کد خبر 1080046
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
جزئیات ساخت مسکن کارگران در جنوب شرق تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن مدیران، مهندسان و کارکنان شاغل در شهرک‌های صنعتی پیرامون این شهرک‌ها خبر داد.

به گزارش مشرق، محمود محمودزاده درباره اقدامات وزارت راه برای ساخت 200 هزار واحد مسکن کارگران و بازنشستگان، اظهار کرد:‌در تفاهم‌نامه‌ بین وزارت راه و شهرسازی با وزارتخانه‌های دیگر تامین بخشی از مسکن کارگران در وزارتخانه‌های مختلف مدنظر است. در تفاهم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی احداث مسکن مشخصا برای کارگران و بازنشستگان این قشر بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان این‌که در ساخت مسکن کارگران جدایی‌گزینی اجتماعی تا جاییکه ممکن است انجام نخواهد شد و اختلاط جمعیت مدنظر قرار می‌گیرد، افزود: با توجه به زیرساخت‌ها و خدمات موردنیاز در کنار شهرک‌های صنعتی، نیازی به صرف هزینه برای ایجاد زیرساخت‌های لازم و سپس احداث واحدهای مسکونی نیست.

بیشتر بخوانید:

مشاوران املاک: گزارش بانک مرکزی را قبول نداریم

مستأجران طی ده سال ۳۰درصد زیاد شدند

رشد بی‌دلیلِ ۲ برابری قیمت اوراق مسکن

آیا کنترل افزایش اجاره‌بها ممکن است؟

وی ادامه داد:‌همچنین با توجه به اینکه درخواست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین واحدهای مسکونی برای کارکنان شاغل در کنار شهرک های صنعتی بوده است، این تفاهم‌نامه با این شیوه عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تلاش بر این است تا احداث مسکن برای کارکنان، مدیران و مهندسان شاغل در شهرک‌های صنعتی به دور از جدایی گزینی اجتماعی و حتی الامکان در کنار شهرک های صنعتی در قالب توسعه سکونتگاه‌ها انجام شود.

محمودزاده با اشاره به این‌که تاکنون دو اقدام عملیاتی در حوزه مسکن کارگری انجام شده است، گفت: برای افرادی که در حوزه جنوب شرق تهران سکونت دارند، بر اساس جلساتی که به ریاست معاون اول ریاست جمهور انجام شد، برنامه ریزی شد تا در منطقه جنوب شرق تهران برای متقاضیان واجد شرایط 564 واحد مسکونی و در مهرگان قزوین حدود 702 واحد احداث شود.

وی در اجرایی و عملیاتی شدن موضوع تفاهم نامه احداث مسکن کارگران و بازنشستگان شاغل در بخش های صنعتی و خدماتی، گفت: در احداث مسکن کارگران و بازنشستگان کارگری، تجمیع امکانات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و همچنین تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدنظر است.

وی تاکید کرد: برای آنکه واجدان شرایط هرچه سریعتر بتواند صاحب مسکن شوند، امکانات دو وزارتخانه تجمیع می‌شود. همانند تفاهمی که با وزارت آموزش و پرورش برای احداث 170 هزار واحد مسکن فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای تامین و احداث 100 هزار واحد مسکونی کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح انجام شد.

وی درباره ساخت مسکن مدیران، مهندسان و کارکنان شاغل در بخش های صنعتی و خدمات، تصریح کرد: هم اکنون جلسات فشرده ای را با معاونت اجتماعی وزارت تعاون داشتیم که آن وزارتخانه برای تامین زمین و سایر خدمات لازم برای احداث مسکن،  فعالیت های موثری را در دستور کار قرار داده اند. وزیر تعاون در جلسات شورای عالی مسکن دستورات اجرایی برای عملیاتی شدن موضوع تفاهم نامه را صادر کرد.

معاون وزیر راه با بیان این‌که با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی، شرایط اجرایی و عملیاتی شدن مسکن کارگران در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خود را انجام می دهند تا از نظر میزان تسهیلات، میزان سود متعلقه بانکی، تامین زمین و کمک به تامین مصالح ساختمانی با توجه امکاناتی که در دو وزارتخانه وجود دارد بتوان شرایط سهل تری را برای بازنشستگان و افراد تحت پوشش این وزارتخانه ایجاد کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس