وضع محدودیتهای سختگیرانه در انگلیس با هدف مقابله با کرونا

نخست وزیر انگلیس از مردم این کشور خواست تا به منظور کاستن از فشار وارده بر نظام بهداشتی و درمانی انگلیس در مقابله با شیوع کرونا «در خانه بمانند».

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، در شرایطی که تاکنون ۶۷۲۴ مورد ابتلای قطعی به ویروس جدید کرونا «کووید- ۱۹» به همراه ۳۳۵ مورد مرگ و میر و ۱۴۰ مورد بهبودی در انگلیس ثبت شده است، «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور روز دوشنبه از مردم خود خواست تا برای کاستن از فشار وارده بر نظام خدمات بهداشتی و درمانی این کشور در مقابله با شیوع این بیماری ویروسی، «در خانه بمانند».

نخست وزیر انگلیس در بیانیه ای که از طریق تلویزیون پخش شد، از وضع تدابیر سختگیرانه و جدید برای کنترل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

بیشتر بخوانید:

در این بیانیه، جانسون خطاب به مردم انگلیس گفت: «از امشب، باید به مردم انگلیس یک دستور خیلی ساده بدهم- شما باید در خانه بمانید».

وی در ادامه افزود که مردم «تنها تحت شرایط بسیار محدودی اجازه خروج از خانه خود را خواهند داشت: خرید مایحتاج اولیه، تا حد امکان هرچند وقت یکبار؛ یک نوع ورزش روزانه برای مثال، دویدن، پیاده روی یا دوچرخه سواری، به تنهایی یا با اعضای خانواده؛ هر گونه نیاز پزشکی برای دریافت درمان یا برای کمک به افراد آسیب پذیر؛ و رفت و آمد به محل کار، اما تنها در صورتی که آن فعالیت کاری کاملاً ضروری است و قابل انجام از منزل نباشد».

وی در ادامه تأکید کرد که نیروی پلیس انگلیس مجاز است تا از طریق جرائم و متفرق کردن گردهمایی ها این محدودیتها را اجرا کند».

طبق گفته های نخست وزیر انگلیس، این محدودیتها پس از سه هفته مورد بازنگری قرار می گیرد تا در صورت وجود شرایط مناسب، لغو و یا تخفیف داده شوند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس