حداد عادل

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در طول ۴۰سال این انقلاب تمام همت آمریکا و غرب این بوده که این انقلاب اسلامی از مرزهای ایران بیرون نرود و پیام این انقلاب به بیرون نرسد.

به گزارش مشرق، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت مرحوم رمضان عبدالله اظهار داشت: اهمیت شخصیت‌هایی مانند رمضان عبدالله این است که از جهان عرب و برادران اهل سنت ما هستند ولی در عین حال معنا، اهمیت و جهت انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده اند و همسو با این انقلابند.

وی با بیان اینکه در طول ۴۰سال این انقلاب تمام همت آمریکا و غرب این بوده که این انقلاب اسلامی از مرزهای ایران بیرون نرود و پیام این انقلاب به بیرون نرسد و از راهبردهای تغییر ناپذیر استکبار این بوده که این انقلاب فهمیده نشود، گفت: دشمن سعی می‌کند انقلاب اسلامی را فرقه ای و قومی جلوه داده و ضد عرب وحرکتی سلطه طلبانه برای تجدید امپراطوری کوروش و داریوش جلوه دهد.

حداد عادل با اشاره به اینکه دو گروه از جهان عرب و اهل سنت و یک گروه از شیعیان به این نگاه کمک می کنند، خاطرنشان کرد: یک گروه از مسلمانان بی بصیرت هستند و این را در شخصیت‌های معروفی چون محمد مرسی دیدیم که وقتی به ایران آمد قدر رهبری ایران را در انقلاب مردم مصر ندانست و رفتارش کاملا غیرقابل انتظار بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در سمت خودمان هم عده ای به برد جهانی و اسلامی انقلاب توجه ندارند و مرتب روی جنبه‌های زادگاهی انقلاب تاکید می کنند و دشمن روی این نقطه انگشت می گذارد. با این حال در مقابل شخصیت هایی پیدا شدند که این پیام را دریافت کنند و رمضان عبدالله از این شخصیت ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه هر مسلمان با انصافی که شرافت داشته باشد می‌تواند در دو امر مبارزه با ظلم و برقراری حکومت دینی با انقلاب همسویی داشته باشد، تصریح کرد: کافی است این دو هدف را گفتمان خودمان در تعامل با مسلمانان جهان قرار دهیم و مخاطبان وسیعی از این مسیر در جهان اسلامی پیدا کنیم.

حدادعادل با بیان اینکه امثال رمضان عبدالله متوجه روح انقلاب اسلامی شده اند، گفت: در جهان عرب در هم شیعیان و هم اهل سنت شاهد کسانی بوده ایم که این را فهمیده آمد و سیدحسن نصرالله انقلاب اسلامی‌را به عربی ترجمه کرده و امثال رمضان عبدالله پیام امام و رهبری را درک کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 3
  • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
    1 0
    تو با معادلسازی کلمان و واژگان خوب صادر کردی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس