آدام شیف

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: بیش از ۵۰ هزار آمریکایی به دلیل بی‌کفایتی ترامپ جان‌باختند.

به گزارش مشرق، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با اِم‌اس‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: بیش از ۵۰ هزار آمریکایی کشته شدند زیرا سنا در برکناری ترامپ از قدرت در جریان استیضاح ماه فوریه شکست خورد.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص ادامه داد: در ۹ ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری در پیش داریم؛ اما نمی‌دانیم ترامپ در ماه‌های پیش رو تا چه اندازه ویرانی به وجود خواهد آورد. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار آمریکایی به دلیل بی کفایتی وی جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید:

صدای اذان برای نخستین بار در مینیاپولیس آمریکا پخش می‌شود

بیش از ۵۰ درصد زندانیان میشیگانی کرونا گرفتند

در همین رابطه، روزنامه وال استریت ژورنال دیروز اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال برکناری «آلکس ایزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به اتهام سوء مدیریت در مراحل آغازین بحران کرونا است.

البته سخنگوی کاخ سفید این خبر را تکذیب کرده و می‌گوید وزارت بهداشت تحت ریاست «آلکس ایزار»، همچنان به دنبال اجرای اولویت‌های ترامپ است و این گونه اظهارات غیرمسئولانه، دولت را از پاسخگویی صحیح به بحران کرونا بازمی‌دارد.

این در حالی است که وال استریت ژورنال به نقل از ۶ منبع آگاه می‌گوید نارضایتی از عملکرد ایزار رو به گسترش است؛ حال آنکه کاخ سفید در میانه بحرانی که جان بیش از ۵۳ هزار آمریکایی را گرفته، تمایلی به تغییر کابینه دولت ندارد.

رسانه «پالیتیکو» نیز نه تنها احتمال برکناری ایزار را منتفی نمی‌داند، بلکه لیستی از جانشینان احتمالی را نیز تهیه کرده است.

به گزارش مهر، چنانچه این شایعات صحت داشته باشد، شاید بتوان گفت رئیس‌جمهوری آمریکا با قربانی کردن ایزار به دنبال خلاصی از اتهام بی‌مسئولیتی و عدم پاسخگویی مناسب به بحران کرونا است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس