کد خبر 1063378
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
پست پهپادی مجوز سازمان هواپیمایی ندارد

فرصت استفاده از خدمات سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» تا پایان اردیبهشت‌۱۳۹۹ تمدید شد.

به گزارش مشرق، فرصت استفاده از خدمات سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» تا پایان اردیبهشت‌۱۳۹۹ تمدید شد.

با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» که با هدف ایجاد عدالت در دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده است، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در این سامانه تا دو کیلوگرم بابت سفارش صرفاً مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت می‌شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت خواهد شد.

در دوره زمانی ۲۵اسفندماه سال گذشته تاکنون ۳۱هزار بسته کتاب از طریق این سامانه ارسال شده است که این رقم معادل فعالیت ۶ماه از سال‌۱۳۹۸است.

تا اواسط اسفند۱۳۹۸، ۴۵۰فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند که با اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» تعداد اعضا با رشد ۵۰درصدی به ۶۵۹فعال شامل ۴۵۲ناشر، ۱۰۶کتابفروشی و ۱۰۱فروشگاه اینترنتی کتاب رسیده است.

در دوره زمانی۲۵اسفندماه سال‌۱۳۹۸ تا ۲۵فروردین سال جاری، به حدود ۴هزار منطقه روستایی کتاب ارسال شده است که طولانی‌ترین مسیر ارسال کتاب از تبریز تا میناب - ۱۹۸۸کیلومتر- وزن ۲کیلو مبلغ سه ‌هزار تومان محاسبه شده است.

بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به تهران، قم و خراسان‌رضوی و بیشترین دریافت‌کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده‌اند.

ناشران، کتابفروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، در صورت داشتن پروانه کسب‌وکار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت‌نام و عضویت اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس