کد خبر 1077531
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
جام ملتهای فوتسال آسیا

میزبان مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا درخواست کرده است این رقابت‌ها به مردادماه ۱۴۰۰ موکول شود!

به گزارش مشرق، مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا ۲۰۲۰ (که انتخابی جام جهانی فوتسال محسوب می شود) قرار بود ابتدا اسفندماه گذشته به میزبانی ترکمنستان برگزار شود اما به خاطر شیوع ویروس کرونا، این رقابت ها به ۱۵ تا ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ موکول شد.

 

به تعویق افتادن مسابقات جام جهانی فوتسال (از تابستان امسال به تابستان سال بعد) باعث شد بعضی از کشورهای آسیایی از جمله ایران خواهان برگزاری جام ملت های آسیا در اسفندماه ۱۳۹۹ شوند. البته کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز پاسخی به این نامه ایران نداده اما نکته عجیب اینجاست که ترکمنستان خواهان تعویق یک ساله جام ملت ها شده است.

ترکمنستان در مذاکراتش با مسئولان فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست داده است میزبانی در جام ملت ها را در مردادماه ۱۴۰۰ انجام بدهد؛ یعنی چند هفته پیش از جام جهانی فوتسال.

داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال ضمن اعلام این خبر، گفت: زمان درخواستی ترکمنستان برای برگزاری مسابقات خیلی دیر است و درست همان مشکلی را دارد که ما امسال با آن داشتیم یعنی فاصله کم جام ملت ها و جام جهانی. این درخواست کل برنامه های فوتسال را به هم می زند.

از سوی دیگر، ایران چندی پیش نامه ای را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال و اعلام کرد در صورت عدم تمایل ترکمنستان به میزبانی جام ملت های آسیا، می تواند این رویداد را میزبانی کند.

پرهیزکار در این خصوص هم گفت: AFC پاسخ این نامه ما را داد و از اعلام آمادگی ایران تشکر کرد. آنها هم تاکید کردند باید ابتدا درباره میزبانی ترکمنستان به جمعبندی برسند و سپس در این مورد تصمیم گیری کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس