کد خبر 1054700
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
حسین مدرس خیابانی

مدرس خیابانی از واردات ۱۰ میلیون لیتر الکل با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از  وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت با اشاره به بسیج همه امکانات داخلی برای تولید ماسک، لباس پزشکی و الکل مورد نیاز تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: واردات محموله‌های ماسک و تجهیزات پزشکی موقعی است و تکیه‌گاه اصلی و برنامه‌ریزی بلندمدت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مسئول لجستیک اقلام و تجهیزات پزشکی، بر به‌کارگیری ظرفیت‌های تولید داخلی است.

وی از واردات ۱۰ میلیون لیتر الکل با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در روزهای آینده خبر داد و افزود: پس به تناسب افزایش تولید داخلی، واردات کاهش یافته و به تدریج متوقف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تحویل هفتمین محموله اقلام پزشکی برای مقابله با کرونا به ایران

دومین محموله «پزشکان بدون مرز» از فرانسه راهی تهران شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازدید از یک واحد تولیدی ماسک در شهرک نصیرآباد استان تهران افزود: مشابه این کارخانه، سه واحد بزرگ تولیدی پوشاک، تمام امکانات خود را در اختیار تولید ماسک قرار داده‌اند و بر این اساس، این واحد تولیدی روزانه ۱۰۰ هزار ماسک تولید می‌کند؛ ضمن اینکه اگر نیروی انسانی ماهر و تجهیزات در اختیار آن قرار گیرد، حتماً تولید خود را به دو برابر افزایش خواهد داد؛ این در شرایطی است که مشابه این واحد تولیدی، دو واحد بزرگ در کمال‌آباد و کهریزک فعال شده‌اند.

وی از فعال سازی ۳۰ کارگاه کوچک تولیدی ماسک و لباس پزشکی در استان تهران خبر داد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با استفاده از حداکثر ظرفیت تولید داخلی، نیازهای کادر درمانی کشور و مردم را در داروخانه‌ها و شبکه‌های منتخب مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین نماید. این در حالی است که در سراسر کشور نیز هر واحد تولیدی پوشاک، خیاط‌خانه و یا تولید البسه وجود دارد که قابلیت تبدیل خطوط تولیدی خود را به ماسک دارد، بدون اخذ مجوز، می‌تواند آغاز به فعالیت نماید.

واردات و ساخت داخلی همزمان دستگاه‌های تولید ماسک

مدرس خیابانی از ساخت ماشین‌آلات تولید ماسک در کشور خبر داد و گفت: کارخانجات تولیدی، اقدام به ساخت دستگاه تولید ماسک کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم ظرفیت تولید ماسک صنعتی و کارخانه‌ای را به سرعت افزیش داده و به دوبرابر برسانیم؛ این در شرایطی است که ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) نیز ماشین آلات تولید ماسک را به کشور وارد و به کارگیری کرده است تا به زودی، شاهد تأمین ماسک مورد نیاز همه شبکه‌های توزیع اعم از بیمارستانی و کادر درمانی و نیز داروخانه‌ای و سایر بخش‌های مصرفی باشیم.

وی با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی رئیس و اعضای اتاق اصناف تهران، اظهار داشت: ستاد مقابله با کرونا در وزارت صنعت، معدن و تجارت این اختیار را به اتاق اصناف تهران داده تا علاوه بر اینکه ماسک‌های تولیدی در کارگاه‌های صنفی را علاوه بر عرضه در داروخانه‌های کشور، در اختیار مصرف کنندگان عمده از جمله صنوفی همچون نانوایی‌ها، قصابی‌ها، خواربارفروشی‌ها، کشتارگاه‌ها و کارخانجات صنعتی قرار دهد.

مدرس خیابانی گفت: برآورد ما از تولید کارگاهی ماسک روزانه دو میلیون عدد ماسک معمولی سه لایه است که همزمان با آن، تولید ماسک پارچه‌ای و چندبار مصرف قابل شستشو نیز از سوی اصناف در حال انجام است.

پارچه مورد نیاز تولیدکنندگان ماسک و لباس پزشکی مرتب تأمین می‌شود

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تأمین پارچه مورد نیاز تولید ماسک و لباس پزشکی در حال حاضر، به سرعت در حال انجام بوده و تمام توان خود را به کار بسته‌ایم که پارچه مخصوص تولید ماسک سه لایه را از طریق کارخانجات در سراسر کشور تأمین کرده و مشکلی از این بابت نداریم.

مدرس خیابانی بار دیگر تاکید کرد: واحدهای تولیدی پوشاک، برای تبدیل خطوط تولیدی خود به ماسک، نیاز به اخذ مجوز از وزارت صمت ندارند؛ همانطور که واحدهای تولیدی الکل نیز نیاز به اخذ مجوز از سازمان‌های صمت ندارند؛ پس برای تولید ماسک و لباس پرستاری نیاز به هیچگونه مجوزی نیست؛ بر همین اساس اکنون ۴۰ کارخانه بزرگ فعال شده‌اند که قابلیت تولید ۶۰ هزار دست لباس را دارند؛ ضمن اینکه ۴۰ کارخانه صنعتی، ۴۰ هزار دست لباس در روز تولید می‌کنند و خط تولید خود را از روزانه ۲۰ هزار دست به ۶۰ هزار دست رسانده اند که به زودی تولیدات آنها دو برابر می‌شود.

وی تاکید کرد: تولید ماسک کارخانه‌ای و کارگاهی کاملاً بر اساس ضوابط بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان غذا و دارو صورت می‌گیرد؛ ماسک‌های تولیدی استریل شده و تأمین پارچه و دوخت نیز کاملاً تحت نظارت کامل این وزارتخانه قرار دارد. ضمن اینکه پارچه مخصوص تولید ماسک سه لایه نیز با نظارت وزارت بهداشت تهیه شده و تمام ضوابط مدنظر این وزارتخانه در تولید این اقلام رعایت می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از به زمین نشستن هواپیمای حامل چهارمین محموله ماسک و تجهیزات پزشکی وارداتی خبر داد و گفت: امشب این محموله به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل خواهد شد که مجموعاً ظرفیتی معادل ۷۰ تن دارد.

وی با تقدیر از عملکرد بی‌سابقه گمرک در همکاری با وزارت صمت به منظور ترخیص سریع اقلام و تجهیزات پزشکی گفت: گمرک بهترین عمکرد را در این حوزه داشته و با صراحت می‌توان گفت که بهتر از این نمی‌توانست عمل کند؛ این در شرایطی است که ترخیص کالاها در کمتر از دو ساعت انجام می‌شود.

مدرس خیابانی گفت: محموله‌های وارداتی از سوی گمرک در کوتاه زمان و ظرف کمتر از دو ساعت، ترخیص می‌شود که یک اقدام جهادی و بی‌نظیر از سمت گمرک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ناشناس RO ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  14 19
  فریبکار ترین رژیم جهان هستید فقط ادعا دارید
 • GB ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  8 3
  مگه نگفتن چندین واحد در حال تولید مقدار زیادی الکل هستند؟ چی شد پس؟ ماسکهای وارداتی و تولیدی چی شد پس؟ ژلهای ضدعفونی که در چندین مرکز در حال تولید هستن چی شد پس؟
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  4 1
  وارد شد؟ ! خخخخخخخ
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  8 0
  زکریای رازی کجایی که این روزها رو ببینی
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  3 2
  پس ساخت کیت تشخیصی و دارو و واکسن توسط خودمونم پشم!
 • DE ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 0
  تو همین اروپای مرده شوری یک قطره الکل و ماسک که هیچ! یک دستکش بخوره تو سرشون پیدا نمیشه! اینهمه پز صنعتی بودن شون رو می دادند دراین دو سه هفته به چشم دیدیم همه اش باد هواست! صد رحمت به لشگر سلم و تور!!!!!! هیچ ماده ضد عفونی کننده ندارن. دستمال توالت و اشپزخانه اصلا نیست. خودم ایران بود تو مترو تو خیابون همه ماسک های عالی داشتن . همه دستکش داشتند. تو خونه ها مواد ضد عفونی کننده بود ولی تو اروپا بخوره تو سرشون هیچی پیدا نمیشه! معلومه خیلی وقته ایران نرفتید و نمی دونید اونجا اینطوری که شما می گید نیست! با همه تحریم ها و کمبودها ! بیمارستان های ایران خیلی زحمت می کشن و واقعا آموزش دهی مردم قابل تحسین هستش. واقعیت اینه اگه ما اینجا مریض بشیم ممکنه برامون تخت خالی پیدا نشه. برای همین من با شادی کامل زندگی می کنم با رعایت همه امور بهداشتی و قرنطینه خانگی .اگر کرونا هم اومد بی خیال! همینه که هست! کاری نمیشه کرد!
 • مرصاد IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 1
  چه ایام فرخنده ایه برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان جهنمی مشروبات !!
 • مرصاد IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 1
  علیرغم تمام تلاش های رسمی و غیر رسمی ، برای تولیدداخلی اقلام بهداشتی ، هم دولت تدبیر ؛ علاقه وافری به واردات دارد و هم دلالان زالو صفت ؛ نمی گذارند که اقلام تولیدی ، به دست مصرف کننده واقعی برسد !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس