کد خبر 1072759
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
photo_2020-05-07_03-09-19 (2).jpg

در ارتش ایالات متحده آمریکا حدود 32 درصد مرگ و میر نظامیان مرتبط با سوانح و حوادث غیرجنگی است و در بریتانیا این رقم 6 درصد از رقم کل مرگ و میرهای نظامیان است.

به گزارش مشرق، تلفات نظامیان ارتش‌های دنیا در حوادث و حین آموزش و تمرین و رزمایش‌های نظامی کمتر از میدان نبرد واقعی نیست و گاه در سال‌هایی چند برابر تلفات در میدان نبرد واقعی است.

 سالانه صدها سرباز و نیروی نظامی در ارتش‌های دنیا حتی در کشورهایی که خود را دارای قوی‌ترین و مجهزترین ارتش‌ دنیا و کشورهای صاحب سبک می‌دانند، در حوادث و سوانح مختلف حین تمرین و آموزش و رزمایش، کشته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

برای مثال و بر اساس گزارش آماری که از سوی کنگره ایالات متحده آمریکا تهیه شده، در فاصله سال‌های بین 2006 تا 2018 حدود 32 درصد از تلفات نظامیان آمریکایی نه در میدان نبرد بلکه در حوادث و سوانح مختلف آموزشی و تمرینی و رزمایش‌های نظامی روی داده است.

بر اساس این گزارش در طی 12 سال مورد بحث 5305 نظامی آمریکایی در سراسر جهان در حوادث و سوانح غیرجنگی و از جمله در جریان رزمایش‌های نظامی و یا حین آموزش و تمرین در کشورهای مختلف دنیا کشته شده‌اند. این تعداد حدود 32 درصد از کل مرگ و میرهای نظامیان آمریکایی در طی دوره مورد بحث است.

برای مثال و بر اساس گزارش سال 2019 کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2017 در حالی که تنها 21 نظامی آمریکا در عملیات‌های جنگی کشته شده‌اند تعداد 80 نفر در جریان حوادث ناشی از آموزش و تمرین و رزمایش کشته شده‌اند. یعنی حدود 4 برابر بیشتر از تلفات نظامیان آمریکایی در میدان نبرد در سال 2017.

همچنین بر اساس گزارش وزارت دفاع بریتانیا در فاصله سال‌های بین 2000 تا فوریه سال جاری میلادی (2020) ، 148 نظامی بریتانیایی در جریان حوادث غیرجنگی و در رزمایش‌های مختلف کشته شده‌اند که از این تعداد 12 نظامی در سوانح سقوط هواپیمای نظامی و 26 نفر از پرسنل نیروی دریایی سلطنتی در جریان حوادث و سوانح مختلف کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش 6 درصد از کل موارد مرگ و میرهای روی داده در میان پرسنل نظامی بریتانیا در طول دوره 20 ساله مورد بحث، در اثر حوادث و سوانح غیرجنگی و از جمله در جریان رزمایش‌ها بوده است.

منبع: عصر ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس