کد خبر 1064570
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
پرچم نمایه ایران و آمریکا

یکی از عناصر غربگرا از اینکه ایران با آمریکا مذاکره می‌کند، ابراز تعجب کرد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

«احمد- ز» نوشته است: سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است: «تا زمانی که آمریکا فشارهای اقتصادی را ادامه دهد، ایران هیچ گفت‌وگویی با آمریکا نخواهد داشت. بسیار خوب! آیا این حرف، روی دیگرش این است که اگر فشارها برداشته شود، ایران و آمریکا مذاکره می‌کنند؟ تا آنجا که من می‌دانم کشورها معمولاً برای برداشتن فشارها مذاکره می‌کنند! اگر فشارها خود به خود برطرف شود، دیگر چه نیازی به مذاکره است؟ به عبارت دیگر، اگر فشارهای اقتصادی یک کشور، مذاکره با آن را به قصد برداشتن فشارها توجیه نکند، در شرایط نبود چنین فشاری، دیگر چه ضرورتی مذاکره را موجه می‌کند؟

بیشتر بدانید:

فیلم/ آمریکا علاقه‌ای برای لغو تحریم‌های ایران ندارد

فیلم/ حیله کرونایی ترامپ علیه ایران

از نویسنده نابغه این سطور باید پرسید که مذاکره برای مذاکره است؟ یا توافق و تعهد؟ فارغ از ظالمانه و غیرقانونی بودن تحریم‌های آمریکا، آیا در دو سال مذاکره و اعلام توافقی که برخی تعهدات 15 ساله را متوجه ایران می‌کرد، برای درک این واقعیت که آمریکا قابل اعتماد برای مذاکره و توافق نیست، کافی نیست؟ چرا برخی غربگرایان اصرار دارند حافظه و فهم مردم را مانند حافظه و فهم خود تصور کنند یا مانند کبک سر خود را زیر برف کنند و دچار توهم شوند که کسی هم آنها را نمی‌بیند؟

یادآور می‌شود آقای روحانی با وجود خوش‌بینی مفرط به مذاکره با آمریکا، پس از مشاهده بدعهدی‌های پیاپی دولت این کشور، مذاکره مجدد با آمریکا را «دیوانگی» خواند.

یادآوری این نکته هم ضروری است که دادن آدرس آمریکا، همزمان با گرفتاری بی‌سابقه دولت این کشور در میانه بحران سیاسی و اقتصادی رخ می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • شرقی IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
    4 0
    هر روز بیشتر به این حرف برنامه ی رودست ایمان می آورم که: این جماعت غرب گرا احساس می کنند ادرار غربی ها نیز خوشبوست و می توانند آن را به عنوان ماده ای خوشبو کننده استفاده کنند!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس