کد خبر 1049003
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
بخش ویژه کرونا بیمارستان فیروزآبادی

معاون وزیر بهداشت گفت: طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از روز یکشنبه هفته آینده در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود.

به گزارش مشرق، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در ارتباط با شبکه خبر با بیان اینکه طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از روز یکشنبه هفته آینده در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود، گفت: از سه طریق طرح بسیج ملی شکست کرونا در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح بسیج ملی شکست کرونا از پنج شنبه در استان‌های قم، گیلان، مازندران و گلستان آغاز شده است.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ طرح بسیج ملی از چه شهرهایی شروع شد؟

مبتلایان به کرونا چگونه احصاء خواهند شد؟

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چنانچه ماموران بهداشت به در منازل مردم مراجعه کنند اقدام به آموزش افراد و یا گندزدایی اقدام می‌کنند.

رئیسی با بی نظیر خواندن توانایی و زیر ساخت‌های وزارت بهداشت در سطح کشور، گفت: وزارت بهداشت با داشتن ۳۰ هزار مرکز بهداشتی و درمانی در اقسی نقاط کشور می‌تواند در پوشش طرح بسیج ملی شکست کرونا اقدام کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این طرح دو هدف را دنبال می‌کند. مراقبت غیر حضوری از خانوار‌ها با توجه به پرونده الکترونیک و دیگر بهداشت عمومی محیطی است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به کمک ارگان‌های دیگر می‌تواند تا ۵۰۰ هزار نفر نیرو در اختیار بگیرد، افزود: مدیریت اجرای طرح بسیج ملی شکست کرونا به عهده وزارت بهداشت است و تا پایان هفته آینده در تمام کشور فراگیر می‌شود.

رئیسی سه روش را برای کنترل و مراقبت از سلامت افراد و خانوار‌ها را معرفی کرد؛ سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا salamat.gov.ir، سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ارتباط تصویری و اینترنتی با کارشناسان وزارت بهداشت از جمله راه‌های کنترل سلامت خانوار‌ها است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس