محمودزاده

فریبرز محمودزاده، مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور اعلام کرد که قرار است فدراسیون فوتبال در نحوه عقد قرارداد خارجی‌ها به باشگاه‌ها کمک کند.

به گزارش مشرق، فریبرز محمودزاده درباره برگزاری جلسات امروز برخی باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ دسته اول با مسئولان فدراسیون فوتبال درباره بدهی‌های انباشته شده باشگاه‌ها اظهار داشت: باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول قرار است به صورت نوبتی در این جلسات حضور پیدا کنند. در جلسه امروز نیز مسئولان باشگاه‌های تراکتور تبریز، ماشین‌سازی تبریز، نود ارومیه، ملوان و گل‌گهر سیرجان شرکت کردند. جلسه بسیار خوبی بود و با توجه به اینکه ما مشکلات و چالش‌های فراوانی به خصوص در بخش قراردادهای بین‌المللی داریم و با کمیته تعیین وضعیت و سازمان لیگ نیز مرتبط است، توصیه‌هایی از طرف فدراسیون فوتبال صورت گرفت. درد و دل‌های باشگاه‌ها نیز مطرح شد و امیدواریم این چالش‌ها هر چه زودتر برطرف شود تا بتوانیم با راهکاری، کمتر دچار چالش‌های بین‌المللی شویم.

وی درباره اینکه چه تصمیم مهمی در جلسه امروز اتخاذ شده است، گفت: ما با توجه به پرونده‌های مفتوحی که در عرصه‌های بین‌المللی داریم، اولین گام‌مان این است که از این مرحله عبور کنیم. با توجه به مشکلات فراوانی که وجود دارد، مکاتبات مختلف از سمت فیفا و AFC بررسی شده و در نهایت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کمک خواهند کرد تا با مکاتبات رسمی با این دو نهاد به رفع مشکلات کمک کنیم. به این امید که در آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.

بیشتر بخوانید:

باید مسابقات لیگ را در ۴۰ روز تمام کنیم

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول در واکنش به این سؤال که آیا باشگاه‌ها برای حل مشکلات و بدهی‌های خود پیشنهادی داشتند یا نه، اظهار داشت: بله، اما پیشنهاد باشگاه‌ها بیشتر در بحث انعقاد قرارداد بود. شما متوجه هستید وقتی قراردادی بین یک کارفرما با بازیکن یا مربی به‌عنوان کارمند امضا می‌شود، اجرای آن قرارداد برای محاکم بین‌المللی و حقوقی الزامی است. در این بخش باشگاه‌ها پیشنهاد دادند سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مواردی را ارائه کنند تا باشگاه‌ها در متون قرارداد داشته باشند که در محاکم قضایی فیفا دچار مشکل نشوند.

محمودزاده در واکنش به این مسئله که آیا عدم انعقاد قرارداد باشگاه‌های بدهکار نیز مطرح بوده است یا نه، تأکید کرد: خیر، عدم انعقاد قرارداد باشگاه‌های لیگ مطرح نبود و فقط دقت در انعقاد قرارداد مورد توجه قرار گرفت. چنین مسائلی مطرح است که برای فصل آینده فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در بخش قرارداد بازیکن و مربی خارجی نظارت کنند و این پیشنهاد پنج باشگاه بود. هرچند ملوان و نود ارومیه نمی‌توانند بازیکن جذب کنند، اما برای جذب مربی خارجی مشکلی نخواهند داشت و آنها نیز مرتبط با این موضوع خواهند بود. بیشتر بحث در خصوص پرونده‌های مطروحه است که امیدواریم زودتر حل و فصل شود.

وی در واکنش به این سوال که آیا باشگاه‌ها برای جذب بازیکن و مربی خارجی نیاز به تاییدیه خاصی خواهند داشت، گفت: خیر  نیاز به تاییدیه خاصی نیست، اما حدود چندماه قبل کار گروهی ویژه برای جذب بازیکن خارجی برگزار شد. چون بخش اجرایی مسابقات کار سنگینی است، این موضوع مدت‌ها مغفول مانده بود، اما با دستور آقای دبیرکل و بهاروند و البته پیگیری آقای شیعی که در آن کارگروه نیز حضور داشتند، تلاش خواهیم کرد در تیپ قراردادی بازیکنان به باشگاه‌ها کمک کنیم.

محمودزاده در خصوص اینکه درباره کسر قرارداد بازیکنان با توجه به بحث کرونا و متوقف شدن مسابقات فیفا دستورالعملی داشته یا نه، گفت: فیفا بسته‌ای پیشنهادی را اوایل فروردین‌ماه به فدراسیون‌ها داده است. در این بسته پیشنهادی موارد مختلفی مطرح است و باتوجه به شیوع کرونا برای برگزاری مسابقات و حتی پرداختی‌ها دچار مشکل هستیم. باشگاه‌ها با توجه به الزامی که در بخش اجرای قرارداد دارند، درباره نحوه پرداخت در آینده این بسته پیشنهادی را مطرح خواهیم کرد تا با کمترین چالش در این زمینه مواجه باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
    0 0
    یک نفر باید مراقب فدراسیون باشه در قراردادها سرش کلاه نره!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس