کد خبر 1063320
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
مصرف آب نمایه

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفای استان اصفهان گفت: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می‌رود.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان اصفهان، فهیمه امیری اظهار داشت: پس از تصفیه نهایی آب،کلر باقی‌مانده در آب بین هشت دهم تا یک PPM است که با وجود این مقدارماده گندزدایی در آب، ویروس کاملا از بین می‌رود.

 مدیر مرکز پایش  و کنترل کیفیت شرکت آبفای استان اصفهان افزود: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می‌رود.

بیشتر بخوانید:

تبدیل معضل «طلاق کرونایی» به بحرانی جهانی

وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است تصریح کرد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی است که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه‌های متعددی کیفیت  آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می‌دهند.

امیری با اشاره به تعداد مراکز پایش و کنترل کیفیت آب در سطح استان خاطرنشان ساخت: در سطح استان ۲۲ آزمایشگاه، پارامترهای میکروبی آب را  به طور شبانه‌روزی و مستمر اندازه‌گیری می‌کنند و چهارباب آزمایشگاه  از نظر شیمیایی، میزان املاح موجود در آب نظیرکلسیم، منیزیم، نیترات و سولفات موجود را بررسی کرده و دو باب آزمایشگاه میزان فلزات سنگین موجود در آب مانند سرب ، روی ، جیوه ، کرم  و مس  را بررسی می‌کند.

مدیر مرکز پایش  و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان  با بیان اینکه در سطح استان اکیپ‌هایی به صورت مستمر کیفیت آب را بررسی می‌کنند، افزود: در سطح استان  علاوه بر آزمایشگاه‌های ثابت، همه روزه اکیپ‌های سیار کیفیت آب را از نظر پارامترهای میکروبی ، شیمیایی و فلزات سنگین را آزمایش می‌کنند.

وی خاطرنشان ساخت: در تصفیه خانه آب باباشیخعلی درحین فرایند تصفیه به صورت آنلاین EC ، PH ، مقدار کدورت و کلر باقیمانده آب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امیری در پاسخ به سوال احتمال ضرر ماده‌ی گندزدای موجود در آب برای سلامتی اظهار داشت: آب شرب تصفیه خانه باباشیخعلی به روش ازن گندزدایی می گردد و میزان کلر طوری تنظیم می‌شود  که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت میزان کلر باقیمانده در آب از هشت دهم تا یک PPM  باشد و این مقدار به طور قطع برای سلامتی مردم هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی‌کند.

مدیر مرکز پایش  و کنترل کیفیت شر کت آبفا استان اصفهان با تاکید بر کیفیت آب شرب اصفهان بیان کرد: شرکت آبفا استان اصفهان حساسیت ویژه‌ای بر تامین و توزیع آب شرب با کیفیت در سطح استان داشته اما از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت و حساسیت بر تامین و توزیع آب شرب چندین برابر شده است  و در نتیجه مردم نگران کیفیت آب شرب نباشند و بدانند که ویروس کرونا به هیچ عنوان از طریق آب آشامیدنی انتقال نمی‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس