کد خبر 1061364
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
علت توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر / سوخت هسته‌ای راکتور تغییر می‌کند

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر اکنون متوقف شده ‌و پس از برنامه بازرسی، تعمیرات و بررسی تجهیزات اساسی، یک سوم سوخت هسته‌ای راکتور نیروگاه با سوخت جدید جایگزین می‌شود.

به گزارش مشرق، رضا بنازاده در گفت‌وگویی ‌با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای به اقدامات  انجام شده در نیروگاه اتمی بوشهر در مقابله ویروس کرونا پرداخت و اظهار داشت: در جریان انتشار ویروس کرونا، در نیروگاه اتمی بوشهر تمام تمهیدات لازم  برای پیشگیری اندیشیده شد به گونه‌ای که ویروس کرونا هیچ  خسارت و یا صدمه‌ای به تولید برق در این مرکز تولید انرژی هسته‌ای، وارد نکرد.

وی با بیان اینکه  تمام تجهیزات و امکانات نیروگاه اتمی به صورت مستمر علیه ویروس کرونا ضدعفونی می‌شود افزود: تمام کارکنان نیروگاه اتمی همواره مورد آزمایش و تب‌سنجی قرار می‌گیرند و تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونا در نیروگاه اتمی گزارش نشده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر از تولید 7.2 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر در یکسال گذشته خبر داد و بیان کرد: در یکسال گذشته 7.2 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.

بنازاده با اشاره به متوقف شدن فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: برای تعمیرات نیمه‌اساسی و تعویض یک‌سوم سوخت، فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر اکنون متوقف شده ‌و پس از برنامه بازرسی، تعمیرات و بررسی تجهیزات اساسی، یک سوم سوخت هسته‌ای راکتور نیروگاه با سوخت جدید جایگزین می‌شود.

وی با بیان اینکه این عملیات بر اساس برنامه‌ریزی تعیین شده انجام  و پس ازآن  نیروگاه اتمی وارد مدار تولید برق می‌شود گفت: بر اساس برنامه‌ریزی امسال افزون بر 7 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید می‌شود و این در حالی است که از زمان اتصال نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه برق  در شهریور سال 1390 تاکنون، 43 میلیارد کیلو وات ساعت برق  تولید و  به شبکه سراسری برق تحویل شده است.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر به نقش مهم این نیروگاه در تولید پایدار برق پرداخت و بیان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر توانسته سهم به‌سزایی در پایداری شبکه برق سراسری به ویژه در استان بوشهر در فصول گرم ارائه کند.

بنازاده با اشاره به ارزیابی انجمن بهره‌برداران «وانو» از نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهربه صورت دائم مورد ارزیابی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و کارشناسان انجمن جهانی بهره برداران نیروگاه‌های هسته‌ای قرار می‌گیرد و با سربلندی ارزیابی‌ها را پشت سر گذاشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس