حمیداوی

مالک باشگاه‌ شهرخودرو معتقد است زمانی که جواب تست کرونا بازیکنی منفی می‌شود این تست فقط مربوط به دیروز آن فرد است و هیچ گارانتی برای سلامت فردا آن بازیکن محسوب نمی‌شود.

به گزارش مشرق، فرهاد حمیداوی در خصوص اظهارات سهیل مهدی مبنی براینکه اگر تیمی بازیکن مبتلا به کرونا داشته باشد تمرینات و بازی‌هایش به تعویق می‌افتد، اظهار داشت: زمانیکه فردی تست کرونا میدهد آن تست برای دیروز آن فرد است نه فردای آن. مثلا از بازیکن یک تیم تست کرونا میگیرند که بگویند این بازیکن تا به امروز کرونا نداشته. آیا این گارانتی است که بازیکن فردا هم کرونا نداشته باشد؟ مشخصا نه. تمام حرفم سه ماهه که همین است. بسیاری حرفشان این است که بوندسلیگا هم دارد مسابقات را برگزار می‌کند. ولی کسی به این اشاره نمی‌کند که در فوتبال آلمان امکانات نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد. آیا ما هم داریم؟ مثلا عکسی از تمرین تیم فوتبال دورتموند منتشر شد که سه زمین تمرین با امکانات کنار هم قرار دارند که در هر کدام از این زمین‌ها فقط شش بازیکن مشغول تمرین کردن هستند. ولی کل تیم ما یک زمین هم ندارد ما سه تا زمین کنار هم نخواستیم یک زمین استاندارد به ما بدهند بازیکن‌ها را در هر گوشه از آن تقسیم می‌کنیم تا تمرین کنند. بنظرم ما باید قبول بکنیم که امکانات سخت افزاری ورزشی نداریم. علاوه بر آن کلی هم مشکل داریم که باید آن را بپذیریم.در حال حاضر عزیزانی هستند که به دلیل ذی‌نفع بودن فقط می‌خواهند بازی‌ها برگزار شود. این کل موضوع است.ولی من فکر میکنم "جان از جام" مهم‌تر است.

وی در مورد نامه مشترک آنها با سایر باشگاه‌های لیگ برتری مبنی بر لغو مسابقات لیگ توضیح داد: آقای آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان دیروز مخالفت‌شان را اعلام کردند.علاوه بر آن آقای عیسی زاده مدیرعامل نفت، آقای افاضلی سرمربی پارس جم، مسئولین نفت مسجد سلیمان، آقای قلعه‌نویی سرمربی سپاهان، تیم گل‌گهرسیرجان، سایپا تقریبا نزدیک به ده تیم در یک لیگ شانزده تیمی همگی به یک نوعی مخالف برگزاری مسابقات هستند. تنها تیمی که در حال حاضر مخالف نیست پرسپولیس است و بعد از آن تنها تیمی که اظهارنظری نداشته تیم پیکان بوده که من فکر می‌کنم مسئولین پیکان انقدر درگیر مشکلات مالی هستند که وقت نکردند در این باره حرفی بزنند. من فردا نزدیک به 75 درصد از پرداختی کل باشگاهم را تسویه می‌کنم. به این دلیل که این حاشیه‌ای که گفته می‌شود حمیداوی نمی‌خواهد پول پرداخت کند برطرف شود.

مالک باشگاه شهرخودرو در واکنش به اینکه ممکن است عواقبی مانند سقوط به دسته پایین ترو محرومیت‌های سنگین نسبت به تیم‌های انصراف دهنده از رقابت‌های لیگ برتر اعمال شود گفت: با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر نمی‌کنم که بتوانند به خاطر این موضوع از ما امتیازی کسر کنند.البته باید در این مورد از وکیل باشگاه سوال کنم اما تا آنجایی که می‌دانم این قانون وجود ندارد چنین کاری را نمی‌توانند با ما انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

کرونا در تراکتور و شهرخودرو؟مدارک را منتشر کنید

حمیداوی در پاسخ به اینکه ممکن است از تیم‌های دیگر برای پیوستن به این کمپین دعوت کند گفت: واقعاً دنبال کمپین زدن نیستم. من فقط به فکر سلامتی بازیکنان هستم. اگر خدای ناکرده بازیکنی از تیم ما یا هر تیم دیگری به کرونا مبتلا شود و جانش به خطر بیفتد چه کسی پاسخگو خواهد بود آن‌ وقت ما باید چه کاری انجام دهیم؟ بدون شک سلامتی افراد از هر چیزی مهم تر است.

وی در پاسخ به اینکه ممکن است در صورت مناسب نبودن شرایط از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم انصراف بدهند گفت: هفته پیش به AFC ایمیلی از طرف باشگاه ارسال کردم که AFC در پاسخ به ما گفت فعلاً هیچ برنامه‌ای برای برگزاری مسابقات ندارد.

مالک باشگاه شهرخودرو در واکنش به اینکه برخی پرسپولیسی‌ها می‌گویند یک سری از باشگاه‌ها در زمین حریف ما نیستند به همین دلیل کرونا را بهانه‌ای برای لغو رقابت‌های لیگ برتر کردند گفت: راستش زمانی که کرونا نبود ما پرسپولیس را در مشهد بردیم. بحث ما هیچ ربطی به بهانه‌گیری ندارد. کرونا خطرناک است ما هم فقط بدنبال حفظ سلامت بازیکنان‌مان هستیم.

حمیداوی در واکنش به اینکه گفته می‌شود در تمرین گروهی امروز آنها تمامی بازیکنان سالم و مشکوک به کرونا در کنار یکدیگر تمرین کردند گفت: تنها کسی که از نظر بالینی در تیم ما مبتلا به کرونا شده و مشکل دارد آقای "داوود سید عباسی" است که ایشان هم در حال حاضر تهران هستند. در بوندسلیگا، لالیگا، لیگ جزیره تمامی لیگ‌های معتبر دنیا، تمامی بازیکنان را بعد از تمرین به همراه خانواده‌هایشان به کمپ می‌برند تا از آنها محافظت کنند. چرا که امکانات باشگاه‌های اروپایی به این شکل است.ولی بازیکنان تیم ما با اسنپ به خانه برمی‌گردند دوباره با همین روش صبح فردا به تمرین می‌آیند.به نظر شما من می‌توانم روزانه 28 میلیون تومان هزینه تست بدهم؟ حالا فرض بفرمایید بازیکن همان لحظه‌ای که از تمرین می‌رود به ویروس مبتلا شود و فردا آن را با خودش به تمرین بیاورد به بقیه بازیکنان منتقل کند. یک روزی در یک برنامه تلوزیونی گفتم که مطلبی را در یک مقاله سوئدی خواندم که نوشته بود اگر بازیکن یا ورزشکار حرفه‌ای به کرونا مبتلا شود 40 درصد ریه او از بین می‌رود. همه من را مسخره کردند و گفتند حمیداوی دکتر شده است بعد از آن پزشک تیم نساجی در برنامه فوتبال برتر گفت: که تحقیقات دانشگاه‌های آمریکایی نشان داده اگر ورزشکاری به کرونا مبتلا شود عملا ورزش برایش تمام است ولی خوب هر چه قدر که می‌گوییم بی‌فایده است. نزدیک به 300-400 میلیون تومان تا امروز سازمان لیگ به ما پول داده است ولی از آن طرف نزدیک به 400-500 میلیون تومان تیم ما را به بهانه‌های مختلف جریمه کرده است. نه تنها شهرخودرو بلکه تمامی تیم‌ها همین وضع را دارند. آیا قرارداد تبلیغ محیطی فدراسیون فوتبال برای لیگ 98-99 نباید رقمش مشخص باشد؟ میگویند رقم بودجه آن 70 میلیارد تومان است. ما 16 تیم لیگ برتری داریم هرجور و که تقسیم کنیم 300 میلیون تومان نمی‌شود. با توجه به رقم اعلام شده به هر تیم چهار و نیم میلیارد تومان پول می‌رسد که فعلا از این چهار و نیم میلیارد تومان پول به ما فقط 300 میلیون تومان بیشتر پول داده نشده است.

وی در مورد بدهی باشگاه پرسپولیس از انتقال یحیی گل محمدی گفت: متاسفانه هنوز پولی به ما پرداخت نشده است. امیدواریم هر چه زودتر این بدهی تسویه شده و این مشکل برطرف شود.

مالک باشگاه شهرخودرو در واکنش به اینکه ممکن بود اگر به عقب برمی‌گشت جلوی انتقال یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس مقاوت بیشتری می‌کرد گفت: به هیچ عنوان این کار را نمی‌کردم. یحیی را از نظر شخصیتی خیلی دوست دارم. ولی زمانی‌که کسی دلش با تیم نباشد نمی‌توان او را به زور جایی نگه داشت. او دوست داشت به پرسپولیس برود و این کار را هم کرد.

حمیداوی در مورد اینکه آیا یک ماه زمان مناسبی برای آماده سازی تیم‌ها است یا نه هم گفت: اگر بخواهیم نگاه کارشناسی به این موضوع داشته باشیم باید بگویم تا الان در هیچ کجای دنیا سابقه نداشته که سه چهار ماه فوتبال برگزار نشود و این یک موقعیت استثنایی است. فکر میکنم چهار هفته زمان مناسبی بود ولی اگر به جای یک ماه 45 روز برای آماده‌سازی زمان می‌دادند عالی میشد.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • قلعه نویی IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  33 19
  شما و امثال شما دستور از اربابتون زنوزی میگیرید چون بحث هواپیماتون به خطر می افته .ثالثا شما تضمین بدید که کرونا از بین میره . ودر اخر فراموش نکنید ماهم در بازی برگشت شما را شکست دادیم .ودر اخر گول ریس مافیا را نخوریدکه خود و سپاهان را بیچاره کرد
  • تاج IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   0 1
   همین سپاهانی که میگی یادت رفته تهران دو گل ازش خوردی.حالا بماند بازی برگشت با رانت ولابی بازی به نفع شما شد مثل همیشه
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  29 15
  مثل اینکه شکست مفتضحانه سه بریک رادرتهران در همین هفته های آخر فراموش کرده اید پرسپولیس تیمی نیست که ازتیم شما شکست بخورد
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  27 14
  گل! اون یک تیم با ۱۰ امتیاز اختلاف صدر نشینه!
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  29 10
  مگه خون بازیکنان فوتبال رنگین تر از کارگران هست که اونا تحت هر شرایطی باید برن سر کار اما فوتبالیست ها نباید به کارشون ادامه بدن که مبادا کرونا بگیرن؟
  • رضا IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   0 0
   خود شما اگه فوتبال تعطیل شه .از خونه بیرون نمیای.کار نمیکنی.البته شما پول زیاد داری اما مردم اگه یه روز بیرون نیان فرداش گرسنه میمونن هر چند کرونا باشه یا بدتر هم بشه.فوتبال هم یه شغل است.
  • حسن IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   0 1
   قیاس این دو قیاس مع الفارغه،کارگر و کارمند کاری انجام میدهند،مایحتاج مردم رو و خودش رو فراهم میکنه و یا هزینه های زندگی خودش رو برآورده میکنه ولی فوتبال و کلا ورزش ،حداقل در ایران ، یک سرگرمیه و الان درآمدی هم نداره و از طرفی تمام مسابقات ورزشی مثل والیبال و ... و سالنهای ورزشی و استخرها و... تعطیله ولی به دلیل شانس زیاد تیم محبوب دولت برای قهرمانی ، اصرار بر ادامه لیگ میشه.مسلما اگر تیم دیگه ای صدر بود لیگ رو تعطیل می کردن. فراموش نکنیم که سرمربی فعلی شما با فشار وزیران ورزش و صنعت از پدیده به پرسپولیس منتقل شد تا هم یکی از اصلیترین رقبای پرسپولیس (با توجه به تنشهای ساختگی در وضع استقلال و سپاهان و تراکتور تنها رقیب) از گردونه خارج بشه و هم تیم لنگ تقویت بشه.وگرنه در تهران هم توان برد پدیده رو نداشتید.
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   0 0
   فوتبال جز هدر دادن بیت المال عایدی دیگری ندارد مگه الان چند ماه تعطیل شد اتفاقی افتاد بنابراین بجای اینکه این پولهای یا مفت را پای فوتبال برزید برید دربخش اشتغال،ازدواج وتولید هزینه کنید وجدانا عاقبت بخیری هم در این دنیا دارد هم آخرت
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  امثال این اقا اگه مردن و شرف دارن کارخانه هاشونم تعطیل کنند و به کارمندانشون حقوق بدن تا کرونا نگیرن. اگه امثال این اقا راست می گن و بی شرف نیستن بگن لیگ رو تعطیل کنیم تا زمانی که واکسن کرونا یا درمان قطعی اون کشف بشه. اما این کارا رو نمی کنن. چون اولندش شرف ندارند و دروغ گو و درو هستند و دومندش از پوکر پرسپولیس سوزش گرفتن و تنها کاری که باید بکنند اینه که اب رو بریزند جایی که می سوزه.
 • قهرمان دسته سوم IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  نظرات مدیران و مربیان و هواداران تاس در مورد تعطیلی لیگ خیلی شبیه دانش اموزیه که از ترس مردودی خودشو به دل درد میزد که سر جلسه امتحان حاضر نشه ...گرفتید که منظورم چیه؟؟؟؟؟ #پوکر سوزش
 • ناشناس IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  اینطور معلومه همه ی مشاغل که رفتن سر کار آدم نیستن و فقط فوتبالی ها آدمن !!!!! خودتونو مسخره کردین یه مشت بچه پولدار بدون ذره ای انسانیت هر روز تو فکر این هستین چطوری می تونین گند کاری هاتونو بندازین گردن دیگران و از مردم مایه میزارین !!!! کاش از فوتبال برید تا کرونا نگرفته تون ترسوها
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  دیوثا شما با بقیه مردم چه فرقی دارین همه زن و مردا ایرانی رفتن تو محیط کار صبح تا شب.... شما خونتون رنگینه بدون این مردم گوزم نیستید آشغالای از خود راضی
 • ابراهیم IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  چرا میخواهید بین همه اختلاف بندازید شما آقای حمیداوی و... اگه کرونا خطرناکه برا همه باید باشه نه فقط تو و امسال تو . یعنی الان کارخونت بسته شده و به همه کارگرا حقوق میدی ؟؟؟؟ اصلا به گفته شما فوتبالیست اگه کرونا بگیره دیگه فوتبالش نابوده باشه قبول مثلا مهدی رحمتی کرونا گرفت فوتبالش تموم میشه تا حالا چقدر پول از فوتبال درآورده ؟؟؟؟کل دوران نه همین امسال چند میلیارد گرفته ؟؟؟اونوقت با همین چند میلیارد میدونی چه کارهایی میتونه بکنه ؟؟؟ بدبخت کارگر . کارمند . پرستار . آتش نشان . مغازه دار مستاجر و.... اینها چقدر دارن که اگه کرونا بگیرن چیکار کنند . خطاب به تمام آدم هایی از جنس شما عرض میکنم چیزی که برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند . هر وقت تو و زنوزی و قلعه نوعی . مجیدی و.... شرکت هاتون تعطیل شد فوتبال هم تعطیل میشه
 • مصطفی IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
  7 4
  واقعا وقتی همچین ماله پرسپولیس و استقلاله چه اجباریه جون بقیه بازیکنان تیم های مختلف رو به خطر بندازند؟؟؟ داوریها، پول،وزیر،به زور مربی گرفتن از تیم ها شهرستانی همه ماله پرسپولیس خوب یک جامم روش مگر به جای کسی بر میخوره نوش جانتان سالی زوره سیزده ماهه
 • امید IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
  0 0
  تیم دورتموند با سه زمین مجاور و هر کدام 6 نفر دارند تمرین میکنند؟؟؟!!!! اونوقت این تیم چجوری میخواد 11 نفره هماهنگ بشه؟؟؟!!! چجوری میخواد آخرش با یه تیم دیگه و 22 نفره تو زمین مسابقه بده؟؟؟!!! خدایا ببین کی مدیرعامل تیم شده که خودش هم نمیفهمه چی میگه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس