کد خبر 1051799
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۲
image-20200315032131-1.jpeg

کدام گزینه برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ بهتر است؟ طلا٬ ارز٬ مسکن٬ خودرو و یا بورس؟ نظر شما چیست؟

در ارتباط با سرمایه گذاری باید به این نکته توجه ویژه نمایید که در هر بخشی که می خواهید سرمایه گذاری کنید باید در آن زمینه به اندازه کافی اطلاعات و دانش داشته باشید وگرنه ممکن است در سرمایه گذاری خطایی کنید که به قیمت از دست رفتن سرمایه تان باشد.

بین گزینه های بالا همواره بورس در بلند مدت بیشترین بازدهی را داشته ولی فقط برای حرفه ای ها و نه برای افراد عادی که اطلاعات زیادی از این بازار ندارند.

اگر اطلاعات کافی و درستی از بورس نداشته باشید به راحتی سرمایه خود را از دست خواهید داد در نتیجه اگر تصمیم دارید در بورس سرمایه گذاری کنید این مطلب را با دقت تا انتها بخوانید.

آموزش تنها راه سرمایه گذاری مطمئن

چقدر درباره بورس میدانید؟ آیا میدانید بورس چیست؟! آیا میدانید برای سرمایه گذاری در بورس باید چه مراحلی را طی کنید؟

آیا تا حالا چیزی در باره تحلیل تکنیکال و بنیادی چیزی شنیده اید؟ تا حالا سهمی خریده اید؟ بر اساس تحلیل خودتان و یا توصیه های دیگران سهم خریده اید؟

بورس چیست؟!

بورس بازاری است که شما می توانید با خرید سهام شرکت های مختلف در سود و زیان آنها شریک شوید و در هر صنعتی که به نظرتان بهتر بود سرمایه گذاری کنید.

در حال حاضر حدود ۳۲ صنعت و بیش از ۶۵۰ شرکت برای سرمایه گذاری در بازار سهام ایران وجود دارد. صنایعی نظیر ساختمان٬ خودرو٬ پتروشیمی٬ بانک٬ حمل و نقل٬ بیمه٬ دارو و نرم افزار های کامپیوتری و ...

در واقع شما می تونید به راحتی در هر زمینه ای که بررسی می کنید و به این نتیجه می رسید که مناسب است سرمایه گذاری کنید.

وقتی سهام شرکتی را خرید می کنید صاحب قسمتی از آن می شوید و به مقداری که سهم دارید در سود و زیان شرکت سهیم خواهید بود و به میزان سهامتان در تصمیم گیری های شرکت شریک خواهید بود.

نکته مهم انتخاب سهم مناسب در قیمت و زمان درست می باشد. یعنی شما باید یاد بگیرید که چگونه سهم شرکت های خوب را در قیمت و زمان مناسب بخرید و صبر کنید تا به قیمت آن رشد کند و بفروشید و کسب سود کنید.

یک مثال ساده برای درک بهتر این موضوع برایتان میزنیم: فرض کنید شرکت ایرانخودرو را با استفاده از روش های تحلیلی که آموخته اید بررسی می کنید و به این نتیجه می رسید که قیمت این سهم باید ۱۲۰۰ تومان باشد ولی الان ۴۰۰ تومان است.

این پایین بودن قیمت نشان دهنده مناسب بودن شرایط برای سرمایه گذاری در این سهم است.۱۰ میلیون تومان از سهام شرکت ایران خودرو را می خرید و سپس صبر می کنید تا قیمت سهم به ارزش ذاتی آن که ۱۲۰۰ تومان است برسد. حالا ممکن است ۶ ماه یا بیشتر نیاز به صبر باشد تا قیمت سهم به ۱۲۰۰ تومان برسد ولی در نهایت این مهم است که ۱۰ میلیون شما بیش از ۳۰ میلیون تومان شده است.

درست بر عکس این هم صادق است یعنی اگر سهم ۲۰۰ تومانی را به قیمت ۴۰۰ تومان بخرید زمانی نمی گذرد که قیمت سهم به ارزش ذاتی خود یعنی ۲۰۰ تومان می رسد و آنگاه ۱۰ میلیون شما تبدیل به ۵ میلیون خواهد شد.

سرمایه گذاری در بازار بورس با دانش و آگاهی درآمد و سود زیادی را به همراه دارد. امروزه تمامی معاملات سهام بصورت اینترنتی در کسری از ثانیه انجام می شود و انجام امور سرمایه گذاری بسیار راحت شده است.

ثبت نام در بورس

برای ثبت نام بورس باید به سایت یک کارگزاری و سایت سجام مراجعه کنید و به صورت اینترنتی ثبت نام کنید سپس برای احراز هویت و امضای فرم های مربوطه بصورت حضوری به کارگزاری مراجعه کنید.

پس از چند روز کارگزاری کد بورسی و نام کاربری و رمز عبور شما برای ورود به سامانه معاملاتی آنلاین را برایتان خواهد فرستاد.

برای مطالعه کامل در مورد مراحل و نحوه ثبت نام در بورس می توانید روی لینک ثبت نام در بورس که برگرفته از سایت آموزشی کاریمو آکادمی می باشد کلیک نمایید.

اما برای ورود به بورس حتما و حتما نیاز به آموزش و یادگیری مهارت هایی است تا بتوانید بهترین سهام ها را پیدا کنید و متحمل ضرر نشوید حالا چگونه آموزش ببنیم؟

آموزش بورس

برای آموزش بورس کتاب ها و منابع بسیاری وجود دارد  که می توان با یک جستجوی ساده آنها را پیدا کرد. کلاس ها و دوره های حضوری که توسط اساتید در کارگزاری ها و یا مراکز فنی حرفه ای  در سطح کشور برگزار می شود.

در سایت های زیادی نیز می توانید آموزش های رایگان و پولی پیدا کنید و تا حدی درباره بورس اطلاعاتی را کسب نمایید.

ولی بزرگترین مشکل این دوره ها غیر منسجم بودن آن است. یعنی به شما تحلیل تکنیکال را آموزش می دهد ولی درباره تحلیل بنیادی چیزی نمی گویند و یا درباره تحلیل بنیادی آموزش می دهند ولی درباره تحلیل تکنیکال چیز خاصی نمی گویند.

در نتیجه پیدا کردن یک دوره که صفر تا صد بورس را به صورت کامل و منسجم به کاربر آموزش دهد بسیار سخت است.

یکی از گروه هایی که آموزش های بسیار خوب و منسجمی دارد و قیمت دوره های آموزشی شان مناسب می باشد گروه آموزشی کاریموآکادمی است.

 دوره های آموزش های این گروه بصورت کاملا غیر حضوری می باشد و برای همین امکان شرکت برای تمامی افراد از سراسر کشور در این دوره ها وجود دارد.

برای شروع می توانید آموزش رایگان بورس سایت کاریمو آکادمی را که به صورت فایل های صوتی می باشد را گوش کنید و فرآیند آموزش سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید.


** این محتوا تبلیغاتی است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس