کد خبر 1053435
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
وزیر آموزش و پرورش محسن حاجی میرزایی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر مدارس از نیمه فروردین دایر شود یک ماه به انتهای سال تحصیلی اضافه می‌شود، گفت: هر میزان که به زمان آموزش اضافه شود با احتساب آموزش‌های مجازی است.

به گزارش مشرق، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه طبق گزارشی که یونسکو ارائه کرده ۳۳۰ میلیون دانش‌آموز به صورت سراسری و اگر تعطیلات محدوده منطقه‌ای را در نظر بگیریم ۵۰۰ میلیون دانش‌آموز متاثر از کرونا هستند، اظهار کرد: درباره تعطیلی مدارس تابع سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

بیشتر بخوانید:

دانش‌آموزان بعد از تعطیلات عید به «کلاس درس مجازی» می‌روند

سال تحصیلی را با کمترین آسیب به آموزش به پایان می‌رسانیم

وی افزود: مهمترین مأموریت ما این است که نگذاریم تعطیلی مدرسه منجر به تعطیلی آموزش شود همه تلاش‌ها در این جهت که  این سال تحصیلی را با کمترین آسیب به آموزش به پایان برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش تلویزیونی را تدارک دیده‌ایم و برای اینکه وقفه‌ای ایجاد نشود از ۱۰ نوبت به ۲۸ نوبت و از یک شبکه به سه شبکه افزایش یافت و همکاری خوبی از سوی صدا و سیما وجود دارد.

رونمایی از سامانه برای ارتباط میان معلمان و دانش آموزان

حاجی میرزایی بیان کرد:  این هفته سامانه‌ای عملیاتی می‌شود که تمام مدیران، معلمان و دانش‌آموزان با یکدیگر مرتبط هستند و در بستر شبکه داخلی است.

وی متذکر شد: اگر مدارس از نیمه فروردین دایر شوند یک ماه به انتهای زمان آموزش اضافه می‌کنیم، هر مدتی که به زمان تحصیل اضافه می‌کنیم با احتساب آموزشی است که در دوره وقفه به صورت مجازی ارائه شده است تا اینکه انگیزه برقرار باشد و در کار آموزش وقفه ایجاد نکنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس