علیرضا میریوسفی

میریوسفی بابیان اینکه آمریکا در میانه بحران کرونا به جای تمرکز بر کمک و نجات جان شهروندانش، مشغول زورگویی و ایراد اتهامات نادرست به ملت ایران است، گفت: این اقدامات تغییری در محاسبات راهبردی ایران است.

به گزارش مشرق، «علیرضا میریوسفی» رایزن رسانه‌ای و سخنگوی نمایندگی دائم جمهوری ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک در پاسخ به واشنگتن پست در پی  انتشار مطلبی در خصوص متهم شدن ۲ تبعه ایرانی به تلاش برای خرید یک تانکر نفت لیبریایی و همچنین توقیف ۱۲ میلیون دلار برای خرید این تانکر ادعایی به این روزنامه گفت: در میانه بحران کرونا زمانی که دولت آمریکا باید بر کمک و نجات جان شهروندانش متمرکز باشد، خود را مشغول زورگویی، تروریسم اقتصادی و ایراد اتهامات نادرست به ملت ایران می‌کند. این شرم آور است.

بیشتر بخوانید:

ادعای جدید آمریکا علیه ۲ تبعه ایران

وی افزود: اینگونه اقدامات بی نتیجه تغییری در محاسبات راهبردی ایران ایجاد نخواهد کرد.

روزنامه واشنگتن پست آمریکا امروز (شنبه) به نقل از مقامات وزارت خزانه‌داری این کشور از متهم شدن ۲ تبعه ایرانی به جرم تلاش برای خرید یک تانکر نفت لیبریایی و همچنین توقیف ۱۲ میلیون دلار که برای خرید این تانکر ادعایی در نظر گرفته شده بود، خبر داده است. 

واشنگتن پست نوشت، دادستان‌های آمریکایی ادعا می‌کنند که این افراد بخشی از طرحی بوده‌اند که پول‌ها را از طریق آمریکا برای خرید نفتکش برای ایران کانالیزه می‌کرده‌اند.

براساس این گزارش، دادستان‌های فدرال در واشنگتن به امیر دیانت، ۵۵ ساله، که مدعی هستند خریدار تانکر بوده، اتهام صادرات و نقض تحریم‌ها را وارد کرده‌اند. آنها همچنین مدعی هستند وی به طور طولانی مدت در حال همکاری با مقامات ایران بوده است. دادستان‌ها همچنین مدعی هستند فردی به نام کامران علی لاجمیری، ۴۲ ساله، همدست وی بوده است. 

این دادستان‌ها شکایتی برای دریافت پول مورد نظر که برای خرید تانکر ۹۰۰ فوتی Nautic، که اکنون به «گلف اسکای» تغییر نام داده است، تنظیم کرده‌اند. این نفتکش در حال حاضر در خلیج عمان توقیف شده است. 

همزمان دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه دیانت، که مدعی هستند به اسم «عامر عبدالعزیز جعفر المتاج» معروف است، به اتهام قاچاق سلاح و نقض تحریم‌ها اعمال کرده است

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس