کد خبر 1055013
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
کولاکوویچ

با تعویق مسابقات المپیک ۲۰۲۰ فدراسیون والیبال باید تکلیف قرارداد ایگور کولاکوویچ را مشخص کند.

به گزارش مشرق، بعد از صحبت‌های توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک مبنی بر اینکه تصمیم نهایی برای تعویق المپیک تا یک ماه عالم آینده اعلام می‌شود، امروز شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در تماسی تلفنی با رئیس IOC برای تعویق یک ساله بازیهای توکیو به توافق رسید. بدین ترتیب رقابتهای المپیک توکیو با تعویقی یک ساله روبرو شد و در تابستان ۲۰۲۱ برگزار می شود. اتفاقی که سبب شده وضعیت بخش قابل توجهی از ورزشکاران و شرایط آن تحت تاثیر قرار بگیرد.

ورزش ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و تعویق المپیک وضعیت برخی از رشته ها و تیم ها را با تردیدهای جدی روبرو کرده. یکی از مهمترین ابهامات در ورزش ایران شرایط تیم ملی والیبال و سرمربی آن است.

با قطعی شدن تعویق المپیک حالا بحث قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران مطرح است؛ قراردادی که تا پایان المپیک ۲۰۲۰ اعتبار دارد و حالا با تعویق یک ساله المپیک وضعیت قرارداد سرمربی تیم ملی والیبال با فدراسیون ایران با تردیدهای جدی روبرو شده.

از طرفی لیگ ملت های امسال هم تعطیل شد و عملاً والیبال در سال جاری برنامه خاصی ندارد و به این ترتیب باید گفت ایگور در سال جاری در تیم ملی والیبال هیچ فعالیت جدی نخواهد داشت و همین تردیدها را درباره آینده او با تیم ملی ایران را بیشتر می کند. به نظر می رسد تعیین تکلیف قرارداد ایگور کولاکوویچ و وضعیت نیمکت تیم ملی والیبال مهمترین برنامه فدراسیون والیبال در رزهای آغازین سال ۹۹ باشد.

برخی منتقدان اعتقاد دارند که با اعلام تعویق المپیک شاید بهتر باشد والیبال ایران پایان همکاری خود با ایگور کولاکوویچ را اعلام کند تا حداقل مجبور نباشد حقوق ماهیانه این مربی را در دوران استراحتش پرداخت کند. سرمربی تیم ملی والیبال بعد از مسابقات انتخابی المپیک در چین به کشورش بازگشت و در کنار خانواده اوقات فراغش را سپری می کند. اوقات فراغتی که با تعویق المپیک و لیگ ملت ها به نظر تا یک سال آینده تمدید خواهد شد.

ایگور کولاکوویچ که پس از صعود به المپیک با نشان دادن هیس به منتقدان حرف و حدیث های زیادی ایجاد کرده بود و موجب دلخوری خیلی از اعضای خانواده والیبال شده بود، چندی پیش در مصاحبه ای اظهار داشت: من یک شومن یا مجری نیستم که بخواهم ژنرال یا امپراطور باشم. فکر می‌کنم این القاب هم برای من کمی بزرگ باشد. برخی مواقع همکارانم من را با عنوان ناپلئون خطاب می‌کند، چون همیشه دوست دارم پیروز باشم؛ البته این یک شوخی بین خودمان است و نمی‌توانم این اسم را به صورت واقعی برای خودم استفاده کنم.

در این بین خبرهایی هم درباره شرایط نامشخص رییس فدراسیون والیبال نیز به گوش می رسد که ماجرا را پیچیده تر کرده. داورزنی که خود قرارداد کولاکوویچ را در بدو ورود به ایران امضا کرده بود، روزگاری در صندلی معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعتقاد داشت که کولاکوویچ مربی خوبی است اما نحوه تعامل و مدیریت وی در روزگار بعد از او چندان حرفه ای نبوده و همین یکی از عوامل نتایج نه چندان راضی کننده والیبال ایران با ایگور بوده است.

داورزنی بعد از بازگشت به صندلی ریاست فدراسیون در واکنش انتقادات درباره عملکرد کولاکوویچ نیز تاکید کرد که در شرایط فعلی و با توجه به فاصله کوتاه باقی مانده تا المپیک منطقی نیست که کادر فنی را تغییر داد اما با توجه به تعویق یک ساله المپیک حالا بهترین فرصت پیش آمده تا عملکرد ایگور کاملا ارزیابی و بررسی شود و با توجه به شرایط درباره آینده نیمکت تیم ملی یک تصمیم منطقی اتخاذ شود.

همه اینها البته منوط به آن است که ریاست فدراسیون دوباره دستخوش تغییرات غیرقابل پیش بینی نشود؛ آنچه زمزمه های آن دوباره مطرح شده است. فراموش نکنیم که والیبال در دو سال اخیر از عدم ثبات در مدیریت بیشترین لطمه را خورد و این نابسامانی حتی صعود تیم ملی به المپیک را به اما و اگر انداخت و حالا بعد از انتخابات پرماجرای ماه های پایانی سال گذشته و بازگشت داورزنی، این امید وجود داشت که ثبات دوباره به والیبال بازگردد آنچه با شایعات روزهای اخیر دوباره مورد تهدید قرار گرفته است.

باید منتظر ماند و دید تا در روزهای آینده شرایط تیم ملی والیبال، سرنوشت قرارداد سرمربی تیم ملی و از مهمتر ریاست فدراسیون به کجا خواهد انجامید. به نظر می رسد والیبال روزهای پرمشغله ای را پیش رو خواهد داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس