کد خبر 1052418
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
فراستی

ایتالیا که بعد از ما درگیر این قضیه شد به درستی می گوید از خانه بیرون نیایید مگر برای تهیه مایحتاج. ما چرا تاخیر داریم!؟ هم در اعلام بیماری تاخیر داشتند هم این مسئله.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - شب گذشته در ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک برنامه «فرمول یک»میزبان مسعود فراستی منتقد پیشکسوت بود.فراستی در پاسخ به ضیا که می گفت امشب می خواهد سوالات تندی از او بپرسد به شرط اینکه از صندلی بلند نشود و نرود، گفت: ممکن است بلند بشوم و بروم اما ناراحت نمی شوم، آن دفعه هم ناراحت نشدم!وی درباره وضعیت کرونا و قرنطینه شدن مردم اظهار کرد: قرنطینه از دو موضع می تواند باشد یکی اینکه به ما تحمیل شود، که بر همه دنیا تحمیل شده است. این را باید برعکس کرد و به معنای فرصتی برای رسیدن به خود تلقی اش کرد؛ چه خوب که می توانم کتاب های خوب بخوانم و فیلمهای خوبی که در دیدنشان تاخیر داشتم ببینم.


دولت در مسئله کرونا کم کاری کرده است

در مورد کرونا چیزی که می بینم رفتار قاطعانه نیست. ولی باید قاطعانه گفت آقا جان در خانه هایتان بمانید و سفر نروید. با این قضیه نباید مماشات کرد. بدون اینکه روحیه ها را تضعیف کنید. با روحیه بالا بمانید و این وظیفه ملی ما است. ایتالیا که بعد از ما درگیر این قضیه شد به درستی می گوید از خانه بیرون نیایید مگر برای تهیه مایحتاج. ما چرا تاخیر داریم!؟ هم در اعلام بیماری تاخیر داشتند هم این مسئله.


شخص اول دولت باید اعلام کند از خانه بیرون نروید

بیشتر بخوانید:

«جوکر»؛ دعوت به بی‌قانونی، آشوب و لذت‌بردن از جنایت +عکس


فراستی تاکید کرد: مسئول این قضیه که شخص اول دولت است باید اعلام کند از خانه بیرون نروید. وقتی از خانه بیرون برویم که در بسیج ملی برای کمک به همه باشیم وگرنه در خانه ماندن کمترین کاری است که می توانیم بکنیم. این ربطی به تحریم ندارد و یک فرهنگ است.این منتقد با بیان اینکه عادی اعلام کردن وضعیت شنبه اقدام خیلی بدی بود، تصریح کرد: لطفا سفر نرویم.
 

هیچوقت فیلم نمی سازم مثل این می ماند که به مربی بگویی گل بزن!


وی در واکنش به نظرات مردم درباره پستی که مبنی بر خوب نبودن اسکورسیزی منتشر کرده بود و یکی گفته بود خودت فیلم بساز ببینیم چه می سازی، گفت: هیچوقت فیلم نمی سازم مثل این می ماند که به یک مربی دسته یک تیم اروپایی بگویی گل بزن. او مربی است!
فراستی در پاسخ به اینکه آیا جایگاه نقد مربی گری است، اظهار کرد: جایگاه نقد بیش از اینها است. بخشی از جامعه فعالیت های فرهنگی آن است و جامعه ما در بخش نقد به شدت ضعیف است.
 

متاسفانه بیش از آنکه بخواهم مطرح شده ام


این منتقد باسابقه در پاسخ به اینکه فکر می کنید با نقدهایی که می کنید مردم درباره شما چه فکری می کنند، گفت: من آدم خودشیفته ای نیستم و به شدت نقدپذیرم. اما به شدت هم روی نظراتم سرسخت هستم. نظراتم را مفت به دست نیاورده ام و خلاف جهت شنا کردنم برای مطرح شدن نبوده و متاسفانه بیش از آنکه بخواهم مطرح شده ام. من فکر می کنم راننده تاکسی فیلم بدی است در همه دنیا هم محبوب شده است اما بعد از عید «هفت» راه بیفتد نقد راننده تاکسی را می گذاریم.وی در پاسخ به اینکه چرا تهیه کننده و مجریان مختلفی در هفت حضور داشته اند اما او همچنان به عنوان منتقد حضور دارد، گفت: من برای میز نقد هستم. با بهروز و فریدون کار کردم اما برنامه گبرلو را ول کردم و رفتم.دستمزدم در «هفت» در مقابل پولهایی که مجریان دسته ۲ و ۳ تلویزیون می گیرند ناچیز است


نویسنده «نقد چیست، منتقد کیست؟»

درباره حواشی دستمزدش در «هفت» اظهار کرد: نه پول معقولی است که با تهیه کننده توافق کرده ایم. از قبل کمی بیشتر اما به شدت در مقابل پولهایی که مجری دسته ۲ و ۳ تلویزیون می گیرند ناچیز است.فراستی با اشاره به معرفی کتابش در اینستاگرام گفت: سعی کردم تربیت کتابخوان داشته باشم و کتاب تخصصی معرفی نکرده ام. این کتاب ها اذیت کننده نیستند و من در این ایام سعی می کنم فیلم و کتابهای سرخوش معرفی کنم. دیشب فهرست ۷۰، ۸۰ فیلم انیمیشن و کمدی خوب را معرفی کردم. آخرین انیمیشنی که دوست داشتم «رالف خرابکار» بود. خیلی خوب است. من  همچنان پلنگ صورتی و تام و جری و پت و مت را به شدت دوست دارم و از آنها خسته نمی شوم.
نقد از سر دوست داشتن است
وی همچنین با تمجید انیمیشن «شگفت انگیزان» و «غارنشینان» درباره دلیل خوب بودن نقد گفت: نقد موتور حرکت یک جامعه است و با نقد ما نسبتمان را با جامعه مان تعیین می کنیم. ما وظیفه جلو بردن جامعه را داریم. هرجایی از ما چه جمعی چه فردی نقد نشود فاسد می شود. نقد ممکن است تخریب گر و تند باشد اما مانع فساد و برای سازندگی است. مثل این می ماند که


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس