عباس موسوی نمایه

سخنگوی وزارت خارجه گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت خارجه عمان، صبح امروز نخستین گروه از شهروندان بحرینی که در پی شیوع کرونا مجبور به اقامت ناخواسته در ایران شده بودند، به کشورشان بازگشتند.

 به گزارش مشرق، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به انتقال اولین گروه شهروندان بحرینی به کشورشان اظهار داشت: وزارت امور خارجه در راستای اقدامات انسان دوستانه برای انتقال شهروندان خارجی به کشورهای متبوع خود تلاش‌هایی را صورت داد و در نتیجه اقدامات و هماهنگی‌های مکرر با وزارت خارجه سلطنت عمان، صبح امروز (سه‌شنبه) ۲۰ اسفند نخستین گروه از شهروندان بحرینی عازم کشورشان شدند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران با تقدیر ویژه از دولت عمان و ارج نهادن به رویکرد انسانی آن کشور برای همکاری و اهتمام در این اقدام بشردوستانه، امیدوار است با  تعامل مثبت از سوی دولت بحرین و استمرار این روند، سایر شهروندان بحرینی در ایران نیز طبق برنامه تنظیم شده به میهن خود بازگردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش فارس، سید عباس موسوی ۱۴ اسفند ماه گفته بود که در پی شیوع کرونا، دولت بحرین با وجود آمادگی ایران برای همکاری، هیچ گونه اقدامی برای بازگرداندن حدود ۱۳۰۰ نفر از اتباعش که برای زیارت و گردشگری به ایران ‌آمده‌اند به عمل نیاورده و پیشنهادهای ارائه شده از سوی برخی را نیز نپذیرفته است.

وی افزوده بود: به رغم این که بسیاری از کشورهای منطقه با همکاری مسئولان کشورمان برای بازگرداندن اتباع خود اقدام کردند، متاسفانه دولت بحرین با وجود آمادگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای همکاری، هیچ گونه اقدامی به منظور بازگرداندن اتباع خود به عمل نیاورده است.

 موسوی با تاکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رفتار انسان دوستانه برای رسیدگی به وضعیت شهروندان بحرینی ، آمادگی وزارت امور خارجه را برای هرگونه همکاری با بحرین با هدف عزیمت این افراد به کشور متبوعشان اعلام کرد و هر گونه تبعات تاخیر در این خصوص را متوجه دولت بحرین دانست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس