کد خبر 1079803
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
حسان دیاب نمایه

نخست‌وزیر لبنان در جلسه امروز هیأت دولت اعلام کرد، دولت از روز اول تشکیل مورد هدف و پیش‌داوری قرار گرفت و این در حالی بود که گفته بود برای کار جهت نجات کشور آمده است.

به گزارش مشرق، «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان امروز (پنجشنبه) گفت، دولت از روزی که تشکیل شده مورد هدف و پیش‌داوری قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

معادلات جدید سید حسن نصرالله برای مقاومت

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، دیاب ادامه داد: متأسفانه این هدف‌گیری، سیاسی بود و با وجود آن صورت گرفت که ما گفته بودیم قصد غرق شدن در سیاست را نداریم ، برای کار بر روی پرونده‌های انباشته کشور آمده‌ایم و مأموریت‌های بزرگ و سنگینی داریم که هدف آن نجات کشور است.

وی گفت، دولت اجازه بازگشایی بسیاری از سازمان‌ها را داده و پیش‌بینی می‌شود قیمت مواد غذایی به تدریج کاهش پیدا کند و مردم آن را لمس کنند.

دیاب گفت که فریاد مردم به خاطر وضعیت اجتماعی را می‌فهمد اما بیم آن دارد که از این اعتراض در راستای سیاسی استفاده و مطالبات مردم به وسیله‌ای برای قطع دوباره مسیرها و تعطیلی سازمان‌ها شود.

وی تأکید کرد، موافق حق برگزاری تظاهرات است اما اگر روش بستن مسیرها و تخریب املاک دولتی و خصوصی تکرار شود این حق به آشوب تبدیل می‌شود.

 لبنان اردیبهشت‌ماه گذشته شاهد اعتراضات و بعضا آشوب در برخی مناطق بویژه شمال این کشور بود و دولت لبنان برای فرونشاندن اعتراضات مذکور و سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) طرحی مالی-اقتصادی تصویب کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha