کد خبر 1069333
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
رئیس سازمان خصوصی سازی: واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، ظرفیت قانونی ندارد

صالح با بیان اینکه واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد، گفت: امیدواریم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد .

به گزارش مشرق، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی درباره وضعیت بازار بورس و واگذاری بنگاه های اقتصادی، در جمع خبرنگاران گفت: هرچه عرضه سهام بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه افزایش یابد، بازار عمیق تر شده و تنوع سهام بیشتر می‌شود بنابراین نگرانی مردم و خریداران نسبت به حبابی شدن رشد بورس کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ سهام عدالت را بفروشیم یا نه؟

وی با بیان اینکه دولت درصدد افزایش عرضه اولیه سهام بنگاه‌های دولتی است،  افزود: از آنجایی که پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری واسطه‌گری مالی از امروز  آغاز شده، تنوع بخشی و عمق بخشی به بازار سرمایه محقق می‌شود.

بورس در بلندمدت  مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است

صالح با بیان اینکه سرمایه گذاری در بورس با ریسک همراه است و نمی‌توان ادعا کرد که این بازار هر روز ۵ درصد سود داشته باشد، اظهار کرد: مردم باید به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت به بورس بنگرند، مطمئنا بورس  در بلندمدت  مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است .

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره واگذاری سهام عدالت به مردمی که  در سال ۸۵ جا ماندند، گفت: در حال حاضر تنها اقدامات مربوط به آزادسازی سهام عدالت مشمولانی که در سال ۸۵ با موافقت مقام معظم رهبری در زمره دارندگان این سهام قرار گرفتند، در حال انجام است، واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد .

وی همچنین درباره خصوصی سازی سرخابی ها توضیح داد: جلسات بسیاری با وزیر ورزش برگزار شده است، امیدواریم بتوانیم در پایان مرداد ماه، سرخابی‌ها با دارایی‌های جدید  وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد .کشف قیمت آنها در تابستان صورت خواهد گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس