معترضان امریکایی در راهپیمایی سکوت

در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، دهها هزار نفر در شهرهای نیویورک، آتلانتا و فیلادلفیا به خیابانها ریختند و علیه رویکرد پلیس آمریکا تظاهرات کردند.

به گزارش مشرق، در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، مردم برخی از شهرهای این کشور از جمله در آتلانتا، فیلادلفیا و نیویورک دوباره در خیابانها تجمع کردند. 

تصاویر منتشر شده در منابع آمریکایی نشان می‌دهد که در منطقه بروکلین در نیویورک دهها هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده‌اند. بسیاری از تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی بر شعارهای اخیر خود مانند «جان سیاه پوستان مهم است» تاکید کردند. 

بیشتر بخوانید:

اعتراضات در نیویورک در حالی انجام می‌شود که «اندرو کومو» فرماندار نیویورک تهدید کرده است که  در صورت ادامه نقض محدودیتهای ضد کرونا ممکن است برخی از مناطق این شهر را دوباره قرنطینه کند. 

وی همچنین از معترضات به نژادپرستی خواسته است که سریعا تست کرونا بدهند.

در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا نیز که روز شنبه در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاه پوست دیگر شاهد اعترضات گسترده و خشونت پلیس علیه معترضان بود، روز یک شنبه نیز هزاران نفر در خیابانها حضور یافتند و به رفتارهای سرکوبگرانه و نژادپرستانه پلیس آمریکا اعتراض کردند. 

اعتراضات در آتلانتا در روز یک شنبه در حالی آغاز شده است که رئیس پلیس این شهر در واکنش به کشته شدن «ریشارد بروکس» از سمت خود استعفا کرده است. 

شبکه سی ان ان روز یک شنبه گزارش داد که در جریان اعتراضات روز شنبه در آتلانتا حداقل ۳۶ نفر بازداشت شده‌اند. 

شبکه سی بی اس نیز گزارش داد که صدها نفر در فیلادلفیا با دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن اسامی سیاه پوستانی که به دست پلیس آمریکا کشته شده‌اند خواستار پایان دادن به رویکرد نژادپرستانه در این کشور شدند.

معترضان همچنین روی خیابان با خط درشت نوشته‌اند «همین حالا به نژادپرستی پایان دهید..» 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس