فدراسیون فوتبال نمایه

رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال تأکید کرد که نسخه انگلیسی اساسنامه این فدراسیون به فیفا یا کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نشده است.

به گزارش مشرق، پس از انتشار دومین نامه ارسال شده از سوی فیفا در ارتباط با ایرادهای اساسنامه فدراسیون فوتبال و موضوع انتخابات این فدراسیون، در گزارشی به این موضوع پرداخته شد که دلیل مغایرت و تناقض اساسنامه فارسی و انگلیسی فدراسیون فوتبال چیست؟ (لینک گزارش)

این گزارش واکنش حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال را به دنبال داشت که پرده از واقعیت‌ و خبر مهم دیگری برداشت؛ اینکه اساساً نسخه اساسنامه انگلیسی فدراسیون فوتبال برای AFC یا فیفا ارسال نشده و مشخص نیست تناقض مطرح شده طبق چه اساسنامه‌ای است.

متن کامل پاسخ حمیرا اسدی رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال عیناً به شرح زیر است:

با سلام و احترام

بازگشت به خبر درج شده در بخش ورزش آن خبرگزاری با عنوان "چه کسی اساسنامه متناقض فدراسیون فوتبال ایران را به فیفا ارسال کرد؟/ لزوم ورود نهادهای نظارتی"  به تاریخ 17 اسفند ماه 98 لازم می‌داند موارد مشروحه ذیل را در پاسخ به خبر درج شده اعلام دارد:

1-  انتشار اسناد و مکاتبات جاری فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در موقعیت حساس کنونی در آن خبرگزاری وزین جای تعجب دارد و اینکه چه فرد و یا چه افرادی با چه هدف و نیتی اقدام به انتشار مکاتبات حساس فدراسیون می‌نمایند نیز جای سؤال دارد.

2-  در مکاتبه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال کشورمان درخواست گردید آخرین نسخه اساسنامه فدراسیون،  قوانین و مقررات انتخابات، قوانین و مقررات کمیته اخلاق و قوانین و مقررات انضباطی فوتبال کشورمان برای AFC ارسال شود.

3- بر اساس بررسی‌هایی که به عمل آمد و با توجه به «فورس ماژور» بودن موضوع ضمن هماهنگی با AFC صرفاً  آخرین نسخه اساسنامه فعلی و دیگر قوانین مصوب فدراسیون به زبان فارسی برای AFC ارسال گردید.

4- با طرح موضوع مغایرت نسخه فارسی و انگلیسی اساسنامه فدراسیون ج.ا. ایران از سوی فیفا، این سوال مطرح می‌شود که نسخه انگلیسی کدام اساسنامه در دست فیفا یا AFC است؟ چرا که پس از درخواست AFC برای ارسال اساسنامه به دلیل کمبود زمان، اساساً نسخه انگلیسی اساسنامه فعلی برای AFC و یا فیفا ارسال نشده است.  

5- در حال حاضر این موضوع در فدراسیون فوتبال در دست بررسی و اقدام است تا مشخص شود اساسنامه انگلیسی مورد نظر فیفا و یا AFC کدام نسخه اساسنامه است و از طریق چه کسی و یا چه کسانی و در چه دوره زمانی و چگونه برای فیفا یا AFC ارسال شده است.

6- در پایان اعلام می‌دارد با توجه به شبهات موجود در نامه دریافتی از فیفا، این فدراسیون با در نظر گرفتن منافع ملی کشور در حال تهیه مدارک و مستندات لازم و ارسال پاسخ به فیفا می‌باشد.
 
با تشکر
حمیرا اسدی رئیس دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس