سردار فضلی

جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به اینکه شهید صیاد و حاج قاسم سلیمانی با همان الگوی دفاع مقدس، جبهه مقاومت را هم اداره کردند، گفت: انقلاب اسلامی امروز سربلند در دفاع از آرمان‌ها است.

به گزارش مشرق، سردار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه و رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس صبح امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اظهار داشت: مدتی از انقلاب نگذشته بود که شرایط سخت تری یعنی جنگ را بر ملت م تحمیل کردند و در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ درحالی که قبل از آن بیش از ۶۰۰ بار درگیری در مرزها به وقوع پیوسته بود، مردم ما را از زمین و هوا و دریا مورد حمله قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

پیام تبریک سرلشکر باقری به سردار فضلی

سرداری که برای پیوند مغز استخوان در نوبت ماند!

وی افزود: فرمان امام (ره) ایستادگی در برابر دشمن بود و رزمندگان عزیز به کمک ارتش غیرتمندمان در برابر دشمن ایستادگی کردند و جلوی اهداف بزرگی که دشمن داشت ایستادند.

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ادامه داد: ما به همه شهدای‌مان اقتدا می‌کنیم، اما برخی‌ از آنها الگو شدند مانند شهید چمران، شهید صیاد شیرازی و یا شهید حاج قاسم سلیمانی که با همان الگوی دفاع مقدس جبهه مقاومت را هم اداره کردند و انقلاب اسلامی امروز سربلند در دفاع از آرمان‌ها است.

سردار فضلی گفت: دفاع مقدس ما جنگ فقیر و غنی بود که در آن همه مستضعفین برای دفاع به میدان آمدند و امروز هم جبهه مقاومت با همین هویت است.

سردار فضلی با بیان اینکه در این بزرگداشت خانواده بزرگ نیروهای مسلح برنامه هایی را پیش بینی کرده اند، گفت: برخی از این برنامه ها مشترک است و ما مفتخریم در سپاه و بسیج چهل هفته را به مناسبت فتوحات دفاع مقدس ویژه برنامه داشته باشیم. در این برنامه نیروهای پنجگانه سپاه به‌ویژه سازمان بسیج با بکارگیری سپاه های استانی انشا الله در حوزه دفاع مقدس و تبیین دستاوردهای آن برنامه های خوبی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب از الگوی دفاع مقدس که کشور ما را بیمه کرده است بهره خواهیم برد، خاطرنشان کرد: شاهد هستید امروز  بهترین برنامه دفاع از کشور را داریم و انشا الله با این الگو گام های بلندی را در گام دوم انقلاب بر می داریم و در این چهل هفته که برنامه هایی را به تناسب هر رده خواهیم داشت با مردم عزیز صحبت خواهیم کرد. 

وی عنوان کرد: به دلیل بیماری کرونا در شهرهای سفید این برنامه های میدانی اجرا می شود و در سایر شهرها با استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی این برنامه ها اجرا می شود. 

سردار فضلی در پاسخ به سوالی پیرامون ضرورت پاسخگویی به شبهاتی که درباره دفاع مقدس مطرح می‌شود نیز گفت: در این خصوص برنامه‌هایی برای برگزاری نشست‌های تخصصی پیرامون پاسخگویی به این شبهات و سوالات توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تدارک دیده شده است.

در بخش دیگری از این نشست، دریادار دوم پاسدار ابوذر رشیدی معاون اجرایی نیروی دریایی سپاه درباره برنامه های این نیرو در چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس گفت: نیروی دریایی سپاه اولین نیروی مسلح ایران است که مفتخر است در سال ۶۶ به صورت مستقیم با آمریکا وارد نبرد شده و بعد از دفاع مقدس نیز چندین مورد نیروهای انگلیسی و آمریکایی را در خلیج فارس دستگیر کرده است. بنا است تا در این مدت دستاوردهای نیروی دریایی سپاه برای مردم تشریح شود.

 معاون اجرایی سازمان بسیج نیز اظهار داشت: در سازمان بسیج در سه سطح برنامه داریم بخشی از برنامه مربوط به همه مردم، بخش دیگر مرتبط با بسیجیان و بخش دیگر مرتبط با اقشار مختلف است.

وی ارائه خدمات به مناطق محروم را دیگر برنامه های این ایام معرفی کرد و تصریح کرد: درخصوص شعار سال نیز مقرر شد تا سازمان بسیج مقدمات اشتغال ۲۵۰ هزار نفر را فراهم کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس