تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران اهداف سیاسی دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر علیه ایران را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد.

به گزارش مشرق، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر که توسط سوئد با حمایت برخی کشورهای غربی ارائه شده را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد.

وی تصریح کرد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و به‌کارگیری استانداردهای دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. در همین راستا کیفیت واکنش ها و مواضع این کشورها در قبال سرکوب اعتراضات نژاد پرستانه در آمریکا نمونه خوبی برای سنجش و راستی آزمایی نگرانی های حقوق بشری این گروه از کشورها است.

بیشتر بخوانید:

سید عباس موسوی: قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ایران غیر قابل قبول است

موسوی: از رومانی خواستیم علت مرگ منصوری را گزارش دهند

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: رویکرد حامیان قطعنامه وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ «استانداردهای دوگانه» در خصوص وضعیت حقوق بشر کشورها موجبات سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد را فراهم کرده است که از این وضعیت ابراز تاسف می کنیم.

موسوی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در چارچوب تعهدات مذهبی و پای بندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، در راستای توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی گام برداشته و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن می داند.

وی رویکرد مخرب حامیان این قطعنامه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را واجد اشکالات و ایرادات متعددی ارزیابی کرد که از جمله آنها «استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر»، «نادیده گرفتن ارزش ها و باورها و ویژگیهای خاص فرهنگی جوامع مختلف»، «عدم توجه به واقعیت‌ها در نتیجه تاثیر پذیری از فضای رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور» و «بی توجهی و سکوت نسبت به نقض گسترده حقوق بشر ملت ایران در نتیجه اعمال تحریم‌های ظالمانه» است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • محسن IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
    0 0
    نقض حقوق بشر یعنی چهلو سال تح یم یک ملت . ما فرزندان شیعه خانه امام زمان هستیم نداریم ترس از شیطان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس