کد خبر 1069169
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
محسنی بند پی نمایه

استاندار تهران گفت: معتادان متجاهری که قرار است به مراکز ماده ۱۶ منتقل شوند، باید در قرنطینه دو هفتگی قرار بگیرند.

به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی بندپی، با اظهار به اینکه جمع آوری معتادان متجاهر به طور کلی بر عهده استانداری نیست و بر عهده نیروی انتظامی است، گفت: ستاد ملی کرونا پروتکلی را اعلام کرد و در صورت رعایت این پروتکل، ماده ۱۶ می‌تواند فعال شود.

بیشتر بخوانید:

پایان پرسه ناقلان کرونا از فردا +عکس

گلایه دادستان کل از حجم مواد مخدر درز پیدا کرده در کشور

افزایش کارتن خواب‌های مشهد در بحبوحه کرونا

وی افزود: مهم ترین قسمت مفاد این پروتکل این است که کسانی که قرار است جذب شوند باید در قرنطینه دو هفتگی قرار بگیرند که در آنجا از علاوه بر گرفتن آزمایش کرونا و سایر مراقبت‌های دیگر از آن‌ها، در صورت منفی بودن آزمایش‌ها و نبود مشکل، این افراد به مراکز ماده ۱۶ منتقل شوند.

استاندار تهران با بیان اینکه ما برای این موضوع با درخواست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران ظرفیت تعیین کرده‌ایم، عنوان کرد: این ظرفیت برای سامان سرای خاورشهر است که تقریباً ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر ظرفیت دارد. ستاد این مکان را تائید کرده و تنها مستلزم این است که ۶۷ نفر مددجویی که دارای شرایط خاصی هستند و در آنجا حضور دارند، از این مکان منتقل شوند. در حالی که هیچ مرکز یا مجموعه دیگر اینها را پذیرش نمی‌کند. به همین دلیل باید این افراد را به مرکزی دیگر که به آن‌ها خدمات لازم را ارائه می‌دهد منتقل کنیم که فقط از عهده بهزیستی بر می‌آید ولی تاکنون تاکنون منتقل نشده اند.

وی در عین حال بیان کرد: البته در ستاد تصمیمات دیگری هم گرفته شده است که این مرکز قرنطینه در مجاورات خود مراکز ماده ۱۶ یا بخشی از فضاهای ماده ۱۶ باشد. اما تا به امروز موضوعی به ما مطرح نشده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس