را تغییر دهند همیشه تغییرات از خود ما است! (یک قانون کلی). جمله إِنَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ ،یک قانون کلی و عمومی را بیان می کند، قانونی سرنوشت ساز و حرکت آفرین و هشدار دهنده! این قانون که یکی از پایه های اساسی جهان بینی و جامعه شناسی در اسلام است، به ما می گوید مقدرات شما قبل از هر چیز و هر کس در دست خود شما است، و هر گونه تغییر و دگرگونی در خوشبختی و بدبختی اقوام در درجه اول به خود آنها بازگشت می کند، شانس و طالع و اقبال و تصادف و تاثیر اوضاع فلکی و مانند اینها هیچکدام پایه ندارد، آنچه اساس و پایه است این است که ملتی خود بخواهد سربلند و سرفراز و پیروز و پیشرو باشد، و یا به عکس خودش تن به ذلت و زبونی و شکست در دهد، حتی لطف خداوند، یا مجازات او، بی مقدمه، دامان هیچ ملتی را نخواهد گرفت، بلکه این اراده و خواست ملتها، و تغییرات درونی آنهاست که آنها را مستحق لطف یا مستوجب عذاب خدا می سازد. این اصل قرآنی که یکی از مهمترین برنامه های اجتماعی اسلام را بیان می کند به ما می گوید هر گونه تغییرات برونی متکی به تغییرات درونی ملتها و اقوام است، و هر گونه پیروزی و شکستی که به قومی رسید از همین جا سرچشمه می گیرد، بنا بر این آنها که همیشه برای تبرئه خویش به دنبال” عوامل برونی” می گردند، و قدرتهای سلطه گر و استعمار کننده را همواره عامل بدبختی خود می شمارند، سخت در اشتباهند، چرا که اگر این قدرتهای جهنمی پایگاهی در درون یک جامعه نداشته باشند، کاری از آنان ساخته نیست.
 • نام IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  29 21
  آفرین
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  14 7
  خدا به خیر کنه
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  15 13
  خدا قوت . دمتون گرم
 • کارشناس IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  15 14
  تکبیر
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  27 8
  سلام سلام صد تا سلام سلامی / چقد تو خوش بیان و خوش کلامی
 • سوسان IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  5 4
  میتوانیم اما به شرط اینکه حقوقهای نجومی رو قطع کنیم و تعدیل پولی داشته باشیم و نیمی از دولت رو تعطیل کنیم وگرنه آمریکا زده برده و ماهم تو گل موندیم
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  16 9
  میخواهید چه کنید؟ من چرا چیزی نمیفهمم؟
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   6 12
   حرف نفت میزنن
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  40 8
  اون دستگاه ویروس یابتون چی شد؟!!
  • IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   3 10
   الان مثلا داری با جمهوری اسلامی مبارزه می کنی؟!!! :))))))))))
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   6 0
   نه داداش داره ایراد مسئولان را بهشان گوشزد میکنه چرا شما انتقاد را مساوی ضدانقلاب میدانید
 • FR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  5 9
  تمدن اسلامى گفتيد ؟ خدا قوت ! البته حتما بدون اين دولت سكولار بايد باشه چون دولتي هائ تاريخ گذشته دست به هر چه ميزنند ، تبديل به فاجعه ميشه !
 • ناصر IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  31 9
  خدا بخیر کنه ...هنو جای پیشرفتای قبلیتون درد میکنه
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   8 0
   :/
  • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   4 5
   نگران نباش وایتکس را با الکل قاطی کن همین الان یه لیوان بنوش سریع خوب میشه اگه افاقه نکرد 10 دقیقه با گردن بری زیر زانو خوب خوب میشی
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  5 3
  بنای معظم؟ برای کی؟
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
  0 2
  الان حواسمون باید به دشمن داخلی باشه که با سیاست اسب تراوا به کشور شبیخون زده اند ..سرت سلامت سردار
 • حمید IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
  4 3
  کاشکی میفهمیدی اینها چطوری آمریکا رو شکست دادن ما که نفهمیدیم
 • DE ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
  2 12
  ما میخواهیم حرف ها، الگو های جدید را در زمانی که تمدنهای برگرفته از مکاتب لیبرالی نتوانستند مدل‌های موفقی برای سعادت بشر بیافرینند؛ ارائه کنیم.. ما در حال ساخت بنای معظم تمدن نوین اسلامی هستیم.. ما باید شاهد مثالی روشن برای جهان و نمونه و الگوی مجسم برای آنان باشیم و این مهم تحقق یافتنی است. در این جملات دنیایی از تفکر نوین نهفته هست. حرفهای جدید و امیدوار کننده. پیش به سوی تمدن بزرگ برای نجات بشریت.
 • US ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  7 0
  الان که آمریکا و اسراییل هر روز ضربات نظامی، خراب کاری و اقتصادی میزنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس