اکبر خلیلی

اکبر خلیلی از تالیف جلد دوم «کتاب پنجم»که شامل خاطرات مرحوم حبیب‌الله عسگر اولادی، چهره سیاسی و مبارز دوران انقلاب است خبر داد و گفت: ۵۰ درصد تالیف این اثر انجام شده و نگارش جلد دوم به نیمه رسیده است.

به گزارش مشرق، اکبر خلیلی از نویسندگان کشورمان درباره تازه‌ترین تالیفات خود اظهار داشت: با وجود ویروس کرونا فرصتی دست داد تا کارهای ناتمام و عقب افتاده کمی سرعت گیرد.  

وی با بیان اینکه جلد سوم «فتوا» رو به پایان است، توضیح داد: احتمالا «فتوا» جلد چهارمی هم خواهد داشت، اما نگارش جلد سوم رو به پایان است و مراحل پایانی را سپری می‌کند. مجموعه «فتوا» درباره شروع انقلاب اسلامی و نحوه برخوردهای متقابل امام خمینی (ره) و شاه است. دو جلد از این مجموعه به نام‌های «خروس تاج‌دار است» و «قابیل از شکارگاه برمی‌گردد» از سوی انتشارات «فرهنگ‌گستر» منتشر شده بود.

خلیلی با اشاره به کتاب دیگر خود با عنوان «کتاب پنجم» ابراز داشت: جلد نخست «کتاب پنجم» که شامل خاطرات مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، چهره سیاسی و مبارز دوران انقلاب از سوی انتشارات رسالت قلم منتشر شده و در حال حاضر جلد دوم این اثر در دست تالیف است.

وی اضافه کرد: ۵۰ درصد کار تالیف انجام شده است. این اثر حاصل ۱۸ سال مصاحبه و گفت‌وگوی بنده با آقای عسگراولادی است. در جلد نخست با زندگینامه آغاز کردم و در ادامه مجاهدت‌ها و اتفاقات مرور می‌شود.

خلیلی تصریح کرد: در واقع مصاحبه با مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی از سال ۱۳۷۴ با هدف ریشه‌یابی مسایل مختلف در دوران مبارزه از سال ۱۳۴۱ آغاز شد و علاوه بر زندگی‌نامه و خاطرات وی، وقایع دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است. جلد اول از آغاز انقلاب یعنی سال ۴۱ را شامل می‌شود، اما تا پیروزی انقلاب ادامه می‌یابد. مجلد دوم «کتاب پنجم» با تاکید بر مباحثی درباره جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در دست تالیف و تدوین است.

وی با بیان اینکه این اثر تصویر نیز به مخاطب ارائه می‌دهد، گفت: کتاب همراه با تصاویر منتشر می‌شود. جلد نخست توسط رسالت قلم منتشر شد، اما این ناشر، کم‌کار است و احتمالا کتاب را به ناشر دیگری می‌سپارم.

نویسنده «ترکه‌های درخت آلبالو» افزود: من، اغلب در اتاق کار بنده با آقای عسگراولادی حاضر می‌شدم و یا روزهای تعطیل و جمعه از ۱۵ دقیقه تا ساعت‌ها به گفت‌وگو می‌پرداختیم. در واقع این کتاب روایت مستند از ایشان است. این مجلد حدود ۳۰۰ صفحه خواهد بود که به زودی نگارش آن تمام می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس