کد خبر 1082540
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۲
نوزاد

تحقیقات جدید پزشکان در بریتانیا حاکی از آن است که سندرم نادر و نوپدیدی به نام مولتی سیستمی التهابی در کودکان ممکن است با ویروس کرونا و کاوازاکی مرتبط باشد.

به گزارش مشرق، محققان مرکز علوم بهداشتی دانشگاهی کالج امپریال بیرمنگام در انگلیس نشانه‌های جدیدی از یک بیماری نوپدید در ارتباط با بیماری کرونا و کاوازاکی در کودکان یافتند.

این بیماری نوپدید، نشانه‌های جدیدی از بیماری‌های التهابی در کودکان داشته و پیوند نزدیکی با بیماری کرونا و کاوازاکی دارد.

بیشتر بخوانید:

ارتباط اپیدمی کرونا و به خاطر آوردن خواب هایی که می بینیم!

این بیماری با نام سندرم مولتی سیستمی التهابی کودکان (PIMS_TS) به صورت موقت با ویروس کووید_۱۹ در ارتباط است که اولین بار در ماه آوریل شناخته شد. تاکنون کمتر از ۲۰۰ مورد در انگلیس شناسایی شده است.

براین اساس از ۵۸ کودک مبتلا به علائم التهابی شدید بستری شده در ۸ بیمارستان در انگلیس، ۴۵ نفر شواهدی از ابتلا به عفونت کووید_۱۹ در گذشته یا حال داشتند.

در مطالعه هشت کودک بستری بین ۷ تا ۱۴ سال با علائم PIMS-TS، محققان دریافتند که انجام آزمایش PCR برای تشخیص ویروس کرونا منفی است. با این حال، هنگامی که آزمایش آنتی بادی انجام شد، هر کودک آنتی بادی بالایی را برای ویروس داشت، با الگوهایی که نشان می‌دهد عفونت کرونا احتمالاً هفته‌ها یا ماه‌ها قبل از آن رخ داده است.

این مطالعه نشان داد که اکثر کودکانی که علائم این بیماری جدید را دارند، دارای آنتی بادی برای ویروس کرونا هستند، که نشان می‌دهد PIMS_TS پس از کووید _۱۹ رخ می‌دهد و به طور بالقوه به دلیل واکنش سیستم ایمنی بدن است.

اگرچه ارتباط خاصی بین این بیماری و کووید _۱۹ جود ندارد، اما محققان گفتند که کشف یک بیماری التهابی جدید در هنگام شیوع بیماری کرونا بعید به نظر می‌رسد که یک اتفاق باشد.

این بیماری علائمی شبیه بیماری کاوازاکی دارد، اما بر خلاف کاوازاکی بیشتر در میانگین سنین ۹ سال دیده می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس