اخبار ویژه روزنامه ها

مشاور رئیس‌جمهور به جای عذرخواهی از آدرس‌های گمراه‌کننده‌ای که در طول این سالها به رئیس‌جمهور و مردم داده، مدعی شد برجام قربانی منتقدان شده است.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان

اصلاح‌طلبان از مردم عذرخواهی کنند سپس وعده انتخاباتی جدید بدهند

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بدون عذرخواهی درباره خسارت سنگینی که طی هفت سال به کشور و مردم زده‌اند، گفت رویکرد انتخاباتی ما در سال 1400 تغییر می‌کند.

علی صوفی دبیرکل «حزب پیشروی اصلاحات» در گفت‌وگو با ایلنا درباره وضعیت جلسات شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت: آخرین جلسه‌ای که شورا داشت مربوط به یک هفته پیش از انتخابات دوم اسفند است و غیر از آن جلسه‌ دیگری نداشته است، بنابراین شورای‌عالی سیاستگذاری فعلاً در رابطه با مواردی که در رسانه مطرح می‌شود، وارد نشده و بحثی نداشته است. در خصوص اینکه پارلمان اصلاحات یا مجمع عالی اصلاح‌طلبان تشکیل می‌شود یا نه، باید بگویم که این طرح قبلا در دستور کار شورای هماهنگی احزاب جبهه اصلاحات بود که متوقف ماند و در حال حاضر هنوز تصویب نشده یا شکل نگرفته که ما بخواهیم بگوییم این ایده اجرایی شود یا نشود.

وی درباره مطرح شدن استعفای عارف از سوی برخی از چهره‌ها، با بیان اینکه نیاز اولیه شورا برگزاری جلسات و نظرسنجی از استان‌ها است، تصریح کرد: در شورای عالی سیاستگذاری عرف این است که شورا بعد از هر انتخابات در سطح کشور از شوراهای اصلاح‌طلبان استان‌ها یک نظرسنجی را ترتیب می‌دهد و کار گروهی را برای جمع‌آوری و بررسی این نظرسنجی‌ها مشخص می‌کند و جلساتی را شورای‌عالی سیاستگذاری تشکیل می‌دهد که در آن پیرامون نظرات و انتقاداتی که از استان‌ها می‌آید و همچنین نظراتی که ممکن است اعضا داشته باشند به بحث و مشورت می‌پردازد تا نقاط ضعف و قوت شورا بررسی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر تا زمانی که این روال سپری نشود هنوز اتفاقی رخ نداده و همه مواردی که مطرح می‌شود از جمله پیشنهاد استعفا به آقای عارف بعد از نظرسنجی در خصوص عملکرد شورای‌عالی سیاستگذاری در این شورا به مشورت گذاشته می‌شود.

وی درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری از افرادی که به جریان راست سنتی و معتدلان تعلق دارند، اظهار داشت: شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در سال 98 رویکرد و راهبرد خود را برای انتخابات مجلس طی مصوبه‌ای اعلام کرد و در آن اظهار کرد که نسبت به انتخابات‌های 92، 94 و 96 تغییر رویکرد داده است، تغییر رویکرد به این معنا که دیگر شیوه مشارکت بدون قید و شرط در انتخابات را کنار گذاشته است. یعنی قبلا اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم و شورای نگهبان رد صلاحیت می‌کرد ما به دنبال افراد بینابین می‌رفتیم، مثلا در انتخابات سال 92 آقای روحانی که اصلا خود را اصلاح‌طلب نمی‌دانست، نسبت به دکتر عارف که اطلاح‌طلب بود ترجیح داده شد، یا در 94 لیستی که به عنوان لیست امید مطرح شد، یک لیست ائتلافی بود.

صوفی در ادامه اظهار داشت: با توجه به تبعات معرفی این نوع کاندیداها که نتیجه‌اش افزایش نارضایتی و ریزش رای اصلاح‌طلبان شده است، منطقی به نظر می‌رسد که این جریان سیاسی برای بازیابی بدنه و اعتبار اجتماعی خود به اصالت و گفتمان خود باز گردد و با همان ادبیات با مردم صحبت کند و همچنین مسئولیت اقدام خود را هم بپذیرد.

صوفی توضیح نداده که سرنوشت خسارت‌های سنددار به اقتصاد و امنیت ملی و معیشت مردم چه می‌شود؟ و کسانی که اکنون پاسخگو نیستند چگونه می‌خواهند به مردم وعده جدید بدهند؟

رد گم نکنید جناب آشنا قاتل برجام، تیم شماست

مشاور رئیس‌جمهور به جای عذرخواهی از آدرس‌های گمراه‌کننده‌ای که در طول این سالها به رئیس‌جمهور و مردم داده، مدعی شد برجام قربانی منتقدان شده است.

حسام‌الدین آشنا در توییتر نوشت: برجام قربانی زیاده‌خواهی دوسویه شد؛ دلواپسانی عرب‌زبان و عبری‌زبان که به آمریکایی‌ها می‌گفتند چرا زیاد دادید و کم گرفتید و دلواپسانی فارسی‌زبان که به ایرانی‌ها می‌گفتند چرا کم گرفتید و زیاد دادید. هر دو طرف به ظاهر بسیار بیشتر می‌خواستند ولی در عمل هر دو بسیار کمتر بدست آوردند.

جا دارد آقای آشنا پاسخ دهند که آیا برجام را با همه منافذ و خلل و فرجش - غرب بتواند زیرپا بگذارد و طرف ایرانی حتی نتواند شکایت کند- منتقدان نوشتند یا دولت و وزارت خارجه؟! منتقدان نوشتند که تعهدات ایران نقد باشد و ظرف 3 ماه کاملاً ادا شود و تعهدات طرف مقابل نسیه مطلق باشد، یا دولت برجام؟! منتقدان گفتند تحریم‌ها دیگر برنمی‌گردد و ده‌تا ترامپ هم سرکار بیایند نمی‌توانند آن را به هم بزنند، یا روحانی و ظریف و آشناهای دولت؟!

منتقدان گفتند اوباما را بسیار مؤدب یافتیم یا روحانی که به دولت آمریکا اعتماد کردند و کلاه برجام سرشان رفت؟! ترامپ و عرب‌زبان‌ها و عبری‌زبان‌ها، برجام را از همان روز اول زیرپا گذاشتند یا دولت اوباما که با تحریم‌های ویزایی، ارعاب شرکت‌های خارجی، تأیید بر برقراری تحریم‌ها، ریل‌گذاری تحریم‌های جدید مانند کاتسا، عملاً وعده‌های کاهش تحریم‌ها را به صفر رساند؟!

فروش 1/5 میلیون بشکه‌ای نفت در سال 91 و 92 را منتقدان برجام به زیر 300 هزار بشکه رساندند یا برجام و روند خواب‌آور آن؟! نقدینگی 470 هزار میلیاردی، با برجام  2400 هزار میلیارد شد یا بدون آن و... توافق مورد انتظار با غرب که بعدها برجام نام گرفت، قبل از هر چیز قربانی منطق «توافق به هر قیمت» و «اجرای توافق به هر قیمت» و «ماندن در توافق به هر قیمت (ولو به تنهایی)» شد؛ جایی که آمریکا و اروپا یقین کردند تیم آقای روحانی، خود را به برجام دخیل بسته‌اند و مانند  امری مقدس قصد جدایی از آن در هیچ شرایطی را ندارند. آیا با این وضع، دلیلی داشت دولت آمریکا ولو در لفظ پایبند تعهدات برجام باقی بماند؟!

رابطه قابل تأمل سه مفسد؛ طبری و فریدون و دانیال‌زاده

بررسی سوابق دانیال‌زاده و ارتباطات ویژه او با حسین فریدون، خدمات متقابل دانیال‌زاده و طبری به یکدیگر و ارتباطات پیچیده آنها با مفسدین اقتصادی دیگر همچون خانواده‌ نجفی نشان از وجود یک ابر شبکه فساد اقتصادی است.

به گزارش رجانیوز، با برگزاری جلسات دادگاه اکبر طبری، هر روز ابعاد تازه‌ای از فساد در این پرونده آشکار می‌شود. در اولین جلسه محاکمه اکبر طبری، رسول دانیال‌زاده به‌عنوان یکی از متهمان پرونده در دادگاه حضور داشت. در ابتدا معلوم نبود اتهامات دانیال‌زاده در پرونده طبری چیست اما با برگزاری ادامه جلسات مشخص شد که طبری برای دانیال‌زاده، همچون بسیاری از افراد دیگر، کارچاق‌کنی انجام می‌داده است.
یکی از رشوه‌های دریافتی‌ وی از نجفی، مالک کلاک، ملکی در خیابان «کریمخان» بوده است. طبری نیز در مقابل این رشوه‌ با اعمال نفوذهای بسیار در پرونده کلاک زمینه صدور حکم به نفع مالکان را فراهم می‌کند. طبری بعد از دریافت این ملک، آن را تحت شرایطی و با هدف رد گم‌کنی، با واحدی از برج سلطنتی «روما رزیدنس» متعلق به دانیال‌زاده معروف به سلطان فولاد معاوضه می‌کند.

ملک خیابان کریمخان که نجفی به طبری به‌عنوان رشوه پرداخت کرده در سال 92 و 96 ستاد انتخاباتی آقای روحانی بوده است.

رسول دانیال‌زاده با بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی، یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی کشور می‌باشد که بعد از دستگیری اکبر طبری، در مهرماه سال گذشته از کشور فرار کرد.

22 آبان ماه بود که سخنگوی قوه‌قضائیه از دستگیری و انتقال این بدهکار کلان بانکی  توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج) به کشور خبر داد.

ازجمله تکنیک‌های دانیال‌زاده ایجاد کارخانه‌ها و شرکت‌های اقماری کوچک به‌عنوان ویترین فعالیت‌هایش برای اخذ تسهیلات نجومی از بانک‌ها بوده است. یکی دیگر از تکنیک‌های این مفسد اقتصادی نیز پرداخت رشوه به مدیران شعب بانکی جهت همراهی در ارائه تسهیلات بوده که حداقل منفعت آن عدم شکایت بانک از بدهکار بوده است!

دانیال‌زاده  بخش عمده تسهیلات بانکی را صرف برج‌سازی در داخل و خارج کشور کرده است که از جمله آن برج‌های فوق سلطنتی در کامرانیه تهران است!

دانیال‌زاده علاوه‌بر اینکه حامی بزرگ ستاد انتخاباتی روحانی در سال 92 و 96 بوده، رابطه بسیار نزدیکی با برادر رئیس‌جمهور داشته است، آنقدر نزدیک که هزینه مراسم ختم مادر رئیس‌جمهور را متقبل شد. دانیال‌زاده در یک مورد ۲۵۰ میلیون تومان به‌حساب همسر خواهر حسین فریدون واریز می‌کند. مراودات مالی فریدون و دانیال‌زاده تنها به همین مورد ختم نمی‌شود. برادر رئیس‌جمهور مجموعاً 34 میلیارد تومان پول تحت عناوین مختلف در ازای کارچاق‌کنی، از دانیال‌زاده دریافت کرده است. در نهایت دانیال‌زاده در پرونده حسین فریدون به اتهام رشوه محکوم شد.

در همان روزها جمعی از نمایندگان مجلس وقت در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستند که در مورد ارتباط حسین فریدون با برخی از بدهکاران کلان بانکی از جمله رسول دانیال‌زاده توضیحاتی ارائه دهد. به همراه این نامه نیز یک سند که نشان می‌داد یک واحد مسکونی به ‌ارزش 14 میلیارد تومان توسط دانیال‌زاده به اسم همسر حسین فریدون خریداری شده نیز برای رئیس‌جمهور ارسال شده بود. اما پاسخی به این نامه داده نشد.
بررسی سوابق دانیال‌زاده و ارتباطات ویژه‌ او با فریدون، خدمات متقابل دانیال‌زاده و طبری به یکدیگر و ارتباطات پیچیده آنها با مفسدین اقتصادی دیگر همچون خانواده نجفی نشان از وجود یک ابر شبکه فساد اقتصادی می‌باشد. ابر شبکه‌ای که برساخته اصحاب ثروت و قدرت است و مهم‌ترین اهداف آن ارائه خدمات متقابل به یکدیگر، توسعه نفوذ و افزایش قدرت خود و در یک کلام در دست گرفتن حیات و ممات مردم می‌باشد.

واشنگتن‌پست: انتخابات آمریکا زمان انتقام ایران از ترامپ است

یک روزنامه آمریکایی می‌گوید: دونالد ترامپ که زمانی قلدری می‌کرد، اکنون در انتخابات، گروگان ایران شده است.

واشنگتن‌پست نوشت: انتخابات آمریکا گروگان‌بازی قدرت ترامپ با ایران شده است. جمهوری اسلامی قصد دارد سرنوشتی را که چهار دهه پیش برای «جیمی کارتر» نوشت، این بار برای ترامپ تکرار کند و شانس انتخاباتی او را کاهش دهد.

سوء‌مدیریت در اوج دوران همه‌گیری کووید-19 و یک اقتصاد ضربه‌خورده از کرونا، تظاهرات سراسری در اعتراض به نژادپرستی و افت محبوبیت انتخاباتی برای زمین خوردن «ترامپ» کم بود، حالا بحران سیاست خارجی هم به همه اینها اضافه شده است و شانس انتخاباتی «ترامپ» را در محاق از بین رفتن قرار داده است.

اشتباه نکنید، جو بایدن و طرفدارانش نیستند که شانس انتخاباتی ترامپ را زمین می‌زنند؛ این دو تا از دشمنان آمریکایند که همیشه ایام به‌دنبال فرصتی برای انتقام گرفتن از آمریکا بودند و حالا این فرصت به دستشان افتاده است.

ایران و کره‌شمالی سه سال است تحت «فشار حداکثری» ترامپ هستند. حالا این سیاست ظاهرا به اهداف خود نرسیده است و گردونه شانس به سمت دشمنان آمریکا چرخیده است.

یقینا مهمترین عامل باخت انتخاباتی قابل پیش‌بینی و شگفتی اکتبر؛ چیزی نیست جز ایران. رهبر ایران، کینه نسبت به آمریکا دارد و بی‌نهایت از ترامپ متنفر است. ترامپ بدون تعقل، از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و تحریم‌های روزافزون ایران را حتی با وجود کرونا برگرداند.

همه کارشناسان مسائل ایران اتفاق نظر دارند که فشار حداکثری، دستاورد چشمگیری نداشته است. «مایکل سینگ» مدیر ارشد امور خاورمیانه در «شورای امنیت ملی آمریکا» در دولت «جورج بوش» می‌گوید: «فشار حداکثری ما منافع آمریکا را برآورده نکرده است. «فشار حداکثری نه منجر به مذاکره مستقیم ایران و آمریکا شد. نه جلوی تهاجمات و ماجراجویی‌های ایران در منطقه را گرفت. نه ثبات سیاسی ایران را
برهم زد.»

در عوض همه اینها؛ فشار حداکثری یک بهانه قوی به دست رهبر ایران، سپرده است تا برای ترامپ هم همان سرنوشتی را رقم بزند که سال‌ها پیش ایران برای «جیمی کارتر» نوشت. کارتر موفق نشد گروگان‌های آمریکایی در بند در ایران را آزاد کند و در انتخابات باخت و بیشتر از یک دوره نتوانست رئیس‌جمهور باشد.

«رئول مارگ گرشت» کارشناس مسائل ایران در «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» متعلق به محافظه‌کاران آمریکا اخیرا در مقاله‌ای در «واشنگتن‌پست» نوشت: «رهبر عالی ایران، شانس انتخاباتی ترامپ را نشانه گرفته است و همین چندی پیش با اعزام پنج فروند کشتی حامل بنزین به ونزوئلا نشان داد که در عزم خود جدی است یقیناً این همه هدف رهبر ایران نیست و او تصمیم دارد تا ماه نوامبر ضربات کاری‌تری به ترامپ وارد کند.»

آمریکا ژانویه امسال «قاسم سلیمانی» دست راست نظامی رهبر ایران را ترور کرد تا  ایران را مهار کند اما ایران اصلا خود را نباخت. از آن موقع تا به امروز گروه‌های تحت امر ایران بیش از 20 بار به نیروهای آمریکایی در عراق حمله کرده‌اند.

ترامپ پاسخ هیچکدام از این حملات را نداده است چون خودش هم بارها گفته است که دلش نمی‌خواهد یک رویارویی تصاعدی دیگری در خاورمیانه به راه بیفتد. چون در آن صورت عده‌ای از دوستان آمریکا با او دشمن خواهند شد. ایران به تلافی تحریم‌ها، راهی را در پیش  گرفته است که ترامپ را در منگنه قرار بدهد و ثابت شود که آمریکا ضعیف است. در هر حالت، آن چیزی که به خطر می‌افتد؛ شانس انتخاباتی رئیس‌جمهور در مسند کار است.

ایران

مشاور رهبری: بدون هیچگونه پیش شرط با ریاض مذاکره می‌کنیم

خبر اول اینکه، مشاور رهبر معظم انقلاب در امور نظامی با اشاره به اینکه ترامپ مجرم است نه رئیس جمهوری، تأکید کرد: به هیچ وجه با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم، اما بدون هیچ پیش شرطی آماده مذاکره با ریاض هستیم.به گزارش ایسنا، سردار حسین دهقان، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: ما در رابطه با سامانه‌های موشکی خود مذاکره نخواهیم کرد و به سیاست منطقه‌ای خود ادامه می‌دهیم.هرگونه تحرکات نظامی امریکا علیه ما در آب‌های خلیج فارس با پاسخ گسترده مواجه خواهد شد. وی درباره یمن هم گفت: اتفاقاتی که در یمن رخ می‌دهد هرج و مرجی نظامی و بیهوده است که در وهله اول عربستان مسئول آن است.ریاض باید به شکست خود در جنگ یمن اعتراف کند و سیاست جدیدی را در پیش بگیرد. اگر عربستان قبول کند ما آماده گفت گو با آنها بدون هیچ گونه پیش شرط هستیم.سردار دهقان در رابطه با روابط ایران و امارات نیز تأکید کرد: روابط ما با امارات شاهد بهبودی است و موضع ابوظبی در رابطه با ما تغییر کرده است.

وجه مثبت بیانیه اروپایی ها به روایت نماینده روسیه

خبر دیگر اینکه، روسیه اگر چه به همراه چین به قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی علیه ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رأی مخالف داده، اما بخشی از بیانیه فرانسه، انگلیس و آلمان را دارای اهمیت دانسته است. به گزارش تابناک؛ «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در پیامی در توئیتر نوشته: «جزئیاتی در بیانیه سه کشور اروپایی وجود دارد که روسیه درباره آنها (فرانسه، انگلیس و آلمان) با این کشور اختلاف نظر دارد اما اعتمادی که در این بیانیه وجود دارد مثبت‌تر است و آن تعهد کامل به برجام و تلاش‌های دیپلماتیکی است که برای حفظ این توافق انجام می‌شود. دیدگاه‌های سه کشور اروپایی درباره «اسنپ بک» (بازگشت به عقب) است که اهمیتی ویژه دارد.» به نظر می‌رسد اشاره نماینده روسیه به این بخش از بیانیه سه کشور اروپایی است که گفته اند: «ما قاطعانه اعتقاد داریم که هرگونه تلاش یکجانبه برای اعمال مجدد تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، عواقب منفی جدی در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد داشت .ما از چنین تصمیمی که با تلاش‌های فعلی ما برای حفظ برجام ناسازگار باشد، حمایت نخواهیم کرد.»

بازداشت مؤسس و برخی اعضای جمعیت امام علی(ع)

شنیدیم که، حساب توئیتری جمعیت امام علی(ع) که در حوزه امور خیریه داوطلبانه فعال است، دیروز در خبری با اعلام بازداشت مؤسس این سازمان مردم نهاد نوشت: «ساعتی پیش شارمین میمندی‌نژاد مؤسس جمعیت امام علی علیه السلام بازداشت شد.» به گزارش جماران در ادامه این توئیت آمده است: «مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی(ع) و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی(ع) نیز بازداشت شده‌اند.» درهمین خصوص برخی فعالان رسانه‌ای از پلمب دفتر این سازمان مردم نهاد خبر داده‌اند. جمعیت امام علی(ع) فعال در حوزه کمک‌های داوطلبانه در مناطق محروم و مناطق تحت آسیب‌های اجتماعی، بوده‌است.

مفسدان اقتصادی آزاد نشدند

دست آخر اینکه، در پی ادعاهای مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر آزادی پنج نفر از محکومان اقتصادی که سال گذشته به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‎اند روابط عمومی دادسران تهران اعلام کرد: چنین ادعایی صحت نداشته و این محکومان، هم اکنون در زندان حاضر و در حال تحمل کیفر هستند. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در میان محکومانی که ادعای آزادی آنها مطرح شده است، تنها یک نفر در حال حاضر به صورت مرخصی در خارج از زندان به سر می‎برد، این فرد مدعی انجام جراحی قلب بوده است که پس از بررسی ادعای وی از سوی پزشکی قانونی و اعلام اینکه اعزامش به زندان مشکلی ایجاد نمی‌کند دستور جلب وی صادر و در شرف دستگیری و ورود به زندان است. اخیراً شایعه‌ای در فضای مجازی مبنی بر آزاد بودن محکومین هادی رضوی، پرویز کاظمی، علی بخشایش، محمدرضا توسلی و ابوالفضل میرعلی منتشر شده بود.

خراسان

هشدار به مدیران درباره کشف حساب دولتی غیرمجاز 

یک مقام مسئول اقتصادی در دولت، در نامه جدید خود به همه سازمان ها، ادارات و شرکت های دولتی از آن ها خواسته با توجه به الزامات قانونی و دستور مقامات اجرایی در سال های گذشته، کلیه حساب های ریالی خود اعم از درآمدی یا هزینه ای را صرفا از طریق خزانه داری کل کشور و نزد بانک مرکزی افتتاح کنند و کلیه دریافت ها و پرداخت ها نیز از طریق این حساب های مجاز انجام شود، در غیر این صورت نگهداری هرگونه حساب در بانکی غیر از بانک مرکزی، در حکم تصرف غیرقانونی اموال عمومی تلقی و پیگیری می شود.

از زیر بار بیمه اموال دولت شانه خالی نکنید

پس از آن که برخی دستگاه های دولتی با ارسال استعلاماتی، خواستار مشخص شدن وضعیت بیمه اجباری اموال منقول و غیرمنقول ادارات و سازمان ها، به علت پایان یافتن زمان قانونی دستورالعمل مربوط به این موضوع در سال گذشته شدند، یک نهاد مسئول با ارسال بخشنامه ای در روزهای اخیر تاکید کرده است اجرای این دستور محدود به مهلت زمانی خاصی نبوده و همچنان باید توسط مدیران و دستگاه های دولتی لازم الاجرا تلقی شود.

آرمان

90 شهروند تبریزی قربانی کلاهبرداری

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از دستگیری کلاهبردار مساکن مهر تبریز خبر داده است. سردار حسین عبدی، فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از دستگیری عامل کلاهبرداری 10 میلیارد ریالی از 90 شهروند تبریزی خبر داد و گفت: این کلاهبرداری با ترفند پیش‌فروش آپارتمان در طرح مسکن مهر این استان انجام شده است.

تست منفی کرونای استقلالی‌ها

با اعلام معاون پزشکی باشگاه استقلال، تست کرونا همه اعضای تیم فوتبال این باشگاه منفی اعلام شده است. استقلال در این باره نوشت؛ دکتر نوروزی درباره جواب تست‌ کرونای بازیکنان این تیم گفت: جواب تستی که از بازیکنان گرفته شده، اعلام شده است و خوشبختانه از مجموعه تیم استقلال کسی مبتلا به ویروس کرونا نیست. استقلال روز چهارشنبه 4 تیرماه در اهواز، در بازی معوقه هفته هفدهم لیگ برتر به دیدار فولاد خوزستان خواهد رفت.

ابتلای امام جمعه خرمشهر به کرونا

امام جمعه خرمشهر مبتلا به کرونا و در بیمارستان بستری شده است. در این رابطه برابر اخبار دریافتی، حجت‌الاسلام‌عادل‌پور به علت ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده است. گفتنی است وی در تمامی روزهای سخت اخیر برای رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردمی دفتر مراجعات عمومی خود را تعطیل نکرده و به بازدید و رسیدگی به مشکلات مناطق محروم نیز می‌پرداخته است. این در حالی است که حجت‌الاسلام عادل‌پور، امام جمعه خرمشهر در این باره گفت: بحمدا... هم‌اکنون حال عمومی اینجانب خوب است، در روزهای گذشته بعد از انجام آزمایش به بیمارستان مراجعه کردم و پس از انجام معاینات اولیه در حال حاضر دوره درمان و نقاهت را در منزل سپری می‌کنم.

بازداشت موسس و برخی اعضای یک خیریه

حساب توئیتری جمعیت امام علی(ع) که در حوزه امور خیریه داوطلبانه فعال است، با اعلام بازداشت موسس این سازمان مردم نهاد در توئیتی نوشت: شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی (ع) بازداشت شده است. در ادامه این مطلب آمده است: مرتضی کی‌منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی(ع) و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی(ع) نیز بازداشت شده‌اند. گفتنی است درهمین خصوص برخی فعالان رسانه‌ای از پلمب دفتر این سازمان مردم نهاد خبر داده‌اند. این در حالی است که در این رابطه جمعیت امام علی(ع) فعال در حوزه کمک‌های داوطلبانه در مناطق محروم و مناطق تحت آسیب‌های اجتماعی، همواره مورد انتقاد اصولگرایان بوده است.

درگیری شجاع و کنعانی‌زادگان

یکی از جلسات اخیر تمرین پرسپولیس درگیری لفظی شدیدی بین شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان به وجود آمده که البته ختم به‌خیر شده است. در این راستا این دو بازیکن که در غیاب سیدجلال حسینی به زوج خط دفاع سرخپوشان تبدیل شده‌اند در جریان تمرین روی دفع یک توپ با یکدیگر مشاجره لفظی داشته‌اند که اگر دخالت همبازیان‌شان نبود شاید به درگیری فیزیکی هم تبدیل می‌شد. گفتنی است در این میان هر دو بازیکن بعد از این تمرین در رختکن با یکدیگر آشتی کرده و اختلافات را کنار گذاشته‌اند. این در حالی است که در بازی پرسپولیس و شهرخودرو خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان زوج خط میانی دفاع سرخپوشان بوده‌اند.

تبریک متفاوت روز پدر توسط بکام

ستاره سابق فوتبال انگلیس با سازمان جهانی یونیسف همکاری می‌کند. گفتنی است طبق تقویم، یکشنبه، 21 ژوئن، روز جهانی پدر نام‌گذاری شده است. در این راستا دیوید بکام به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پدر متن متفاوتی را در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است. وی در این رابطه نوشته است: «روز جهانی بر تمام پدران مبارک. همکاری با یونیسف به من این فرصت را داده است تا با پدران و فرزندانشان از سراسر جهان دیدار کنم. این زمان برای همه دشوار بوده است و همه ما باید ایمنی و قدرت زیادی از خود نشان دهیم تا فرزندانمان ایمن و خوشحال باشند

دستگیری عامل شرارت‌های سریالی

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در مورد دستگیری عامل شرارت‌های سریالی گفت: با تلاش شبانه‌روزی مأموران انتظامی شهرستان سیب و سوران شرور مسلح تحت تعقیب و عامل شرارت‌های سریالی این شهرستان شناسایی و شب گذشته متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شده است. سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه سخنانش در این باره اظهارکرد: مخفیگاه شرور مسلح تحت‌تعقیب و عامل شرارت‌های سریالی این شهرستان که با راه‌اندازی‌های نزاع‌های دسته‌جمعی، حمل سلاح گرم، زورگیری و قدرت‌نمایی با سلاح و عربده‌کشی در ملأعام باعث ایجاد ناامنی و رعب وحشت عمومی در این شهرستان شده بود شناسایی و شب گذشته متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شده است.

عراقچی در سمت معاونت می‌ماند

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به شایعات مطرح‌شده در روزهای اخیر درخصوص ماموریت سیدعباس عراقچی گفت: وی در سمت معاون سیاسی وزارت امور خارجه به خدمت خود ادامه خواهد داد. سید عباس موسوی افزود: وی قصد رفتن به ماموریت ندارد. وی در عین حال انتصاب خود به مقام سفارت در آینده را رد نکرد و گفت: هنوز بسیار زود است و ان‌شاءا... پس از طی مراحل اداری و قطعی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شکایت پرسپولیس از یک مالک

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره شکایت پرسپولیس از یک مالک اعلام کرد که این باشگاه از مالک یک باشگاه خصوصی که اظهاراتی علیه این تیم انجام داده بود، شکایت کرده است. مهدی خواجه‌وند در ادامه سخنانش در این باره اظهار داشت: مصاحبه‌ای از طرف مالک یک باشگاه انجام و مسائلی مطرح شده است که بخشی از آن اتهام‌زنی به ارکان فدراسیون فوتبال از جمله سازمان لیگ و مجریان فوتبال کشور بوده و حتماً از مصادیق نشر اکاذیب است. این در حالی است که قسمتی از این توهین و افتراها هم به باشگاه پرسپولیس برمی‌گشت که باشگاه حق و تکلیف قانونی خود می‌داند به این موضوع ورود کرده و حقوق خود را پیگیری کند. مهدی خواجه‌وند، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: به همین خاطر شکایتی از آن شخص تنظیم و ثبت شده است که انتظار داریم به بهترین شکل ممکن به آن رسیدگی شود تا حداقل دوباره شاهد تکرار این موارد نباشیم.

درگذشت دختر 11 ماهه براثر کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از جان باختن 7 نفر دیگر بر اثر ویروس کرونا در استان خبر داد. دکتر فاطمه نوروزیان گفت: در بین این جانباختگان، کمترین سن متعلق به نوزاد 11 ماهه بوده است. وی ادامه داد: سهم شهرستان بندرعباس در این آمار 4 نفر، میناب 1 نفر، بستک 1 نفر و رودان نیز 1 نفر بوده است. این نوزاد یک دختر بچه 11 ماهه بوده که سابقه هیچگونه بیماری زمینه‌ای نداشته است و اهل شهرستان میناب بوده است.

بازگشت عادل فردوسی‌پور به اجرا

پس از گذشت دو سال از تعطیلی برنامه «نود» فردوسی‌پور با یک برنامه اینترنتی به عرصه اجرا برمی‌گردد. تهیه‌کنندگی این برنامه برعهده شخص فردوسی‌پور خواهد بود و به صورت هفتگی پخش می‌شود. فردوسی‌پور پس از تعطیلی برنامه «نود» ویژه برنامه «کلاسیکو» را با اجرای پژمان جمشیدی در بستر سامانه‌های VOD تهیه کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  3 0
  من از بیگانگان هرگز ننالم، که با من هرچه کرد آن "آشنا" کرد!!
 • DE ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  1 0
  هشدار به مدیران درباره کشف حجاب دولتی غیرمجاز

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس