کد خبر 1074160
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
زندان نمایه

او با گذاشتن چاقو زیر گلوی مامور انتظامی یک بازداشتی را فراری داد

به گزارش مشرق، عقربه های ساعت ۴:۳۰ بامداد بیست و سوم اردیبهشت را نشان می داد که نیروهای تجسس کلانتری شفای مشهد سوار بر خودروی گشت از کلانتری بیرون آمدند تا سایه «امنیت» را در بخشی از آسمان شهر بگسترانند اما هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بودند که ناگهان پای راننده پدال ترمز خودرو را فشرد. چشمان تیزبین ماموران تجسس به رفتارهای مشکوک دو سرنشین یک دستگاه پراید، درون کوچه ای خلوت، خیره شده بود. گویی هیکل و چهره جوان سرنشین پراید برای افسر تجسس آشنا بود اما هر چه به مغزش فشار می آورد کمتر به نتیجه می رسید. 

در همان حال راننده پراید با دیدن خودروی گشت پلیس، هراسان خودرو را روشن کرد و از کوچه پس کوچه های بولوار شفا گریخت.  این فرار ناگهانی، افسر تجسس را از افکارش بیرون کشید و آن ها در حالی که به راننده پراید دستور «ایست» می دادند به تعقیب خودرو   پرداختند.استعلام شماره انتظامی پراید از مرکز فرماندهی مشخص کرد که خودروی مذکور چند ساعت قبل از بولوار آزادی ۱۴۱ سرقت شده است. 

دیگر نیروهای تجسس تردید نداشتند که با سارقان خودرو طرف هستند و احتمال دارد مسلح نیز باشند بنابراین ماموران انتظامی با رعایت موارد امنیتی بر سرعت خودرو افزودند تا پرایدسواران فراری را وادار به توقف کنند اما آن ها با سرعتی جنون آمیز و ویراژهای خطرناک وارد بزرگراه فجر شدند و به سمت خواجه ربیع گریختند. حرکات مارپیچ و رفتارهای دلهره آور دزدان پراید، رانندگان عبوری را از شدت ترس در جا میخکوب می کرد ولی آن ها نه تنها به اخطارهای پلیس توجهی نداشتند بلکه چنان بر سرعت خودرو می افزودند که دود ساییده شدن لاستیک ها بر آسفالت خیابان به هوا برمی خاست. 

تعقیب و گریز بامدادی از بولوار «مهر مادر» هم گذشت و به نزدیکی روستای «زیرکن» رسید.

در این هنگام که عملیات تعقیب به منطقه خلوتی رسیده بود، افسر تجسس سلاح کمری را بیرون کشید و با شلیک سه تیر هوایی به سارقان هشدار داد که خود را تسلیم کنند. در این لحظه ناگهان کنترل فرمان پراید از دست راننده خارج شد و خودرو پس از برخورد به جدول حاشیه خیابان متوقف شد. وقتی نیروهای تجسس در کنار پراید، از خودروی پلیس بیرون پریدند که راننده آن به داخل کوچه های فرعی گریخت و سرنشین آن نیز در حال فرار بود که سلاح پلیس را روی سر خود دید و تسلیم شد.

با انتقال متهم ۳۳ ساله به اتاق بازجویی نیروهای تجسس، پرونده این عملیات وارد مرحله جدیدی شد چرا که بررسی های تخصصی افسران تجسس نشان داد او «حسن-ش» نام دارد و یکی از تبهکاران خطرناکی است که قبلا چند بار توسط پلیس دستگیر شده است.

این تبهکار معروف که دارای شش فقره سابقه کیفری است و مقداری مواد مخدر صنعتی هم از وی کشف شد  در بازجویی های پلیسی گفت: حدود پنج روز قبل و برای مدت ۱۰ روز از زندان به مرخصی آمدم تا این که شب گذشته «حمید» (سارق فراری) به سراغم آمد. او خودروی پراید را از بولوار آزادی سرقت کرد و از همان جا به بولوار توس رفتیم و کپسول گاز و زاپاس خودرو را به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان فروختیم ولی هنوز سه ساعت بیشتر از این ماجرا نگذشته بود که دوباره مورد ظن نیروهای تجسس کلانتری شفا قرار گرفتیم و من دستگیر شدم و ...

این گزارش حاکی است، با توجه به سوابق متهم که دچار جرایم وحشتناکی مانند زورگیری، تخریب، سرقت و ... بود، وی با دستور سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفا) مورد بازجویی های فنی قرار گرفت چرا که قاضی سیدجواد حسینی( معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) از افسران تجسس خواسته بود به ریشه یابی سوابق این سارق حرفه ای بپردازند و تجزیه و تحلیل های کارشناسی و اطلاعاتی خود را به دادسرا گزارش دهند. این گونه بود که گروهی از ماموران تجسس به سرپرستی ستوان آریایی و با نظارت مستقیم رئیس کلانتری، تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری متهم فراری و همچنین جرایم احتمالی دیگر این تبهکار خطرناک آغاز کردند. بررسی های تخصصی پلیس بیانگر آن بود که «حسن-ش» زمانی کشتی گیر بوده اما پس از آن که به مصرف مواد مخدر آلوده می شود به تبهکاری و خلافکاری های وحشتناک روی می آورد و بارها به اتهامات مختلف از جمله اعتیاد به قرص های روانگردان و تهدید و تخریب و همچنین سرقت دستگیر می شود.

تا این که در سال ۹۳ نیز با ارتکاب یک جرم هولناک، صحنه دلهره آور دیگری را رقم می زند. ماجرای این پرونده که او را برای ۱۰ سال دیگر روانه زندان کرد از آن جا آغاز شد که زن جوانی به نام «مهتاب» به اتهام کلاهبرداری در یک معامله دستگیر شد و به دادسرا انتقال یافت اما وقتی بازپرس در حال بررسی ماجرای کلاهبرداری بود، متوجه شد که این زن جوان، پرونده مفتوح دیگری نیز در یکی از شعبه های بازپرسی دارد بنابراین از مامور انتظامی خواست متهم را به بازداشتگاه ببرد تا روز بعد پرونده دیگر او نیز مورد بررسی قضایی قرار گیرد. وقتی «مهتاب» از دادسرا بیرون آمد از مامور بدرقه (سرباز) خواست تا اجازه دهد او ماجرای دستگیری اش را تلفنی به خانواده اش اطلاع دهد اما «مهتاب» با زیرکی خاصی با «حسن-ش» (جوانی که از مدتی قبل با او آشنا شده بود) تماس گرفت و ماجرای دستگیری اش را اطلاع داد. چند دقیقه طول نکشید که «حسن» سوار بر یک دستگاه خودرو مقابل «مهتاب» و مامور انتظامی توقف کرد.

مامور بدرقه و مهتاب به عنوان مسافر سوار خودرو شدند تا به بازداشتگاه  متهمان زن بروند ولی راننده جوان به داخل کوچه ای خلوت پیچید و با گذاشتن چاقو زیر گلوی سرباز، او را از خودرو پیاده کرد و این گونه «مهتاب» را فراری داد. با توجه به اهمیت وحساسیت این موضوع، بلافاصله دستورات ویژه قضایی برای دستگیری متهمان فراری صادر شد و کارآگاهان پلیس آگاهی در کمتر از ۲۴ ساعت مهتاب و حسن را با استفاده از شگردهای تخصصی دستگیر کردند.

بنابراین با محاکمه دو متهم در دادگاه، «حسن» به جرم فراری دادن یک بازداشتی به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شد و مهتاب نیز هنوز در حال تحمل کیفر است اما در این میان هجدهم اردیبهشت، «حسن» برای یک مرخصی ۱۰ روزه از زندان آزاد شد و دوباره به اتهام سرقت با تیراندازی پلیس به دام افتاد.

تحقیقات بیشتر در این باره با صدور دستورات محرمانه ای از سوی قاضی سیدجواد حسینی( معاون دادستان مشهد) همچنان ادامه دارد.

منبع : روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  35 51
  وقتی زندان برای کسی درس عبرت نشود باید دست او را قطع کرد. مالک پراید چه گناهی کرده که خودرواش نابود شد. حتما مالک پراید ادم ثرتمندی نیست و او محتاج همین خودرو است. و مسئول جبران خسارت این بنده خدا کسانی هستند که به این گرگ ها مرخصی میدهند.
 • IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  43 15
  چرا به زندانیان خطرناک مرخصی میدن ؟ چه کاری مونده که انجام نداده؟قتل ؟
 • DK ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  31 21
  چرا خطرناک ها رو آزاد میکنید اینها رو باید قطع ید بکنید اعدام کنید نه اینکه مرخصی بدید بیان خلاف کنن
 • امیر IR ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  32 3
  مشهد چه خبره. چرا خلاف زیاد شده
 • رضوی نژاد IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  7 0
  چرا این جانیان و خلافکاران را هنگام مرخصی و ازادی از زندان از طریق پابند یا دست بند الکترونیکی مورد نظارت و ردیابی قرار نمی دهند؟؟ در صورتیکه تحت نظارت باشند به راحتی با اولین تخلف نه بعد دهها فقره جنایت به دام خواهند افتاد و خسارات به مراتب کمتریب متوجه مردم و اجتماع خواهد داشت
 • ناشناس IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  21 0
  زندان نه پرواربندی مجرمین خطرناک و معتادان وقاچاقچیان بزرگ با سابقه
 • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  2 1
  جان مادرتان ، اینها که توبه نکردند را اعدام کنید . ما تو مشهد ، هیچ آسایشی نداریم . هر روز مشهد نا امن تر می شود . مردم عادی هم اگر ببینند ، قوه قضاییه کاری نمی کند ، خودشان آلوده به کارهای خلاف می شوند . جلوی این خلافکاران حرفه ای را با اعدام بگیرید .
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  19 0
  1 - باز هم مشهد 2 - نویسنده سعی نکند که ماجرا را وارد داستان های رومانتیک کند مثلا عبارت "تا سایه «امنیت» را در بخشی از آسمان شهر بگسترانند" مگر می شود سایه را در آسمان گسترانید. بهتر است عادی بنویسید تا اشتباه بنویسید.
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  10 0
  زندان شده دانشگاه شریف روش های ماشین دزدی و قتل و آموزش جابجاکردن مواد و گروگان گیری و تجاوز
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  9 16
  ما هرچه می کشیم از این قوانین کیفری بدردنخور هست وگرنه باید تخم تبهکاری و خلاف توی این مملکت وربیفته
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  8 0
  عجب خر تو خری
 • US ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  1 0
  مسولین قضائی مگه سابقه این سارق و سلب کننده ارامش را نمی دونند. نمی فهمند که این شخص محارب است. باید زود معدوم شود. بعد چرا مرخصی میدین. این بازی ها چی هست برای بزهکاران خطرناک
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  1 0
  ببريدشون توي معدن سگ بشكنند
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  0 2
  سلام میشه همش از مشهد حوادث کار نکنید ولا اینجا اونقدر که هر روز حوادث از مشهد مینویسید اوضاع بد نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس