همایش گام دوم تبلیغ - رونمایی کتاب مهاجر سرزمین آفتاب

خانم سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی در سخنان کوتاهی از همسرش که او را با ایران و اسلام آشنا کرد، تشکر نمود و گفت: دلم می سوزد که اطلاعات نسل سوم انقلاب از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کم است.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» (خاطرات یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران) رونمایی شد.

در این مراسم که در حاشیه آیین گام دوم تبلیغ، تقدیر از ۷۲ تن از مجاهدان عرصه های تبلیغ اجتماعی و جهاد روایت برگزار شد، از حمید حسام و مسعود امیرخانی، نویسندگان این کتاب تقدیر شد. خانم سبا بابایی (کونیکو یامامورا) نیز با اهدای لوح تقدیری به قلم خود، از نویسندگان این کتاب، تقدیر کرد.

حمید حسام در این مراسم گفت: زندگی خانم بابایی مجموعه ای از اتفاقات شگفت انگیز است که در عمر ۸۰ ساله ایشان، یعنی ۲۰ سال در ژاپن و ۶۰ سال در ایران رخ داده و نمی شد آن را در قالب کتابی ۲۴۵ صفحه ای ارائه داد.

خانم سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی نیز در سخنان کوتاهی از همسرش که او را با ایران و اسلام آشنا کرد، تشکر نمود و گفت: دلم می سوزد که اطلاعات نسل سوم انقلاب از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کم است.

وی ضمن تشکر از نویسندگان کتاب خاطراتش گفت: فکرش را هم نمی کردم که خاطرات زندگی ام در قالب کتابی منتشر شود و از زحمات نویسندگان این کتاب و انتشارات سوره مهر تشکر می کنم.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی سخنانی ایراد کرد.

وی سخنانش را با درود به روح شهید حجت الاسلام حقانی آغاز کر که اول تیرماه ۱۳۶۰، حکم ریاست سازمان تبلیغات اسلامی را از حضرت امام دریافت کرد و هفتم تیر در دفتر حزب جمهوری واقع در سرچشمه تهران به شهادت رسید.

قمی با اشاره به این مهم که سررشته تبلیغ که باید در دستان روحانیت باشد، گفت: هر کسی که جرعه ای از جام اسلام نوشیده، باید خودش را مبلغ دین بداند و اسلام را گسترش دهد. معلمان، نویسندگان و همه اقشار مردم در این زمینه مسئولیت مهمی دارند.

رییس سازمان تبلیغات به سخنان رهبر انقلاب درباره خوب بودن مردم ایران پرداخت و تصریح کرد: ما مردمی با هویت و با شخصیت داریم اما گاهی دچار انفعال شخصیتی می شویم که مبلغین باید برای خروج مردم از این حالت، تلاش کنند.

وی در پایان افزود: همانگونه که فتوحات حاج قاسم سلیمانی به واسطه اخلاص ایشان بود، به اخلاص مبلغین اسلام غبطه می خوریم و با صدای بلند می گوییم خادم شماییم.

گفتی است در این مراسم از تعدادی مجاهدان عرصه های تبلیغ اجتماعی و جهاد روایت از جمله پدر شهید حججی، فرزند شهید قاسمی (روحانی مظلوم به شهادت رسیده در همدان) همسر شهید سلگی (راوی کتاب آب هرگز نمی میرد)، فرزند شهید حجت الاسلام خرسند (امام جمعه مظلوم کازرون)، همسر شهید شیخ احمد خسروی (جهادگر اجتماعی)، همسر شهید رحیمی (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در پاکستان / رسول مولتان)، دانیال فاطمی (فعال در حوزه مدافعان حرم افغانستانی)، حاج غلامرضا سازگار (مداح اهل بیت)، دهقان نیری (مدیرکل صدا و سیمای همدان)، سیدامیر حسینی (فعال ساز هیئات در خدمات اجتماعی)، مجتبی قره‌گوزلو (راه اندازی هیئت و ارائه خدمات اجتماعی)، مسعود پیرایش (فعال در خدمات اجتماعی)، نعیمه اسلاملو و همسرشان آقای زمان وزیری (تاسیس موسسه خیبر)، خانم گنجی (مدیریت بانوان مداح)، خانم جنگروی (مسئول مجموعه دختران انقلاب)، خانم شریعتمداری (مبلغ مقاومت در عرصه بین الملل)، حجت الاسلام حسین صادقی فر (مازندران)، حجت الاسلام محمد جهانگیری (کنگاور)، و حجت الاسلام محمد محب شریفی (مشهد) تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس