کد خبر 1051144
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
کالدرون

اتفاقات ماه‌های اخیر پرسپولیس هیچ‌کدام به سود این باشگاه نیست و ماجرای سرمربی آرژانتینی و پیشین تیم فوتبال سرخپوش پایتخت یکی از این داستان‌هاست.

به گزارش مشرق، گابریل کالدرون بعد از جدایی از کمپ سرخپوشان هرگز هدایت تیم دیگری را برعهده نگرفت. این در حالی است که دوستان او در تهران مدعی بودند کالدرون صاحب چند پیشنهاد فوق العاده شده بود ولی تصمیم گرفت بدون تیم بماند. طبق قوانین فیفا مربیانی که به هر دلیلی با باشگاه خود فسخ یک‌طرفه کرده و به خانه بازگشته‌اند باشگاه تحت قرارداد را مجبور می‌کنند تا غرامت خانه‌نشینی را هم پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس سکته کرد دندانپزشک آوردند!

این، اما یک سوی ماجراست. موقع عقد قرارداد با کالدرون، باشگاه بندی در قرارداد او گنجاند که در صورت جدایی کالدرون از پرسپولیس در نیم‌فصل، این مربی، چون جانشین برانکو با ۳ قهرمانی پیاپی شده بود و به یک هندوانه دربسته می‌ماند، فقط مبلغ همان نیم‌فصل را دریافت کند و پولی بیشتر از آن نگیرد، اما اگر این قرارداد به نیم‌فصل دوم بکشد و حتی یک بازی بیشتر در پرسپولیس بماند، کالدرون می‌تواند کل قرارداد یک فصل را به صورت کامل دریافت کند.

به بیان ساده‌تر، اگر باشگاه قصد قطع همکاری را داشت و قرارداد ۸۰۰ هزار دلاری کالدرون را در نیم‌فصل فسخ می‌کرد، فقط ۴۰۰ هزار دلار به این مربی آرژانتینی می‌رسید، اما چون کالدرون را برای یک بازی بیشتر در نیم‌فصل دوم حفظ کردند، جدا از ۴۰۰ هزار دلار قرارداد نیم‌فصل، بند فسخ ۳۰۰ هزار دلاری هم فعال شده و به صورت قانونی، باشگاه باید آن را پرداخت کند. از آنجا که این بند در قرارداد گنجانده شده، او می‌تواند به راحتی و به صورت قانونی، این ۳۰۰ هزار دلار اضافی را هم دریافت کند. این اقدام انصاری‌فرد یکی از معماهایی بود که هیئت‌مدیره به دنبال حل آن است و از مدیرعامل مستعفی باشگاه خواستند در این خصوص توضیح بدهد.

کالدرون مربی متوسطی بود که در دوران افول خود به پرسپولیس پیوست و در مدت کوتاه حضورش در تهران با چالش‌های مختلفی مواجه شد. البته او توانست تیم را صدرنشین لیگ کرده و به نیمه‌نهایی جام حذفی ببرد تا در دو جام، یک مدعی بسازد. با این حال گابریل بارها باشگاه پرسپولیس را تهدید به جدایی و فسخ قرارداد کرد و در نهایت نقشه‌هایی که در سرش داشت را به مرحله اجرا رساند و دو شکایت از باشگاه را در فیفا مطرح کرد. شکایت اول طلب ۳۰۰ هزار یورویی او است که پرسپولیس باید تحت هر شرایطی پرداخت کند زیرا از قرارداد اولیه باقی مانده و جایی برای حذف آن وجود ندارد. بخش دوم شکایت از پرسپولیس هم، همین موضوع بند فسخ نیم‌فصل دوم بود که فعال شده و باشگاه را به دردسر انداخته است. بخشی که شاید تا حدود ۳ میلیارد تومان، باشگاه را زیر بار بدهی بکشاند.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس