کرونا نمایه

طبق آمارهای جدید منتشر شده در جهان، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۳۸۰ در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۸ هزار و ۳۱۰ نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش مشرق،  بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometers"، تاکنون 126 هزار و 380 نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید-19) مبتلا شده‌اند.

با توجه به تعداد مبتلایان، 68 هزار و 310 نفر بهبود یافته و توانسته‌اند با این ویروس مبارزه کنند؛ همچنین تعداد 4 هزار و 634 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

در این میان کشور چین با بیشترین تعداد مبتلا (80 هزار و 796 نفر) در رده اول کشورهای مبتلا به این ویروس قرار دارد.

بعد از کشور چین کشورهای ایتالیا، ایران و کره جنوبی به ترتیب با تعداد 12 هزار و 462 نفر، 9 هزار نفر و 7 هزار و 869 نفر در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

نکته قابل توجه، آمار مبتلایان و کشته‌های کشورهای اروپایی فرانسه، اسپانیا و آلمان است که نسبت به روز گذشته با افزایش چشمگیری مواجه بودند.

کشور فرانسه با 2 هزار و 281 مبتلا بعد از کره جنوبی در رده پنجم قرار دارد؛ تعداد مبتلایان این کشور نسبت به روز گذشته با افزایش 497 نفری روبه‌رو بوده است!

بعد از فرانسه، کشورهای اسپانیا و آلمان به ترتیب با افزایش تعداد 582 و 401 نفر مبتلا مواجه بوده‌اند.

کشور آمریکا نیز با تعداد یک هزار و 329 مبتلا، در رده هشتم چهان قرار دارد که نسبت به روز گذشته با افزایش 310 نفری روبه‌رو بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس