قائم‌مقام شهرخودرو: بازی‌ها برگزار نشود بهتر است

یکی از مدیران ارشد باشگاه شهرخودرو مشهد معتقد است از آنجا که وضعیت مشهد همچنان در شرایط قرمز قرار دارد، لغو بازی‌های لیگ بهترین تصمیم است.

به گزارش مشرق، طبق اعلام سایت رسمی باشگاه شهرخودرو خراسان، وحید علیپور درباره وضعیت برگزاری تمرینات این تیم اظهار داشت: بعد از انجام تست‌های کرونا، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی تمرینات تیم زیر نظر کادرفنی آغاز شده، اما آنچه که مهم است اینکه با توجه به وضعیت قرمز مشهد تمرینات را با استرس زیادی برگزار می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

انصراف تراکتور از لیگ برتر جدی‌ شد

وی ادامه داد: با توجه به اخباری که وزارت بهداشت در خصوص کرونا اعلام می‌کند، ما همچنان نظرمان این است که بازی‌ها برگزار نشود بهتر است، اما سازمان لیگ گویا بر این موضوع اصرار دارد و این موضوع ممکن است سلامتی خیلی از اهالی فوتبال را به خطر بیندازد.

قائم‌مقام باشگاه خودرو خراسان گفت: تا چند روز قبل از اینکه حمیداوی، مالک باشگاه چک‌های بازیکنان و کادرفنی، برای رسیدن پرداختی‌ها به ۸۰ درصد را صادر کنند، متاسفانه خیلی از افراد موضوع مسائل مالی در خصوص مخالفت باشگاه ما با برگزاری لیگ را مطرح می‌کردند، اما حالا همه می‌دانند که باشگاه شهرخودرو به فکر سلامتی بازیکنان و اهالی فوتبال بوده است چراکه راهکارهای خیلی مناسبی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری مسابقات را نداریم.

وی تصریح کرد: سعی کردیم وضعیت معیشت بازیکنان را درنظر بگیریم و برحسب وظیفه تا اینجای فصل تقریبا پرداختی‌های‌مان به روز است و با تحویل چک‌های بازیکنان که در روزهای گذشته داشتیم قسمت عمده‌ای از مطالبات بازیکنان را داده‌ایم. عدد پرداختی باشگاه به بازیکنان در شرایطی رقم خورد که باشگاه ما در بخش خصوصی اداره می‌شود و تامین منابع مالی در روزهایی که تقریبا بازار کسب‌وکار تعطیل است اتفاق ساده‌ای نبود ولی اولویت مدیریت باشگاه برای حفظ آرامش بازیکنان است و باشگاه چه در بخش خصوصی و چه دولتی مانند تیم ما پایبند به قراردادهایش نبوده است.

علیپور در ادامه به تمایل مالک باشگاه شهرخودرو به توقف لیگ اشاره کرد و گفت: حمیداوی از رو اول قویا گفت اگر صحبت از تعطیلی لیگ می‌کنند صرفا برای حفظ سلامت جامعه و بازیکنان است. به نظرم علی‌رغم صحبت‌های ناجوانمردانه‌ای که برای مسائل مالی به او نسبت داده می‌شد، حالا اثبات شده که در عمل هم واقعا به دنبال این موضوع هستیم.

قائم‌مقام باشگاه شهرخودرو خراسان ادامه داد: شما به این نکته توجه داشته باشید که باشگاه می‌توانست مثل اکثر تیم‌ها، بخشی از قراردادها را پرداخت نکند ولی تصمیم مدیریت برخلاف این امر بود و امیدوارم به مسئولان سازمان لیگ اثبات شده باشد که ما فقط با چه هدفی به دنبال تعطیلی مسابقات هستیم. هرچند که با توجه به وضعیت قرمز برخی شهرها مثل مشهد عملا امکان برگزاری بازی‌ها در این شهرها نیز وجود ندارد.

وی همچنین به آمادگی تیمش برای شرکت در مسابقات اشاره کرد و گفت: با همه صحبت‌هایی که کردم، تمرینات تیم زیر نظر کادرفنی ادامه دارد، اما باید ببینیم در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. آمارهایی که در روزهای گذشته منتشر شده به نظرم واقعیت جامعه را نشان می‌دهد و پیگیری دوباره لیگ، می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر از قبل کند.

علیپور در پایان خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است مشهد در حال حاضر در وضعیت قرمز به سر می‌برد و این مسئله باعث ایجاد استرس در بین بازیکنان شده است. عملا ما مجبوریم به شهر دیگری برویم برای همین هم کادرفنی پیشنهاد داده تا تیم را ظرف چند روز آینده به تهران ببریم و مدتی را در تهران اردو بزنیم تا کنترل بازیکنان را هم از نظر شیوع ویروس بیشتر زیر نظر بگیریم. هر چند با این شرایط و وضعیت قرمز مشهد، برگزاری بازی در مشهد هم با ابهام روبرو است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس