کد خبر 1049714
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
حمید بعیدی نژاد نمایه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با انتشار مطلبی در صفحه مجازی، دست گروه تروریستی منافقین و جریان های معاند ایران را که قصد سوء استفاده از بحران همه گیری ویروس کرونا را دارند، رو کرد.

به گزارش مشرق، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با انتشار مطلبی در تلگرام خاطرنشان کرده است: شبکه سازمان منافقین و جریانهای معاند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با طراحی یک سیاست خبری و رسانه ای بسیار مزوّرانه می خواهند به خیال خام خود، مردم و افکار عمومی ما را در یک بن بست فکری قرار دهند.

اعضای سازمان منافقین و شبکه های معاند از طرفی در چند روز اول ابتلای کشور به ویروس کرونا که هنوز نیازی به سازماندهی دریافت کمک های پزشکی بین المللی و خرید اقلام فوری از کشورهای خارجی مطرح نبود، مرتب تبلیغات سازماندهی شده ای را طراحی کرده بودند که القا نمایند که نظام از یک طرف در انزوای بین المللی قرار دارد که کشوری حاضر به ارسال کمک های فوری به ایران نیست و اما از طرف دیگر، حتی در موارد مشخص هدایا و کمک های خارجی در دسترس هم، کشور تمایل دارد حتی به قیمت از دست رفتن جان مردم، همین موارد کمک های اهدایی کشورهای غربی را رد کند.

اما در مرحله دوم افزایش تلاش های سازماندهی شده کشور برای کاهش ابتلای عموم مردم به ویروس کرونا و از جمله آمادگی جذب کمک های سازمان بهداشت جهانی، کمک های اهدایی کشورهای خارجی و همچنین تلاش کشور برای خرید اقلام مورد نیاز پزشکی از خارج از کشور، همان جریان، کمپینی را شروع کرده اند که تجهیزات خارجی آلوده هستند و کشور نباید به هیچوجه به سلامت اقلام پزشکی خارج از ایران اعتماد کند.


این روزها هر روز هزاران توئیت و اطلاعات مجعول توسط منافقین با این مفهوم مشترک تولید می شود که اقلام پزشکی خارجی آلوده هستند و مردم باید از استفاده از این اقلام خودداری کنند.

همین جریان با راه اندازی هشتگ هایی در فضای مجازی تحت عنوان «کیت های آلوده» با پروفایل دینی-مذهبی و یا شخصیت های فداکار و شهید نظام، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. برخی از افراد در فضای مجازی نیز ممکن است تحت تاثیر پیام های حماسی این جریانات مشکوک قرار گیرند و ناگاهانه با پیام آنها همدردی کنند. اما هدف اصلی این تبلیغات ایجاد بی اعتمادی بین مردم و مسئولین نظام می باشد.


بی شک سیاست اصلی کشورمان افزایش توان و تولید داخلی تجهیزات پزشکی و کیت های تشخیص توسط نیروهای کارآمد، پرتوان و سربلند کشورمان می باشد. اما همزمان، برای تقویت و تجهیز فوری نظام بهداشتی و پزشکی کشور به تجهیزات و اقلام پزشکی لازم، کشورمان با اعمال و رعایت تمامی استانداردهای ایمنی لازم، این اقلام لازم را از منابع مورد اعتماد تهیه و برای سلامت مردم عزیزمان بکار خواهد گرفت.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  22 6
  تف بهشون حنای ایرانا رنگ نداره اصلا . مردم به محض اینکه شناسایی کنند اینا رو تیکه بزرگشون گوششون خواهد بود.
 • DE ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
  13 4
  منافقین خائن نوکر سعودی ها و اسرائیلی ها غلط های زیادی کردن.