نتانیاهو هیتلر نازی رژیم صهیونیستی

یک اندیشکده صهیونیستی در گزارشی اذعان کرد که ده‌ها میلیون نفر از مردم کشورهای اروپایی رژیم ‌صهیونیستی را با نازی‌های آلمان یکسان می‌دانند چراکه آنها معتقدند این رژیم در حال نسل‌کشی فلسطینیان ‌است.

سرویس جنگ نرم مشرق - مرکز مطالعات راهبردی بگین سادات در گزارشی به قلم دکتر مانفرد گرتستنفلد از محققان این اندیشکده و رئیس سابق کمیته راهبری اندیشکده مرکز امور عمومی اورشلیم می‌نویسد: ده‌ها میلیون نفر از شهروندان اروپایی، دیدگاهی منفی نسبت به رژیم صهیونیستی دارند. این مسئله خود را به شیوه‌های مختلفی نشان می‌دهد که جدی‌ترین آن، مقایسه اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین، با اقدامات نازی‌های آلمان است.


خواننده گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این گزارش، صرفاً جهت تحلیل و بررسی رویکردها و دیدگاه‌های اندیشکده‌های غربی منتشر شده است و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید مشرق نیست.


نگارنده این یادداشت می‌نویسد: افکارسنجی‌های جدید در اروپا تصویر روشنی از نگرش مردم کشورهای اروپایی نمایش می‌دهد. یکی از جزئی‌ترین این مطالعات، گزارشی است که اخیراً توسط لیگ اقدام و محافظت مجارستان تهیه و توسط شرکت مجاری اینسپایرا آماده شده است.

بر اساس این گزارش اینسپایرا با نمونه‌هایی از مجموعه آماری جمعیت بزرگسالان بین سنین ۱۸ تا ۷۵ سال به تفکیک جنسیت، گروه سنی و تحصیلات در ۱۶ کشور اروپایی مصاحبه کرده است. بیست و پنج درصد از مصاحبه‌شوندگان با این گزاره که رژیم صهیونیستی در مقابل دشمنانش به شکل قانونی به دفاع از خود می‌پردازد، مخالف هستند. بیست و هفت درصد با این گزاره که رژیم صهیونیستی تنها کشور دموکراتیک در خاورمیانه است، مخالف هستند. وقتی ۲۵% از جمعیت مذکور به سیاست‌های رژیم صهیونیستی فکر می‌کنند، احساس می‌کنند که می‌توانند درک کنند چرا بعضی از مردم از یهودی‌ها متنفر هستند. بیست و چهار درصد معتقدند که سیاست رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی‌ها، تحریم بین‌المللی رژیم صهیونیستی را توجیه می‌کند. همین درصد از افراد فکر می‌کنند که رفتار صهیونیست‌ها با فلسطینی‌ها، مشابه نازی‌هاست. در جوامع غربی امروز، اصطلاح "رفتاری مانند نازی‌ها" برای انتقال یک مفهوم کاملاً شرورانه و خبیثانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا به معنی تمایل یا اقدام عملی برای ارتکاب نسل‌کشی است.

اعتراضات ضد رژیم صهیونیستی

این اندیشکده در ادامه گزارش خود آورده است: در دنیای امروز، رژیم صهیونیستی و یهودیان با یک نظریه جدید شناخته می‌شوند: اینکه رژیم صهیونیستی، کشور یهود، یک رژیم نازی است که قصد دارد فلسطینی‌ها را از صحنه روزگار حذف کند. نظرسنجی شرکت اینسپایرا داده‌هایی جدید را برای تکمیل مطالعات قبلی در این زمینه فراهم ساخت. اگرچه اعداد و ارقام تفاوت قابل توجهی میان مطالعات دارند، می‌توان همه آن‌ها را اینگونه ترجمه کرد که ده‌ها میلیون نفر از اروپایی‌ها باور دارند که رژیم صهیونیستی با این تعریف جدید از شیطانیت و خباثت مطلق مطابقت دارد.

گرتستفلد در بخش دیگری از این گزارش می‌نویسد: قبل از اینسپایرا، گزارشی در سال ۲۰۱۱ توسط دانشگاه بیلفلد به نمایندگی از بنیاد سوسیال دموکرات آلمانی فردریش اوبرت، منتشر شده بود. تحقیقات آن در هفت کشور اروپایی انجام شده بود. مصاحبه‌کنندگان در پاییز ۲۰۰۸، در هر کشور ۱۰۰۰ نفر از افراد بالای ۱۶ سال را افکارسنجی کردند. یکی از پرسش‌های این نظرسنجی این بود که آیا افراد با این گزاره موافق هستند که رژیم صهیونیستی در حال انجام یک جنگ نسل‌کشی علیه فلسطین است یا خیر. کمترین درصد افرادی که با این گزاره موافق بودند، در ایتالیا و هلند، به ترتیب با ۳۸% و ۳۹% مشاهده شد. سایر ارقام به این شکل بود:‌ مجارستان ۴۱%، بریتانیا ۴۲%، آلمان ۴۸% و پرتغال ۴۹%. در لهستان، رقم حیرت‌انگیز ۶۳% بود.

در سال ۲۰۰۴، دانشگاه بیلفلد تحقیقاتی مشابه را اجرا کرد که فقط آلمان را پوشش می‌داد. از بیش از ۲۵۰۰ نفر بزرگسال آلمانی پرسیده شد که آیا با این عبارت موافق هستند:‌"کاری که امروز دولت رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها می‌کند، در اصل با آنچه نازی‌ها در رایش سوم کردند تفاوتی ندارد. " پنجاه و یک درصد از مصاحبه‌شوندگان گزاره فوق را تأیید کردند. شصت و هشت درصد با این گزاره موافق بودند که "رژیم صهیونیستی جنگ نابودی را علیه فلسطین به راه انداخته است. "

بگین سادات در بخش دیگری از این گزارش اینگونه می‌نویسد: در پاییز ۲۰۰۳، یک نظرسنجی در ایتالیا توسط پائولا مرولا نشان داد که ۱۷% از ایتالیایی‌ها گفته‌اند که بهتر است رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد. تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ توسط جی‌اف‌اس‌برن در سوئیس منتشر شد نشان داد که ۵۰% از جمعیت سوئیس، رژیم صهیونیستی را به مثابه "جالوت در جنگ نسل‌کشی فلسطینی‌ها" می‌بینند. در سال ۲۰۱۲، گزارشی در نروژ انجام شد و در آن از یک گروه نمونه از افراد پرسیده شد "آیا کاری که رژیم صهیونیستی با فلسطین انجام می‌دهد شبیه به کاری است که نازی‌ها کردند؟ " سی و هشت درصد به این سؤال پاسخ مثبت دادند.

تظاهرات ضد صیونیستی

این اندیشکده صهیونیستی در بخش پایانی گزارش خود به چند نمونه دیگر از افکارسنجی‌های صورت گرفته در اروپا اشاره می‌کند: در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ توسط بنیاد برتلسمان انجام گرفت، مشخص شد که ۴۱% از جمعیت آلمانی‌ها موافق این عبارت هستند که رفتار رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها مشابه نازی‌هاست. در سال ۲۰۰۷، این رقم ۳۰% بود. ارقام سال ۲۰۱۳ بدین معناست که بیش از ۲۵ میلیون از بزرگسالان آلمانی باور دارند که رژیم صهیونیستی مطلقاً شرور است.

یافته‌های یک تحقیق انگلیسی در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که ۲۳% از جمعیت بریتانیا فکر می‌کنند که رژیم صهیونیستی عامدانه سعی دارد مردم فلسطین را پاکسازی کند. بیست و یک درصد، رژیم صهیونیستی را یک کشور آپارتاید می‌دانند. هیجده درصد فکر می‌کردند که منافع رژیم صهیونیستی با منافع بقیه جهان در تضاد است. ده درصد فکر می‌کردند که رژیم صهیونیستی، عامل همه مشکلات در خاورمیانه است و ۹% معتقد بودند که مردم باید کالاها و محصولات رژیم صهیونیستیی را تحریم کنند.

آژانس حقوق بنیادین اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۱۸ یک نظرسنجی در میان یهودیان اروپایی انجام داد. این گزارش نشان داد که رایج‌ترین عباراتی که یهودی‌ها با آن روبرو هستند، این است که صهیونیست‌ها مشابه نازی‌ها با فلسطین رفتار می‌کنند. این مسئله توسط ۵۱% از مصاحبه‌شوندگان ذکر شده بود.

نویسنده این یادداشت به مقامات این رژیم هشدار می‌دهد که لازم است برای مقابله با تشدید این اوضاع لابی و هماهنگی‌های بیشتری با اتحادیه انجام دهند تا از شتاب گرفتن افزایش دیدگاه‌های منفی مردم اروپا و جهان جلوگیری شود.

اگرچه این اندیشکده به دنبال مظلوم‌نمایی و وارونه نشان دادن حقایق در خصوص رژیم صهیونیستی است اما لازم به یادآوری است با نگاهی به گزارش این اندیشکده مطرح صهیونیستی می‌توان دریافت که  نگرش منفی به رژیم صهیونیستی تنها مختص به کشورهای مسلمان نیست و طبق نظرسنجی‌های انجام شده در اروپا صدها میلیون نفر از شهروندان کشورهای اروپا، ‌ دیدگاه بسیار منفی به سیاست‌ها و حتی خود رژیم صهیونیستی دارند.

آخرین نمونه این نگرش منفی نسبت به رژیم اشغالگر قدس را می‌توان در اخبار امتناع کشورهای مختلف جهان در فروش یا ارسال تجهیزات و محصولات پزشکی به رژیم صهیونیستی برای مقابله با ویروس کرونا مشاهده کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  37 8
  خوب خودشونم میدونن :)) آمریکا هم همینه. همه از صهیونیستای کودک کش نفرت دارن. فقط مشکل اینجاست که سرمایه دارای صهیونیست صاحب رسانه های بزرگ دنیان و ۲۴ ساعته جنایتا و سیاستای اسرائیلو تبلیغ و توجیه میکنن
  • CZ ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   18 12
   درود بر هیتلر نابود کننده صهیون ها
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  50 20
  یک شرکت اسرائیلی از نروژی ها هم ژنوم گرفته!نروژ فهمیده از اسرائیل شکایت کرده ولی تو اخبار هیچ خبری نیست!!!
  • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   23 13
   کاش بیشتر توضیح داده بودید که Genome چیست و اسراییل حرومزاده چیکار میتونه انجام بده سایت مشرق عمومی است وقتی کامنت تخصصی میگذارید مختصر توضیح بیشتر لازم است . ممنون عزیزم
  • ژن و ژنوم چیست؟ IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   7 16
   عزیزان این مطلب رو کپی کردم ولی به نظرم از بقیه مطالب روان تر توضیح داده:[پروژه ژنوم انسانی در سال 2003 در آمریکا انجام شد، در این پروژه یک فرد را توالی یابی کردند و چندین میلیارد هزینه برداشت و چند سال نیز این تحقیقات انجام شد. این یک هدف بسیار بزرگ بود که دست آوردهای خوبی نیز به همراه داشت. در نهایت محققان به این نتیجه رسیدند که مي بايست این پروژه را در دنیا ارزانتر تمام کنند. در واقع برای اینکه ما بتوانیم بر بیماریهای ژنتیکی غالب شویم که اکثرا" غیرقابل درمان هستند، باید در ابتدا ژن ها را شناسایی نماییم. تا سال 2003 تنها 53 ژن در رابطه با بیماری های ژنتیکی شناسایی شده بود، اما امروز (در واقع یعنی 17 سال بعد) حدود 4000 ژن در رابطه با بیماری های شناخته شده است. در واقع، کل ژنوم انسان یعنی حدود 23 تا 24 هزار ژن شناخته شده مي باشد و تاکنون حدود 4000 از آنها کشف شده است. این دستاوررد بزرگ به این علت رخ داد که پروژه های این چنینی شروع شدند و توالی یابی نسل جدید انجام گرفت و در نهایت این تکنولوژی ارزان شد. بدین ترتیب دانشمندان توانستند تحقیق بر کل ژنوم های انسانی را با هزینه کمکی انجام دهند. در طی این سالها، توالی یابی نسل جدید از قیمت میلیاردها دلار به حدود هزار تا دو هزار دلار رسید. اکنون در عرض یک روز می توان این پروژه را بر روی چندین فرد انجام داد.]
 • محمد US ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  حیف که هیتلر نیست که این یهودیا و صهیونیستها رو از بین ببره
  • DE ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   25 7
   تا زمانی که یهودیان در رفتار ریاکارانه و منافقانه خود در برخورد با سایر اقوام تغییرات اساسی ندهند، خودشان زمینه آمدن هیتلر های دیگر را مهیا می کنند. آنها فقط باید مانند سایر اقوام در رابطه با دیگران بی احساس نباشند و همه را برابر و مخلوق یک خدا بدانند. در غیر اینصورت قوانین خداوند سبب میشود که جزای اعمالشان به خودشان برگردد. دورویی و تنفرشان هیتلر برای جزای خودشان خواهد آورد.
  • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   128 5
   محمد اسکوله مشرقی بازم که زبون به اراجیف باز کردی هرچند دعای گربه بارون نمیاد به همین خیال باش.خخخ
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  30 21
  اگه خواستار نابودی اسراییل باشند نمیان شعار مرگ بر این و ان بدهند
  • IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   16 13
   مرگ بر اسرائیل را غلط می دانید؟ مرگ آدم کش های دزد غاصب و محارب ظالم را دوست ندارید ؟ اگر می گویید نگوییم مرگ بر اسرائیل یعنی دوست دارید که آنه به حیات زالو وارشان ادامه دهند و خون مردم را بمکند؟ لطفا کمی تفکر
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  12 16
  اروپا چقدر جمعیت داره که صدا میلیون نفرش بخوان خواهان نابودی باشند!
  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   10 14
   ۷۰۰ میلیون
  • FR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   3 5
   نزدیک جهار صد میلیون فقط اتحادیه اروپا...
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   3 9
   فقط المان حدود هشتاد میلیون جمعیت داره یه نگاه تو اینترنت بنداز میفهمی
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   0 6
   جمعیت اتحادیه اروپا حدود ۵۰۰میلیون نفر میباشد
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   4 3
   خدمت نادان گرامی عرض کنم که اروپا بیش از 700 میلیون نفر جمعیت داره.
 • نادر IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  14 11
  کاش آقا آدلف زنده بود و حرمزاده های صهیونیست را صابون می کرد .
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  6 11
  انشاا... انتقام وخونبهای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نابودی وحذف کامل رژیم کودک کش صهیونیستی از منطقه
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  4 7
  به ملیت اصلی غاصبانی که از کشورهای مختلف به فلسطین آمدند توجه کنید...
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  6 5
  جالب اینکه در امریکا و خود سرزمین های اشغالی صهیونیست هایی هستند که معتقدند بهیچ عنوان نباید رژیم اشغالگر محدود به یک دولت یهودی انهم در فلسطین باشد و تفکر این صهیونیست های دو آتشه این میباشد اصلا اسرائیل نباید تشکیل میشد بر اساس تفکر ورهنمود های یهودی صهیونیستی چون یهود قوم برتر میباشد دیگر اقوام و ملت ها اسب میباشند که باید به یهود خدمت کنند و این قوم ملعون اقایی جهان را در دست داشته باشند نه محدود در سرزمین های اشغالی باشد و این یهودی صهیونیست های دوآتشه معتقدند که اگر اینها یک کشور مستقل داشته باشند بر اساس آمیزه های کتب عهد عتیق یهود برای همیشه نابود خواهند شد پس باید بشدت از داشتن کشور مستقل پرهیز نمایند
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  6 6
  یهود تنها قومیست که مستقیما با جن وشیاطین ارتباط دارند و از اینکه منجی ظهور کند بشدت در هراس میباشند
 • NZ ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  4 8
  بسیار مهم است که ایتالیایی‌ها بیدار بشن تا نقش اسرائیل-آمریکا در تولید این ویروس آزمایشگاهی را ببینند تا باقی مسائل برایشان بهتر روشن شود.شرایط کنونی باید فصل بیداری دنیا در برابر جنایتهای آمریکا و اسرائیل باشد
 • مهدی IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  1 14
  اگه خوب دقت کنید می بینید دشمنان سابق و فعلی ما همه منفوران بین المللی شده اند چون به لطف خداوند متعال، چهره حقیقی شان آشکار شده! و این نابودی شان را راحتتر و موجه تر میکند!
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  5 6
  بس کنید تو این اوضاع نابودی این اون عجبا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس