کد خبر 1057488
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
فرانسه کرونا

نخست وزیر فرانسه در مورد پیش‌بینی خود از آینده کرونا در کشورش گفت که با وجود «نشانه‌های امیدوارکننده» در بحران کنونی، «روزهای سخت‌تری» در پیش روی کشور است.

به گزارش مشرق و به نقل از یورونیوز، ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه در مجلس ملی با اعلام این مطلب که اگر دوره شیوع کرونا زیاد هم به طول بینجامد، کشورش به حد کافی ذخیره دارو دارد، در عین حال گفت که فرانسه در کوتاه مدت به «مدیریت مصرف لوازم پزشکی به ویژه در زمینه تجهیزات احیا بیمار» نیاز دارد.

او با یادآوری که تقاضای جهانی برای تجهیزات احیا بیمار ظرف هفته‌های اخیر 2 هزار برابر شده، تصریح کرد: «با این همه چون هنوز کسی نمی‌داند نقطه اوج بیماری همه‌گیر کرونا کی فرا می‌رسد و چقدر به طول می‌انجامد، ما باید در زمینه مدیریت منابع خود دقت به خرج دهیم و توان تولیدی خودمان را بالا ببریم.»

بیشتر بخوانید:

فرانسه 4 میلیون ماسک ایتالیا و اسپانیا را مصادره کرد

شمار جان‌باختگان فرانسه از ۴ هزار نفر گذشت

آمار مبتلایان قطعی کرونا از ۹۰۰ هزار تن گذشت +جدول

در روزهای اخیر پزشکان و مسئولان بیمارستان‌های فرانسه در مورد احتمال کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در آینده هشدار داده و از کندی رفتار دولت در تهیه این لوازم انتقاد کرده بودند. اظهارات امروز این مقام عالی‌رتبه فرانسه واکنشی به این انتقادها و هشدارها بود.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد این که چرا دولت در مورد لزوم زدن یا نزدن ماسک دو گونه حرف متناقض زده، گفت: «در مورد کاربرد ماسک تناقضی نبوده است. در ابتدای شیوع بیماری، دستگاه اجرایی کشور به این نتیجه رسیده بود که زدن ماسک برای افراد سالم بیهوده است، چون در همان ابتدا در هر منطقه‌ای که کرونا شایع می‌شد، مصرف ماسک هم به شدت افزایش می‌یافت.»

دولت فرانسه به تولیدکنندگان داخلی و خارجی حدود یک میلیارد ماسک سفارش داده که 5 و نیم میلیون آن روز گذشته با هواپیما از چین وارد شد.

ادوارد فیلیپ در مورد پیش‌بینی خود از آینده کرونا در فرانسه گفت که با وجود «نشانه‌های امیدوارکننده» در بحران کنونی، «روزهای سخت‌تری» در پیش روی این کشور است. او این نشانه امیدوارکننده را افزایش نیافتن شمار افراد بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در یکی دو روز اخیر اعلام کرد.

او همچنین به عنوان نشانه‌ مثبت دیگر گفت که با وجود تمرکز شمار مبتلایان در دو استان ایل‌دوفرانس به مرکزیت پاریس و نیز شرق بزرگ، آمار بیماران کرونایی در سایر مناطق فرانسه به این شدت نیست.

نخست وزیر فرانسه افزود: «در وضعیتی که ورودی بخش‌های مراقبت ویژه ثابت شده، کم کم می‌توان به پایان قرنطینه فکر کرد.»

وی با این حال گفت که ممکن است پایان دادن به قرنطینه به صورت تدریجی و مرحله به مرحله انجام شود.

بر اساس تصمیم دولت فرانسه، قرنطینه عمومی کرونا در این کشور تا روز 15 آوریل (27 فروردین) تمدید شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس