کد خبر 1050982
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
دختر نمایه

آن قدر در رویای رفتن به خارج از کشور غرق بودم که هیچ گاه فکر نمی کردم در دام دزدان و خلافکاران بیفتم و همه سرمایه و آبرویم را از دست بدهم...

به گزارش مشرق، این ها بخشی از اظهارات دختر ۱۶ ساله ای است که به همراه خواهرش و به دلیل حرکات و رفتار مشکوک در یکی از خیابان های هسته مرکزی مورد ظن ماموران انتظامی قرار گرفته بود. آن ها که در پاسخ به سوالات ماموران انتظامی دچار تناقض گویی شده بودند در نهایت پرده از ماجرای تلخی برداشتند که موجب سرگردانی و حیرانی آن ها در خیابان های شهر شده بود. دختر ۱۶ ساله در حالی که به شدت اشک می ریخت درباره حادثه تلخی که برای او و خواهر ۱۴ ساله اش رخ داده بود، گفت: از مدتی قبل رویای زندگی در خارج از کشور فکر و ذهنم را مشغول کرده بود. با خودم می اندیشیدم اگر در خارج از کشور زندگی کنم آزادی کامل دارم و هیچ کس مرا به خاطر ارتباط با جنس مخالف، آرایش یا نوع پوشش سرزنش نمی کند.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت عجیب یک زن

وقتی در فیلم های ماهواره ای ارتباط آزادانه و مختلط دختران و پسران جوان را می دیدم تحت تاثیر این فیلم ها قرار می گرفتم و سپس با هیجان خاصی ماجراهای عاشقانه ای را که در فیلم ها دیده بودم برای خواهر کوچک ترم  تعریف می کردم. هیچ گونه اطلاعاتی هم درباره چگونگی رفتن به خارج از کشور یا نحوه زندگی و امرار معاش در کشورهای دیگر نداشتم. فقط افرادی را می دیدم که در ساحل دریا یا مکان های تفریحی به خوش گذرانی مشغول اند و هیچ کس هم کاری به آن ها ندارد. هر چه بیشتر این گونه فیلم ها را تماشا می کردم بر شدت علاقه ام برای زندگی در یکی از شهرهای خارجی افزوده می شد. آن قدر غرق در افکار و خیالات خودم بودم که فکر می کردم به محض رسیدن به خارج از کشور همه امکانات رفاهی را برایمان فراهم می کنند و ما فقط به تفریح و خوش گذرانی می پردازیم چرا که من در یک خانواده هشت نفره و در منطقه گلشهر مشهد زندگی می کنم و چهار خواهر و یک برادر دارم. پدرم نیز با خرید و فروش املاک هزینه های زندگی ما را تامین می کند.

به همین دلیل قصد داشتم از این شرایط زندگی و سرزنش های دیگران رها شوم و طوری زندگی کنم که هیچ کس به من امر و نهی نکند! در حالی که این فکار در وجودم ریشه دوانده بود به همراه خواهرم در یکی از مراکز تجاری شهر با دو پسر غریبه آشنا شدیم. آن ها مدعی بودند که بارها به خارج از کشور سفر کرده اند و از آن جا لباس های خارجی را برای فروش به ایران می آورند.


با شنیدن این حرف ها خیلی خوشحال شدم و رویای خودم را برای رفتن به خارج از کشور برای آن دو جوان بازگو کردم به همین دلیل ارتباط تلفنی من و خواهرم با آن دو جوان غریبه در حالی آغاز شد که هیچ شناختی از آن ها نداشتیم و هر بار در یکی از نقاط شهر با ما قرار می گذاشتند. آن ها مدعی بودند اگر من بتوانم هزینه های سفر را تامین کنم آن ها من و خواهرم را به ترکیه می برند.

من هم که آرزویم فقط رفتن به خارج از کشور بود همه حرف هایشان را باور می کردم و شب ها را با رویای قدم زدن در کنار دریا و مکان های تفریحی و تاریخی به صبح می رساندم در حالی که نمی دانستم این مکان ها در کدام کشور قرار دارند. خلاصه هر روز نقشه ای برای به دست آوردن پول می کشیدم تا این که شبی پدرم مقادیری وجه نقد را درون کیف مدارکش گذاشت. من که با دیدن آن پول ها وسوسه شده بودم موضوع را با خواهرم در میان گذاشتم اگرچه او از سرقت پول ها می ترسید اما من برای رسیدن به رویاهایم دست به هر کاری می زدم ولی طوری که از آن دو جوان غریبه شنیده بودم این مقدار پول برای سفر به خارج از کشور کافی نبود. هنوز نقشه سرقت پول ها را فراموش نکرده بودم که ناگهان یاد سرویس طلا ی مادرم افتادم و به بهانه ای سراغ چمدانی رفتم که مادرم طلاهایش را درون آن نگهداری می کرد.


همان شبانه تصمیم نهایی را گرفتم و با سرقت پول و طلاها به همراه خواهرم از خانه فرار کردیم. آن شب با آن دو جوان غریبه تماس گرفتم که آن ها ما را از کوچه و پس کوچه های حاشیه شهر به یک خانه مجردی بردند تا فردا مقدمات سفر ما به خارج از کشور را فراهم کنند ولی آن ها من و خواهرم را فریب دادند و روز بعد با سرقت پول و طلاها ما را در خیابان رها کردند و به مکان نامعلومی گریختند این در حالی بود که ما هیچ مشخصاتی از آن ها نداشتیم و محل آن خانه مجردی را نیز نمی دانیم چرا که در تاریکی شب به نقطه دیگری از شهر رفته بودیم. اکنون نیز چند روز است در خیابان های شهر به دنبال آن دو جوان غریبه می گردیم و از رفتن به منزلمان   می ترسیم.


 شایان ذکر است، اقدمات قانونی برای تحویل دختران نوجوان به خانواده شان از سوی نیروهای انتظامی انجام شد و دو جوان مورد ادعای آن ها نیز تحت تعقیب قرار گرفتند.


ماجرای واقعی براساس یک پرونده قضایی

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 1
 • US ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  26 0
  فضای مجازی فضای مجازی فضای مجازی. این بی بی سی و منوتو پدر مغزهای مردم ما رو در آوردن، قسم نمی خورم باور کنین بهتر از ایران برای زندگی براتون فراهم نمی شه، بابا آمریکا فیلمه، هالیووده، غرب دروغه اروپا دروغه، اینا خودشون رسیدن به اینکه دیگه دارن تموم می شن، ایران یه وزیر اطلاعات و یه وزیر ارتباطات پاک پاک به قولی گفتنی حزب اللهی انقلابی وطن پرست، نمی دونم هر چی، لازم داره. آدمایی با تفکر غربی رو از مناصب ایران دور کنین. اینا سم مطلقن. یا بی سوادن یا خائن. هیچ گزینه ی دیگه غیر از این دو براشون صادق نیست. دل بدید به همین ایران.
 • IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  26 0
  تو رو خدا نگاه نکنید این فیلم های ماهواره رو، خانواده ها لطفا دقت بیشتری به خرج بدن، این اتفاقات وقتی پیش میاد که بچه ها با پدر مادرشون دوست و صمیمی نیستن تا بهشون بگن درد و دل هاشون رو، لطفا برای فرزندانتون وقت بذارید
 • IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  10 51
  داستان خوبی بود ..نویسنده اش کیه مشرق؟
 • علی IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  12 0
  شانس آوردن
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  18 1
  واقعا این جور دخترهای ساده لوحی بیشتر قرنطینه لازم دارن تا بیماران کرونایی
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  20 0
  "وقتی در فیلم های "ماهواره ای" ارتباط آزادانه و مختلط دختران و پسران جوان...." باید می نوشتیددخترکانی که قربانی جهالت والدین خود شدند. والدینی که با خرید ماهواره و ازادی بی حد و حصر فرزندانشان را قربانی کردند
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   4 6
   بله کاملا درسته نه ماهواره مقصره نه اون دخترهای معصوم نه پدر ومادر مقصرن
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   12 0
   ببخشی اصلاح میکنم پدر ومادر مقصر اصلین
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  26 7
  دختر باید ترسو باشد دختران بی باک خودشون بدبخت میکنند
  • DE ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   16 2
   دختر باید شجاع و نترس و محجوب و عفیف و حیادار و با شخصیت و باسواد باشد زیرا بناست مدیریت خانواده و تربیت نسل بشر را عهده دار شود لیکن دختران ملیجک ساده لو بیشعور بلند پرواز فکر میکنند پرانسس و خیلی زیرک هستند و غرور آنهاست که آنها را به زمین میکوبد . اکثرا الگوی آنها سه نیملیتریهای بیسواد هستند.
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   11 0
   ولی به نظرم مشکل شجاعتش نبود . مشکل یه نمه عقل بود که دریغ ازش .
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   7 4
   خطاب به 11:30:مادران قدیم همه بیسواد بودند دیدی چه بچه هایی تربیت می کردند از وقتی سواد اومد بی حیا و… شدند بیا پیرزن بیار بااین خانوم دکتر روشنفکر ببینم کدوم سوادش بیشتر وتواناییش بیشتره
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   7 3
   خطاب به 11:30 :از وقتی سواد اومد بی حیا شدند بیا پیرزن بیار بااین خانوم دکتر ا روشنفکر ببنیم کدوم سوادش بیشتر وتواناییش بیشتره مادربزرگت از این خانوم تحصیلکرده الان باسوادتره
  • DE ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   3 4
   قَالَ رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ : طَلَبُ اَلْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَةٍ أَلاَ وَ إِنَّ اَللَّهَ يُحِبُّ بُغَاةَ اَلْعِلْمِ. رسول خدا صلّى اللّٰه عليه و آله فرمود:آموختن علم و دانش بر هر مرد و زن مسلمان واجب است، بدانيد كه خداوند دانشجويان را دوست دارد.
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
   1 0
   خطاب به 11:02دختران بی باکی که خیلی به خود اطمینان دارند و ماخابگن آره محدودیت را بشکنند خداهم می زنه تو سرشون میارشون پایین
 • FR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  13 1
  این اندازه خریت نیازی به تحلیل نداره ......
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  2 14
  مشرق مطمئنی داستان واقعیه!"فکر می کردم به محض رسیدن به خارج از کشور همه امکانات رفاهی را برایمان فراهم می کنند و ما فقط به تفریح و خوش گذرانی می پردازیم".
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  6 0
  ساده لوح ناقص العقل
 • عبادی IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  6 12
  نظربنده این که خیلی هامقصرندتنهاخانواده وماهواره نیست آنهابه علت ناآگاهی این راه راانتخاب کردند برای آگاهی جوانان صداوسیمابایدنقش پررنگی داشته باشد مدارس ، جامعه ، وسایرارگانهانیزدرجلوگیری ازانحراف جوانان مسئولند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس