کد خبر 1057157
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

با شروع ویروس کرونا شبانه‌روز در بیمارستان ماند تا بتواند کمبود پزشکان را جبران کند. او حین ویزیت بیماران، سرُم به دست داشت و این تصویر او در شبکه‌های جهانی دست‌به‌دست شد.

به گزارش مشرق، هنوز هم فیلم مصاحبه او در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌شود، خانم دکتری از بیمارستان شهدای پاکدشت که با وجود ضعف و خستگی و درحالی‌که سرم به دست دارد یک‌لحظه از مسئولیت پزشکی خودش کنار نمی‌کشد. او در این مصاحبه کوتاه به‌عنوان پزشک اورژانس، در پاسخ به این پرسش که چرا باوجود سرم به دست، بیماران را ویزیت می‌کند؟ می‌گوید: «همه کارکنان بیمارستان درگیر هستند و چون نیروی جانشین نداشتم باید می‌آمدم.» همان ضعف و خستگی ایمنی بدنش را تهدید و مبارزه‌اش را با ویروس کرونا سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند. حدود یک ماه دیگر بازهم همان فیلم در فضایی مجازی دست‌به‌دست می‌شود البته این بار با زیرنویسی متفاوت: «خانم دکتر شیرین روحانی راد، همان خانم دکتری که در هنگام ویزیت بیماران سرُم به دست داشت، شهید شد.»

بیشتر بخوانید:

تماشای این فیلم چندثانیه‌ای برای هر شخصی که در این جامعه مسئولیتی دارد یک تلنگر است. شاید عامه مردم با خودشان فکر کنند خوب ما که مسئولیتی نداریم! اما باید بدانیم مسئولیت واقعی با تک‌تک افراد جامعه است. آن‌ها که می‌توانند رفت‌وآمدهای اضافه‌شان را محدود و محدودتر کنند تا کمتر به این ویروس فرصت جولان بدهند.

هیچ تصویر رنجوری از او ندیدیم

«دکتر شیرین روحانی راد» خواهر بزرگم، چشم‌وچراغ همه خانواده بود. گاهی فکر می‌کردیم شیرین پدر و مادری برای پدر و مادرمان شده است. ازبس‌که حواسش به همه افراد خانواده بود. بعد از یک ماه کار شبانه‌روزی در بخش‌های مختلف بیمارستان، ویروس کرونا به ریه‌هایش حمله کرد. او در همان بیمارستانی که کار می‌کرد بستری شد؛ حتی یک نفر از خانواده او را در بستر بیماری ندیدند. حالش خوب نبود و ما نمی‌دانستیم؛ راستش به کسی نگفته بود که بیمار شده. گفته بود «به دلیل کمبود پزشک در بیمارستان «شهدای پاکدشت» باید شبانه‌روز اینجا بمانم.» هر صبح قبل از اینکه نگرانش شویم زنگ می‌زد و با ما حرف می‌زد، خاطرمان را جمع می‌کرد که حالش خوب است، شب‌ها به پدر و مادرمان یادآوری می‌کرد که قرص‌های فشارخونشان را بخورند. نمی‌دانستیم این احوال‌پرسی هرروزه، تتمه انرژی‌اش است.»

قرار بود سال‌تحویل کنار هم باشیم

در آخرین صحبت‌هایش گفته بود: «حالا شبانه‌روز در بیمارستان می‌مانم که تحویل سال نو بتوانم کنار شما باشم.» ما هم‌دلمان را به این وعده خوش کرده بودیم. نمی‌دانستیم روز ۲۸ اسفند شیرین زندگی‌مان برای همیشه از این دنیا می‌رود. با همه این‌ها ما چطور باید می‌فهمیدیم که خواهرمان دارد با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند؟ وقتی به من اطلاع دادند که دکتر شیرین را به بیمارستان مسیح دانشوری انتقال داده‌اند دیگر کار از کار گذشته بود. دکتر رفت و ما هنوز امید به بازگشتش داشتیم. او رفت و حسرت یک‌بار دیگر دیدنش را بر دلمان گذاشت. حتی حال رنجور او را ندیدم که رفتنش را باور کنیم. حالا فقط من مانده بودم که چطور با پدر و مادرم روبه‌رو شوم؟ چطور این خبر را به آن‌ها برسانم؟» این‌ها را «علی روحانی راد» برادر دکتر شیرین در حالی می‌گوید که هزار بار بغض و اشک می‌دود وسط حرف‌هایش.

اولین شهید مدافع سلامت در پاکدشت

در بحبوحه حمله ویروس کرونا به پاکدشت دکتر «شیرین روحانی راد» تمام‌قد در بیمارستان شهدای پاکدشت حاضر بود. شبانه‌روز بیماران را ویزیت می‌کرد. باوجود ضعف و خستگی حاضر نبود پست خود را ترک کند تا اینکه خستگی بر او غلبه کرد و نامش به‌عنوان اولین شهید مدافع سلامت برای همیشه بر پیشانی شهر پاکدشت مهر شد.

سرسختی‌اش را از پدر به ارث برده بود از همان کودکی معتقد بود آنچه را که بتوان با سخت‌کوشی به دست آورد حتماً به دست می‌آید. این را در کنکور پزشکی ثابت کرده بود چندین سال پشت کنکور ماند، چون گفته بود فقط و فقط دانشگاه شهید بهشتی و آن‌هم رشته پزشکی. حتی رشته پزشکی شهرستان قبول می‌شد؛ اما می‌گفت: «من نباید از خانواده‌ام دور شوم.»

عکس کودکی دکتر «شیرین رو حانی راد» همراه با خواهر و برادرش

پزشکی در جانش ریشه داشت

«هما روحانی راد» خواهر شیر به شیره دکتر شیرین که فقط ۱۱ ماه از او کوچک‌تر است و دوره کودکی و نوجوانی را لحظه‌به‌لحظه با دکتر شیرین گذرانده، انگیزه پزشک شدن شیرین را چیز دیگری می‌داند: «عشق به پزشکی از یکجایی در دل شیرین به وجود آمد که من شاهد آن بودم. وقتی شیرین ۵ ساله بود و من ۴ ساله از شهر میناب آمده بودیم به پاکدشت شهر آبای و اجدادی‌مان. پدرم کارمند وزارت کشور بود چند سالی به شهر میناب منتقل‌شده بود و حالا تابستان بود و ما آمده بودیم پاکدشت و با بچه‌های قد و نیم قد فامیل کنار مسیل بزرگ سیمانی آب‌بازی می‌کردیم. ارتفاع دیواره این مسیل که آن روز کم آب‌شده بود حدود سه متری می‌شد. همان‌طور که آن اطراف بازی می‌کردیم یکی از بچه‌ها شیرین را به داخل مسیل پرتاب کرد هنوز صدای برخورد بدن شیرین در آب کم‌عمق در گوشم مثل پُتک صدا می‌دهد. لب و دهان و زبان شیرین پاره شد و دندان‌هایش خورد شد. هیچ بیمارستانی او را پذیرش نمی‌کرد. با هزار بدبختی و خواهش یکی از پزشکان قبول کرد که او را ببیند. زبان و لب و دهان شیرین را آن روز به‌سختی بخیه کردند. شیرین چند ماهی به‌سختی غذا می‌خورد و درهمان عالم کودکی و در خیال خود همیشه از پزشکی که او را مداوا کرده بود تشکر می‌کرد. این اولین جرقه عشق او به شغل پزشکی بود.

دیپلم که گرفتیم باهم معلم شدیم؛ اما او خودش را برای رشته پزشکی آماده می‌کرد. بالاخره قبول شد. سرسختی او از همان دوران زبانزد بود.»

او سرسخت‌ترین عضو خانواده بود

خانواده دکتر شیرین معتقدند که «استقامت و پشتکار فرزند ارشد این خانواده در زندگی به‌اندازه‌ای بود که هیچ‌وقت باور نمی‌کردند شیرین هم ممکن است بیمار شود و از پا دربیاید. او طوری زندگی کرده بود که خانواده او را قوی‌ترین فرد خانواده می‌دانستند که الحق هم همان‌طور بود. باوجود مسئولیت‌های زیادی که داشت تمام خرید خانواده را انجام می‌داد؛ اما در همین چندروزه که جایش خالی است. خیلی‌ها فهمیدند نه‌تنها مایحتاج خانه پدری بلکه مایحتاج خیلی از افرادی که تمکن مالی نداشتند را او تهیه می‌کرد.

چرا خانم دکتر شبیه به خانم دکترها نیست

خانواده روحانی راد، باوجوداینکه ۱۰ روزی رفتن عزیزشان را تحمل کرده‌اند؛ اما هنوز بی‌قراری به آن‌ها اجازه حرف زدن نمی‌دهد. به‌سختی حرف می‌زنند. فهیمه از دیگر خواهرهای دکتر شیرین می‌گوید: «ما همیشه باید جواب سؤال همسایه‌ها و غریبه‌ترها را می‌دادیم که چرا خواهرتان باوجوداینکه پزشک است و شبانه‌روز کار می‌کند این‌چنین ساده‌پوش و ساده‌زیست است؟ چرا ماشین ارزانی سوار می‌شود؟ چرا خانم دکتر شبیه به خانم دکترهای دیگر نیست؟ ما آن‌قدر با او رودربایستی داشتیم که هیچ‌وقت از او سؤال نمی‌کردیم که چرا؟ راستش بعضی موقع ها سؤال غریبه‌ها، سؤال ما هم بود.

هرازگاهی می‌شنیدیم که به دیگران کمک می‌کند. ارزاق می‌خرد و با کمک واسطه‌ها، بین برخی از خانواده‌های کم‌درآمد توزیع می‌کند؛ اما هیچ‌وقت به رویش نمی‌آوردیم. می‌دانستیم که اگر صلاح بداند خودش می‌گوید؛ اما حالا که خبر شهادتش روی بنر دیوار بیمارستان تاب می‌خورد تازه فهمیدیم خواهرمان دکتر شیرین روحانی راد را بیشتر اهالی شهر پاکدشت می‌شناسند. انگار از خودمان هم بهتر می‌شناسند.»

پول‌توجیبی به بیمارش می‌داد

«کبری عربی» یکی از افراد معتمد یکی از محله‌های پاکدشت، واسطه بین نیازمندان و خیران است. نسبت فامیلی دوری هم با شیرین روحانی راد دارد می‌گوید: «خانم دکتر به من سپرده بود اگر نیازمندی بیمار شد و هزینه درمان نداشت حتماً به او معرفی کنم. من هم به خیال اینکه حالا خانم دکتر فقط حق ویزیت را از آن‌ها نمی‌گیرد تعداد زیادی از بیمارانی که مستحق بودند را به خانم دکتر معرفی می‌کردم؛ اما حالا که خبر شهادت دکتر در شهر پیچیده است همان نیازمندانی که خودم به او معرفی کردم یکی‌یکی با من تماس می‌گیرند و پشت‌گوشی، گریه امانشان نمی‌دهد می‌گویند: «خانم دکتر هزینه داروهایشان، آزمایشگاه و تمام روند درمان آن‌ها را حساب می‌کرده و دست‌آخر هم به برخی از آن‌ها پول‌توجیبی هم می‌داده. راستش من هم از این خدمات خانم دکتر بی‌خبر بودم. بعد از شهادتشان خیلی از فعالیت‌های خیریه ایشان برملا شده است.»

همه برای او واسطه خیر بودند

با هرکدام از اقوام و خانواده که هم‌صحبت می‌شویم به یک نکته از فعالیت‌های خیریه او اشاره می‌کنند. مثلاً وقتی با لیلا، عروس خانواده‌شان هم‌صحبت می‌شوم از کمک‌هایی که به خانواده دانش آموزان و چکاب‌هایی که هرساله برای معلم‌های مدرسه می‌نوشته می‌گوید، بدون اینکه ریالی درخواست کند.

وقتی با «محمد موسوی» یکی از اقوامشان هم‌کلام می‌شوم از کمک‌های خانم دکتر به بهزیستی می‌گوید: «به جشن شب یلدایی اشاره می‌کند که همین امسال به کمک دکتر شیرین و دو نفر دیگر از خیران در بهزیستی برگزار شد و دل چند صد کودک و نوجوان بی خانواده شاد شد. جدیدترین خبر اینکه آستین بالا زده بود تا در شب عید برای بچه‌های بهزیستی لباس عید بخرد.»

خوب که نگاه می‌کنیم همه افرادی که در کنار او بودند واسطه‌ای برای خیر رساندن بودند بدون اینکه از کار یکدیگر مطلع باشند.

محمد موسوی از دبیران کارآزموده پاکدشت می‌گوید: «خانم دکتر نسبت به سربازها و معلم‌ها حساسیت زیادی داشت. از سربازها ویزیت نمی‌گرفت و مثل قدیم‌ها که سربازها را خیلی بیشتر گرامی می‌داشتند به آن‌ها دلگرمی می‌داد و به آن‌ها گوشزد می‌کرد که سرباز وطن باید مراقب جسم و جانش باشد.»

آخرین عکس دکتر شیرین

در این گزارش نتوانستیم با پدر و مادر دکتر شیرین گفت گویی داشته باشیم. پدر و مادری که هنوز رفتن دخترشان را باور نکرده‌اند. دکتر شیرین چهره بیمار خود را از خانواده‌اش پنهان کرد. این روزها تنها تصویری که دل این پدر و مادر را کمی آرام می‌کند عکس سلفی است که دکتر شیرین روی تخت بیمارستان از خودش گرفته عکسی که قرار بود یادگار روزهای مبارزه با کرونا باشد. اما یادگار سرسختی‌های او شد.

خیلی‌ها امروز دلیل ساده‌زیستی او را فهمیده‌اند. دکتر «شیرین روحانی راد» هر چه داشت را توشه آن دنیایش کرده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 68
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • .... IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  130 1
  روحت شاد قهرمان روزهای سخت خدا ان شاءالله صبر زینبی به پدر و مادرت عطا کنه
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
   0 0
   خدا رحمت کنه. یه پیشنهاد پزشک ها از پشت یه حفاظ شیشه ای بیماران کرونایی را معاینه کنند. یک حفاظ شیشه ای از سقف تا کف زمین. صدا هم با میکروفن و بلند گو منتقل بشه بین پزشک و بیمار. اینجوری ویروس نمی گیرن حداقل
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  65 1
  روحشان شاد و سلام و درود خداوند و انبیاء و ائمه اطهار به روح پاک این پزشک ایثارگر شهید. باشد که با خانم حضرت فاطمه سلام الله علیها محشور شوند .ان شاء الله. و آیا مسئولین دولتی ما چنین همتی در انجام وظایف خویش دارند؟ من که فکر نمیکنم. چون اگر پر تلاش بودند وضع مردم و مملکت این نبود.
  • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
   18 1
   احسنت از مسئولین گفتید . نام فامیل این بزرگوار روحانی ! است اما این کجا و آن کجا ... میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  73 1
  خدابیامرزدوبرسرسفره خانم فاطمه زهراس مهمان باشدان شاالله
 • مهدی IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  50 2
  اشک در چشمانمان جمع شد. ایشان واقعا بایستی بعنوان الگو و پزشک شاخص در جامعه پزشکی معرفی شود. خداوند ایشان را غریق رحمت کند که اینچنین مظلومان شهید راه سلامت شد. از خداوند برای خانواده اش طلب صبر جزیل میکنم
 • صالح IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  36 1
  یادش تا ابد گرامی باد ،بغض گلوی ما رو هم گرفته ،خدا صبر به خانوادش بده، حیفه این افراد برن و این مسولین پول پرست ما زنده بمونن
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  36 1
  واقعا آدم قاصر است از بیان اینکه جمله ای را در وصف ابن بانوی شهیده بیان کند جزء ابنکه بگوید اجرش با خداوند متعال
 • FR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  36 2
  دلم کباب شد. خدا بیامرزه این قهرمان را و روحت شاد ای مهربانو. به خانواده اش هم تسلیت میگم.
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  38 1
  افتخار جامعه پزشکی ایران...افتخار جامعه پزشکی جهان...افتخار جامعه بشریت.. افتخار انسان در برابر فرشته ها ...
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  31 0
  خداوند متعال ایشان و سایر شهدای سلامت را غریق رحمت واسعه خویش بگرداند.
 • منصور IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  29 1
  آن کس که تو را شناخت جان را چه کند فرزند و عبال و خانمان را چه کند دیوانه کنی هر دوجهانش بخشی دیوانه ی تو هر دو جهان را چه کند خدا رحمت کنه مدافعان سلامت را که جانشان را در راه سلامت ملت بزرگ ایران نثار کردن.شهیدان بزرگواری که به لقاالله پیوستند بهشت جاودان مبارکشان
 • خادمیان IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  31 1
  خدا رحمتش کند.
 • محمد IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  28 1
  روحت شاد روحت شاد روحت شاد روحت شاد شرمنده ایم به مولا شرمنده ایم، شما تو بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم میکردی و عده ای بی تفاوت رفتند ویلای شمال! شرمنده ایم، ای زن بزرگ. بهشت برین جایگاهت باد.... یادمون نره نرجس خانعلی زاده و شرین روحانی اسوه های اخلاق، شرافت و انسانیت هستند. از همین جا از وزارت محترم آموزش و پرورش عاجزانه درخواست میکنم یک کتاب تحت عنوان انسانیت و شرافت درباره عزیزانی بنویسد و در مدارس تدریس کند که چنین بزرگوارانی الگوی نسل بعدی باشند. فراموش نکنیم، پزشکان سگوند یاد میکنند برای خدمت به مردم، و دکت شیرین روحانی خوش قول ترین و صدیق ترین ادم این زمین بود که رفت...
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  22 4
  خدا روحت را شاد کند درود ،نان وشیر حلالی که خردی ،لعنت بر مفت خور ،اختلاص گر ،لعنت بر کسی که با سهمیه رو کار میاد ،ولعنت بر کسی که از دین نان در میاره ومفت خوره
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
   0 0
   فازت چیه بزرگوار؟ اینقدر که نفرین کردی، مقام این شهیده رو تکریم نکردی!!
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  36 2
  روحش شاد .اینها مصداق مجاهدان در راه خدا هستند
  • جعفر از اراک IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
   7 0
   خداوند روحش را شاد کند و با خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها محشور شود
 • حامد IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  خوب که چی ؟ من خودخواهم اصلا ما خودخواهیم می خوایم بریم مسافرت !!!! توروخدا انتشار بدید برسه به دست اون عفریته خودخواه
 • محسن IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  بسیار ناراحت کننده بود، خدا رحمتشان کنه انشاء الله و در کنار اولیای الهی محشورشان کنند. خوشبحالشون که اینقدر خوب زندگی کردن. خداوند خیر دنیا و آخرت رو به تمامی عزیزانی که در این روزهای سخت و با هر طریقی به مردم خدمت میکنند رو بده و محافظشون باشه.
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  شهادت گوارای وجودت
 • احمد IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  نمیدانم‌دروصف این شیر زن چی بنویسم فقط از خدا میخوام این پزشکان رو با سیدالشهدامهشور بگردان واین کرگدنهایه مفت خوردزد رو از جامه مادور کن مردخیلی شما نامردان زندگی مردم سخت کردین وای بهالتان
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  اشک ریختم و افتخار کردم به هموطن بودن با ایشان، روحش شاد
 • قاسم IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  غیر از اشک حسرت چیزی برای برقه ی راهش ندارم ازخدای متعال میخواهم تمام شهدای سلامت راغریق رحمت واسعه ی خود بفرمایدوبازماندگانشان رابه سلامت دارد
 • ایرانی IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  روحت شادالگوهای خوب جامعه براستی قهرمان واقعی شما هستین چونکه نشان دهنده ایثارید
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  با حضرت زهرا سلام الله علیها همشنین بشند ان شاءالله
 • وحید IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  روحت شاد قهرمان
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  شیر زن ایرانی
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  الهی به حرمت حضرت زهرای مرضیه این بانوی بزرگ رو در بهترین آرامشهای بندگان خاصت قرار بده.
 • - IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  10 0
  چقدر محجبه و متین .
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 2
  میان روحانی تا روحانی تفاوت از زمین تا آسمان است
 • سید احمد IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  2 1
  روحش قرین رحمت لایزال.پر مدعا های روعن بنفشه ای کاش خجالت سرشان بشود.و جا دارد از شرم بمیرند.
 • کامران IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  6 0
  فقط باید گفت حیف و صد حیف
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  3 0
  انشاءالله خداوند متعال در جایگاهی رفیع به او پاداش عنایت فرماید درد و بلای باقی خونواده محترمش بخوره تو سر مدیری که فقط حساب بانکیشو پر و پیمون میکنه و فقط امحاء و احشائش کار میکنه
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  روحشان شاد این همه ایثار قابل تصور نیست...خدا به خانواده ایشان با تحمل کمبود چنان شخصیت بزرگواری صبر جمیل عطا کند
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  روحشان شاد و یادشان گرامی باد
 • محمدزاده IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  درود خداوند بر چنین انسانهای بامحبتی که زندگیشان وقف نجات انسانها می کنند روحش شاد وشهادت مبارکشان باد
 • روح اله افروغ ازاصفهان IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  روحت شاد....ان شاالله باعلی (ع)واولادعلی(ع)محشورباشید....
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  روحش قرین رحمت الهی. در کشوری زندگی میکنیم که یک روز آتش نشان قهرمان است ، یک روز ورزشکاران ، یک روز ارتشی و سپاهی و روز دیگر جامعه سپیدپوشان. دنیا ببیند که ما قهرمان کم نداریم. ان شاالله با خانم زینب سلام الله علیه محشور شوند.
 • حمید IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  در دم مردن فلاطون یک دو حرفی گفت و رفت حیف دانا مردن و افسوس نادان زیستن. بخدا سوگند که اینان مصداق بارز فداکاری و جانفشانی در راه خلق خدا هستند......
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  5 0
  رحمت خدا بر او
 • علیرضا IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  5 0
  درود بر غیرتت ای خواهر خوب، ای شهیده راه خدا، ای زینب روزهای سخت... مطمئن باش که میزبانت کسی جز بانوان بهشتی حضرت خدیجه و دخترش زهرای مرضیه کسی نیست. آرامش جاودانی در بهشت خداوند ارزانی وجودت باد!
 • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  5 0
  خداوند رحمتشون کنه اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  7 0
  تو معلم زمانه ای.تو قهرمان قهرمانانی . تو اسوه اخلاقی. تو فرشته ای.تو اوج گذشتی.تو افتخار انسانیتی.روحت شاد و بهشتی
 • کارگر IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  6 0
  روحش شاد و یادش گرامی خداوند با حضرت زهرا محشورش بگرداند اینچنین عزیزانی رو ما ازدست میدیم که بعضی از این آقایان به اصطلاح جراح تا پول زیر میزی نگیرند توی اتاق عمل نمیرند حتی اگر پای مرگ بیمار در میان باشد یا برای این که مالیات به دولت ندهند جدیدا سکه طلا زیر میزی میگیرند یا رفته اند کارتخوان کرایه کرده اند چرا دولت ازاینها می ترسد پای کارشون نمی ایستد
 • فتحی IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  5 0
  روحت شاد و راحت پر رهرو خداوند به خانوادهدات صبر بده چه زود رخت بر بستی
 • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 3
  سرم زدن به این واجب نبود؟
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  2 1
  الان چند تا دلال برجامی و چاپلوس و سلبریتی و دوتابعیتی برای دم تکان دادن نزد ارباب و چند ریال پول ، چند کامیون وسایل پزشکی با نفت ۱۸ دلاری و صنایع ورشکست شده با این قیمت در عرصه نفت و پتروشیمی به اسمش میفرستند امریکا برای کمک به مردم مسبحی نجاستخوار و ولگرد .
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  7 0
  خدا رحمتش کنه.
 • سعید IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  6 0
  واقعا به چنین انسانهای متخصص و متعهد افتخار میکنیم روح مطهرش قرین رحمت الهی.ان شاءالله
 • امیرمحمد IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  7 0
  روحت شاد همنشین زینب کبری شوی فرشته خوبیها
 • ناشناس IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  3 0
  خوش به حالش واقعا اینگونه زیستن و مردن لیاقت میخواهد.زیستن جهادگونه ورفتنی شهادت گونه
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  5 0
  روحش شاد باد دولتمردان ما هم یاد بگیرند
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  یادت گرامی شهید قهرمان
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  4 0
  برای سلامتی خودمان وجامعه پزشکی درخانه بمانیم
 • هاجر IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
  0 0
  خدایش بیامرزد.شیر زن یعنی این.ایشون هم فدایی بی بی زینب
 • داراب IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  شادی روحش صلوات
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  خداوند غرق در رحمتش کند
 • ناشناس IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  روحش شاد وقرین رحمت الهی باد.ایشان فرشته ای بر روی زمین بودند که به جایگاه خود شتافتند.خوشا به سعادتت ای قهرمان
 • رضا IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  خدايا ! بار پروردگارا ! جسارت نميكنم به محضرت اما ، توى اين روزهاى سخت چرا خوبان عالم رو ميبرى ؟! اين نازنين بانو كجا و امثال من بى خير بى خاصيت ، يا بى تفاوت كجا ؟!
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  روحش شاد. به خانواده بزرگوار ایشون تسلیت میگم و خداوند صبر بده بهشون. برای داشتن همچین انسان بزرگی به پدر و مادرش تبریک میگم. اول صبحی تو اداره اینو میخونم و گریه ام گرفت.
 • محمد IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  روحش شاد اواقعا انسان بود اینها مطمن باش به بهشت میرون
 • قاسم IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  آدم با دیدن و شنیدن از خود گذشتگی ها ی این عزیزان مدافعین سلامت به فکری عمیق فرو می رود که چه انسانهای فدارکاری در کشور عزیزمان داریم خوشا به سعادتشان و من به خود می بالم که در چنین کشوری به دنیا اومدم خداوند ما را در رسیدن به راه این عزیزان یاری کند.. یا حق
 • محسن باقری IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  روحش شاد
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
  0 0
  رحمت الله علیها. ان شاءالله که این بانوی فداکار در بهشت جاوید بر سر سفره پر برکت اهل بیت (علیهم السلام ) همنشین سرور و مولایمان حضرت زهرا صلوات الله و سلامه علیها باشند.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  1 0
  خدا رحمتت کنه روحت شاد
 • مرتضی IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  0 0
  روحش شاد.. باعث مباهات و افتخار هر ایرانی است.. کاش من به جای او جان می دادم..
 • لیلا IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
  1 0
  روحت شاد همرزم شهیدم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس