انتشارات آستان قدس رضوی - آرم به نشر

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با اشاره به سهم چشم‌گیر فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی و فرهنگ زیارت در تولیدات این انتشارات گفت: این موضوعات محتوای ۹۰ از درصد تولیدات به‌نشر در سال ۹۸ است.

به گزارش مشرق، حسین سعیدی به تفکیک موضوعی آثار چاپ اول در موضوعات اصلی و برای تمام رده های سنی اشاره و اظهار کرد: حوزه فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی با ۳۷ عنوان، سنت و سیره اهل بیت(ع) و سیره رضوی ۲۷ عنوان، متون دینی ۲۶ عنوان، معارف اسلامی(بدون متن اصلی کتب دینی و ادعیه ها) ۱۷ عنوان، سبک زندگی ایرانی و اسلامی ۲۳ عنوان، عمومی ۱۱ عنوان و فرهنگ زیارت دو عنوان سهم موضوعی آثار چاپ اول انتشارات به‌نشر را به خود اختصاص می دهند.

وی افزود: سهم موضوعی آثار تجدید چاپ شده این انتشارات نشان می دهد که در موضوعات اصلی سنت و سیره اهل بیت(ع) و سیره رضوی ۵۷ اثر، سبک زندگی ایرانی و اسلامی ۵۵ اثر، معارف اسلامی(بدون متن اصلی کتب دینی و ادعیه ها) ۵۳۸ اثر، عمومی ۳۵ اثر، متون دینی ۱۳ عنوان، فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی ۲۲ اثر و فرهنگ زیارت با یک اثر در گروه های کودک و نوجوان و عمومی و بزرگسال امسال تاکنون به تجدید چاپ رسیده اند.

مدیرعامل به‌نشر تاکید کرد: موضوعات اصلی همچون معارف، سنت و سیره معصومین(ع)، فرهنگ زیارت، فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی و سبک زندگی ۹۲ درصد کل تولیدات چاپ نخست و ۸۵ درصد کل تولیدات تجدید چاپ این انتشارات در سال جاری می باشد.

وی با بیان اینکه مجموع ۴۵۹ عنوان کتاب از ابتدای امسال تا کنون مربوط به دو گروه مخاطب کودک و بزرگسال به چاپ رسیده و یا در چاپخانه در دست تولید قرار دارد، گفت: آثار چاپ نخست و تجدید چاپ شده این انتشارات در تمامی رده های سنی به تیراژ ۷۸۰ هزار و ۳۵۰ نسخه رسیده است.

به گفته سعیدی ۳۳۶ عنوان کتاب چاپ اولی و بازسازی از برنامه اعلام شده در سال جاری مربوط به سه گروه کودک و نوجوان، دین و فرهنگ اسلامی و متون دینی در دست تولید قرار دارد.

وی یادآور شد: مقایسه آماری تعداد کتاب ها و محصولات فرهنگی تولید شده در مدت ۱۸ سال گذشته حاکی از رشد چشمگیر تولیدات این انتشارات در سال های اخیر دارد به گونه ای که در سه سال اخیر به طور میانگین سالانه ۴۰۰ عنوان کتاب به چاپ نخست و تجدید چاپ رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس