کد خبر 1071675
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
علیرضا زالی - کراپ‌شده

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: تصمیم گرفته شد که طرح ترافیک به‌گونه‌ای طراحی شود که میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش نیابد و متناوب‌سازی صورت بگیرد.

به گزارش مشرق، علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به در پیش‌رو بودن شب‌های قدر اظهار کرد: در این زمینه پروتکل‌ها در حال تهیه و رایزنی و انجام مراحل نهایی است که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

کاهش تعداد بستری‌های کرونایی در تهران

وی با بیان اینکه پس از بازگشایی‌های اخیر در تهران برای اینکه بار کمتری به حمل و نقل عمومی تحمیل شود، طرح ترافیک لغو شد، خاطرنشان کرد: افزایش قابل توجهی در سطح شهر هم در زمینه آلودگی هوا و هم در زمینه ایجاد ترافیک به خصوص در مرکز شهر را شاهد بودیم و در روزهای اخیر در مرکز شهر بالغ بر ۱۶۷ درصد رشد ترافیکی را شاهد بوده‌ایم.

زالی ادامه داد: برخی از ترددها ممکن است ضروری نباشند و میزان تجمعات درون شهری می‌تواند ناوگان عمومی را با مشکلاتی روبه‌رو کند؛ یعنی جریان ترافیک ایجاد شده می‌تواند حمل و نقل عمومی را با چالش مواجه کند بنابراین تصمیم گرفته شد که طرح ترافیک به‌گونه‌ای در حوزه شورای عالی ترافیک طراحی شود که میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش نیابد و متناوب‌سازی صورت بگیرد؛ یعنی کارمندان قبل از شروع طرح ترافیک بتوانند در محل کار حضور یابند و ساعات حضورشان تغییر یابد و خروج از طرح نیز مجاز شود و همچنین برای کادر درمانی این طرح آزاد باشد.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه بخشی از این طرح به مصوبات شورای شهر تهران نیاز دارد قرار شد که بخش‌های هزینه‌ای و تخفیف‌های آن برآورد شود و پس از تصویب شورای شهر احتمالاً پس از لیالی قدر این طرح اجرا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس