کد خبر 1052361
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
غربالگری 1.5 میلیون نفر توسط هلال احمر/توزیع 26 هزار بسته بهداشتی در جنوب تهران

معاون بهداشت و درمان هلال احمر با اشاره به برنامه‌های این جمعیت در مبارزه با کرونا، گفت: ۴۷۱ پست غربالگری با ۳۲۰۰ داوطلب در کشور فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱.۵ میلیون نفر غربالگری شده‌اند.

به گزارش مشرق، بهمن سبحانی، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به اقدامات بهداشتی و درمانی این جمعیت در مبارزه با بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: از دهم اسفند بر اساس مصوبه بحث تب‌سنجی و غربالگری را در مبادی ورودی استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: از روز گذشته وزیر بهداشت با ابلاغی که به جمعیت هلال احمر داشت، قرار شده است بحث تب‌سنجی و غربالگری را با جدیت بیشتری در ورودی شهرها انجام دهیم که این کار با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، وزارت کشور و پلیس انجام می‌شود. کار ما غربالگری اولیه توسط تیم‌های آموزش‌دیده است و مسافران و خودروها تب‌سنجی و معاینه اولیه می‌شوند و در صورت مشاهده علائم اولیه، این افراد به گیت‌های دانشگاه‌ها معرفی شده و آنها اقدامات تخصصی‌تر را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی، خاطرنشان کرد: بعضی شرکت‌های تولیدی داشتیم که عمدتا در خصوص تولید صافی دیالیز و موارد دیگر فعالیت می‌کردند، اما با شیوع بیماری کرونا خط تولید آنها به ملزومات حفاظتی تبدیل شد؛ به طوری‌که در شرکت سها ۱ و سها ۲ هلال احمر هم‌اکنون روزانه ۱۰ هزار ماسک و ۱۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده تولید می‌شود و این تولیدات افزایش پیدا خواهد کرد.

سبحانی با اشاره به انجام غربالگری توسط نیروهای داوطلب و جوانان جمعیت هلال احمر، بیان داشت: ۴۷۱ پست غربالگری با ۳۲۰۰ داوطلب در کشور فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱.۵ میلیون نفر غربالگری شده‌اند.

وی با اشاره به روند مشارکت افراد در اجرای غربالگری، اضافه کرد: افراد داوطلب می‌توانند از طریق سازمان جوانان و سازمان داوطلبان ثبت‌نام کرده و فرم‌های مربوطه را کامل کنند و پس از آن این سازمان‌ها نیروهای داوطلب را سازماندهی می‌کنند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر اظهار داشت:  با توجه به  ابلاغ طرح غربالگری به جمعیت هلال احمر ۳۴۳پست در ۱۳ استان ایجاد می‌شود و ۱۴۴۹ نفر داوطلب نیز در این پست‌ها برای انجام غربالگری مستقر می‌شوند؛ ضمن اینکه در هر پست یک آمبولانس یا خودروی امدادی نیز وجود دارد.

سبحانی با بیان اینکه ۳۷ داروخانه هلال احمر در کل کشور وجود دارد، گفت:‌ از ابتدای شیوع کرونا ذخیره خوبی از داروها داشته‌ایم و کار توزیع بین مردم را شروع کرده‌ایم؛ ضمن اینکه داروی «تامیفلو» مربوط به بیماران کرونا را نیز ثبت‌سفارش کرده‌ایم و ظرف یکی دو روز آینده وارد شبکه توزیع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه داروخانه‌های هلال احمر رقیب بخش خصوصی نیستند، گفت: ما به عنوان یک کمک‌کننده برای وزارت بهداشت در تأمین داروی مردم فعالیت می‌کنیم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه‌ها برای بیماران کرونا در کشور ابراز داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار شد نقاهتگاه‌هایی ایجاد کنیم که اکنون در استان‌های گلستان، اصفهان و تهران تعدادی نقاهتگاه ایجاد کرده‌ایم و به پذیرش بیماران پرداخته‌ایم؛  ضمن اینکه در استان‌های درگیر نیز تخت‌های دیگری را راه‌اندازی خواهیم کرد.

سبحانی با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم، اظهار داشت: اقدامات خوبی توسط خیرین و مردم نوع‌دوست انجام شده است و پک‌های بهداشتی در حاشیه شهرها توزیع شده؛ به شکلی که ۲۶ هزار پک بهداشتی را در منطقه هرندی توزیع کرده‌ایم و برنامه‌هایی برای گرمخانه‌ها و زندان‌ها نیز در نظر گرفته‌ایم.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس